Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.204
Cevap
130
Favori
439.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne gariptirki bakirkoyde kbb doktoruna gittim uyku polikliniginden randevu al haydarpasadan hemen alirsib dedi oyle oldu. Erenkoyden aldim. Hizmet ve temizlik on numara. Ozel diye ucuz diyor bir cok hadtahanede ozelde vukustim var ornek fatihteki ve kiztasindaki vs hastahenelere dispanser bile demem saglik ocagi ayarindalar. Devletten sasmayiniz derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gece Burunum tikandiginda bmc G2 modeli yanlarda kacirma yapiyor nefes alip verme ritmini yakalayamiyorum. Gece yarisi cikartiyorum.

Burunum daki yara ise sag sola donmeden meydana gelen gerilme maskenin burnuma yaptigi basinctan kaynaklaniyor.

Alinima dayamanin yukseklik ayari olsa bu olmaz.

Suan hala internette arastirmaya devam etmekteyim.

Burnumdaki yara alerji olamaz yuzunmde niye yok.

Berberde tras olurken tarak nere deyse orasi kizarir ve kasinirdi.

Burunuma alerji yuzume alerji ayrilacak inanmak mumkun degil

Havuzda yillarca burun kilipsi ve gozluk taktim.

Her soylenene inanmayiniz duz mantik bile cozum okur.

• skoda-roomster S kullanıcısına yanıt
    bmc g1 modelini aldım
    ilk gün kullanım sonucunda burun kısmı sizinkiyle aynı yerden aynı şekilde tahriş oldu.
    Sanırım maske özelliğinden-ölçüsünden kaynaklı bir problem
    Hastanede yattığımda bir tahriş kızarıklık olmamıştı.
    Bugün biraz gevşeterek kullanacağım bakalım nasıl olacak
  • Burun dahada fazla yara olabilir

Alin kismini oldukca gevset 1 iki parmak bosluk olsun.

Merhem sur yarabandi yapistir oyle tak.

Daha sonra yara geciyor.

Maske yuze alismista oluyor yada biz alisiyoruz.

G1 ile G2 arasinda ekran farki var. Qr kodu ile cep telefonuna gunluk veri aliyorsun detay yok pek lazim degil.

Nemlendiriciyi hic kullanmadim bazen agzim kuruyor oda yatis seklinden kaynaklaniyor biraz bekleyince hic birsey kalmiyor.

Nazal maskede vazgecilmez model bu model.

Kalip olayi firmadan firmaya degisecegi icin arastirmak lazim oda yetmiyor hepsini bir hafta en az denemek lazim

Omrumuz oldugunca daha cok deniyecegiz

• arkadaşlar bu Oniris denilen dişlere takılan aparatı kullanan var mı? işe yarıyor mu gerçekten?
  • iquique kullanıcısına yanıt
    Ben cpaptan önce kendime protez yaptırtmıştım.

Son derece rahatsız ve uykuda sürekli ağzımdan çıkıyordu.

En ufak bir tedavisini görmedim diyebilirim.

Bu ürünü bilmiyorum ama.

Cpap candır.

• Cpap kullanirken zorlanacagimi zannediyordum.

Hic zorlanmadim varligi ve yoklugu hic fark etmedi.

Uyku kalitesi artti

Sadece maske takimini iyi bilmek lazim

Ust boslukta onemli burun yarasi icin

Alt boslukta onemli ust dudagin uyusmamasi icin.

Yattigimizda gerilme ile ayrica baski oluyor

Dikey iken hava kacirabilir ama yatay iken getilmede hava kacirmiyir onu iyi test edin.

Ayrica cpap cihazi iyi uyku getiriyor.

Normalde uyuyamiyacagim zamanda uykumu getiriyor.

Rampadini begenmedim. 5 dk. Dusurdum.

Muhtemelen onuda kapatacam rampasiz olacak.

Nemlendiriciyi hala kullanmafim 2 ay oldu cok nadir agzim kuruyor onuda birkac saniyede kuruluk gidiyor.

Ama doktor onemli pdf formatindaki raporu begenmedi illa cikti alacaksin diye takinti yaptiki bir cok cihazin raporu bile toplam seklinde olmasina ragmrn takinti yapti.

Saglik bakanliginin eksikligin cihaz bilgisayara baglanip

E nabiza verilerin yuklenmesi ve standart veri olmasi gerekirken her cihaz firmasi ayri dunyada olmasi ciddi eksikliktir. En azindan coonvert edilerek enabiza aktarilmali.

• Rampa bende kullanmıyorum basınç az geliyor

• ASV Cihaz kullanan arkadaş var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme
  • maske değişimim geldi. cihaz olarak resmed 10 kullanıyorum. maskem mirage fx bir senedir kullanıyorum. ama sabahları o kadar da dinç kalkamıyorum. daha etkili maskeye ihtiyacım var. tecrübesi olanlardan tavsiye bekliyorum.
  • aldeniro A kullanıcısına yanıt
    Mirage fx iyi maskedir ama ben philips dreamweare kullanmaya başladım kesinlikle en iyi maske o bence küçük olmasından ötürü psikolojik faydası da var

• burnu sıklıkla tıkanan arkadaşlar varmi? ne gibi önlem alıyorsunuz. Eğer benim çok tikanirsa iladin sıkıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Aynen otrivin ya da iliadin

• Merhaba. Dream stationdan memmun kaldınızmı. Bemde aldım iade ettim. Hortuödan maskeye gelen hava sesi çok fazla. Ve cihaz tıkadı beni. Apnem tavan yaptı çok zorladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: gokolokko

arkadaslar tekrar selamlar,

gectigimiz gunlerde sahibinden'den Fethi Gokalp diye bu forumda da yorumu bulunan, ayrıca uykucihazi.com diye de bir sitesi olan birinden resmed s9 almak uzere anlastık parasını eft olarak yolladım ama 1 ay oldu ortada ne urun var ne de acıklama, acıklama yaptıgında;

yolladım,
    subede bekliyor,
    babam hasta,
    yarın kesin haber veriyorum diye acıklamalar yapıp para iadesi yap dediginde yapmıyor.

buradaki diger arkadasların da haberi olması ve dolandırılmaması icin yazma geregi duydum.

geçmiş olsun dekontla savcılığa şikayet edin bir bakacaksınız makina kapıda

Merhaba. Fethi gökalp denilen o.... Ç. Beni de dolandırdı. Savcılık falan derken bi gelişme olmadı. Sanırım biçok kişiyi dolandırıp kaçmış. Düşünün hasta insanların ihtiyacı olan cihazı yollamayıp kaçıyor. Siz bu durum karşısımda bişey yaptınız mı acaba?

• Birkanyuksel B kullanıcısına yanıt
    Bir sorun olmasın makinada oldukça üst düzey bir cihazdır ben resmed s10 kullanıyorum çok memnunum maske olarak philips dreamwear kullanıyorum ondan da oldukça memnunum

• Vallaha iade ettim. Resmed s10 elite düşünmüştüm. santralapne için düz cpap genelde öneriliyor. Sizinki düz mü autu mu.?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkanyuksel B kullanıcısına yanıt
    Auto ama düz modda kullanıyorum sonra bir değişiklik olursa auto ya para vermeyim diye öyle tercih ettim

• Arkadaşlar philips dream station auto cpap ve dreamwear maske almak isteyenler varsa youtube da kutu açılışını yaptım.https://youtu.be/HNwrVsI93hU fikir sahibi olmak isterseniz bakabilirsiniz.  UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanyuksel -- 26 Şubat 2018; 20:10:57 >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.