Şimdi Ara

Uyku Modu Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bscçğğ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
17.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 8 Pro kullanıyorum bilgisayar fare hareket etmediği zaman kendi kendine uyku moduna geçiyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Denetim Masası - Güç Seçenekleri yolu ile açılan pencerede işaretli seçeneğin yanındaki mavi ile yazılmış "Ayarları değiştir" e basarsanız açılacak pencereden görüntü kapatma ve uyku moduna geçmeyi istediğiniz gibi ayarlarsınız..

Uyku Modu Sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

Denetim Masası - Güç Seçenekleri yolu ile açılan pencerede işaretli seçeneğin yanındaki mavi ile yazılmış "Ayarları değiştir" e basarsanız açılacak pencereden görüntü kapatma ve uyku moduna geçmeyi istediğiniz gibi ayarlarsınız..

Uyku Modu Sorunu

Ayarlarım resimdeki gibi ama yinede uyku moduna geçiyor. Windows'u yeni kurdum, virüs olma ihtimalide yok.
     Uyku Modu Sorunu

• quote:

Orijinalden alıntı: CunK
    Ayarlarım resimdeki gibi ama yinede uyku moduna geçiyor. Windows'u yeni kurdum, virüs olma ihtimalide yok.
     Uyku Modu Sorunu

Yanlış yaptığın bir şey var, yukarıdaki ayara göre uyku moduna geçmiyordur ama ekran kararıyor veya kapanıyordur. Ekranı karart ve Ekranı kapat seçeneklerindeki süreyi de ayarlaman gerekli.
    Resimdeki ayara göre Pilde 2 dakika, prize takılı 5 dakika sonra ekran kararır. Kararıp veya kapanmaması için süreyi artırman gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 14 Nisan 2013; 20:11:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Uyku Modu Sorunu

Yanlış yaptığın bir şey var, yukarıdaki ayara göre uyku moduna geçmiyordur ama ekran kararıyor veya kapanıyordur. Ekranı karart ve Ekranı kapat seçeneklerindeki süreyi de ayarlaman gerekli.
    Resimdeki ayara göre Pilde 2 dakika, prize takılı 5 dakika sonra ekran kararır. Kararıp veya kapanmaması için süreyi artırman gerekli.

Resimdeki bütün ayarları hiçbir zaman a getirdim ama sorunum devam ediyor.

• quote:

Resimdeki bütün ayarları hiçbir zaman a getirdim ama sorunum devam ediyor.

Başka bir şey deneyin, güç seçeneklerinde yeni bir plan yarata tıklayıp seçenekleri asla olarak saptayıp devreye sokun..

Uyku Modu Sorunu
  • Resimdeki ayarlarla şimdilik uyku moduna geçmiyor. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
     Uyku Modu Sorunu
  • @CunK

Hocam aynı ayarlarda sorunsuz devam ediyor mu? Bende de aynı sorun varda uyku düğmesi eylemi ile bağlantıyı kuramadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zopheal

@CunK

Hocam aynı ayarlarda sorunsuz devam ediyor mu? Bende de aynı sorun varda uyku düğmesi eylemi ile bağlantıyı kuramadım :)

En son yaptığım ayarlardan sonra sorunum kalmadı.
  • aynı sorun benim bilgisayarda da var bütün ayarları yapmama rağmen hala devam ediyor...
  • me.ke kullanıcısına yanıt
    Resimde vereceğim ayarı, Etkin yazanları Devre Dışı na getirin tekrar deneyin.
     Uyku Modu Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CunK -- 8 Kasım 2013; 13:25:14 >
  • CunK kullanıcısına yanıt
    söylediklerinizi yaptım hocam ama sonuç yine aynı...
  • me.ke kullanıcısına yanıt
    Bir de bu yöntemi deneyin:

1. Başlat -> Çalıştır'a girilir."cmd" komutu yazılır.

2. Gelen ekrana

powercfg -devicequery wake_armed

yazılır. (Yada kopyala/yapıştır)

3. Ardından fare,klavye,ağ kartı vb. olan bir liste gelir.(Bu liste bilgisayarınızı uyku modundan neyin başlattığının göstergesidir)

4. Aygıt yöneticisi açılr.Bu listedeki aygıtları, aygıt yöneticisinden bulup üzerine sağ tıklayarak --Özelliklerine-- gidilir.--Güç yönetimi-- sekmesinden "Bu aygıt, bilgisayarı başlatsın." seçeneğini (işaretini) iptal edin. (klavye-fare Bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneklerini iptal etmeyin uyku moduna girdiğinde çıkmanız için gereklidir.)

5. Bunu tek tek deneyerek uyku modunu bozan şeyi bulabilirsiniz.
  • CunK kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki bu da olmadı.
  • aynı sorun bende de var ..
  • uyku yerine ekran koruyucu olmasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.