Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.204
Cevap
130
Favori
439.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devilbiss blue standart cihaz ve maskesi de içinden çıkan maske olarak yeni başladım kullanmaya,fakat 5 gün kullanmama ragmen burun kemerinde epeyce tahriş ,şişlik ,kızarıklık ,yara ve en son kanamaya sebep oldu.dün gece biraz daha gevşettim ve rahat ettim fakat bu her zaman böyle mi olacak yoksa zamanla artık vücut derisi de alışacak mı?burun kemeri için bir öneriniz var mıdır (pamuk yara bandı vs gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: samil422

devilbiss blue standart cihaz ve maskesi de içinden çıkan maske olarak yeni başladım kullanmaya,fakat 5 gün kullanmama ragmen burun kemerinde epeyce tahriş ,şişlik ,kızarıklık ,yara ve en son kanamaya sebep oldu.dün gece biraz daha gevşettim ve rahat ettim fakat bu her zaman böyle mi olacak yoksa zamanla artık vücut derisi de alışacak mı?burun kemeri için bir öneriniz var mıdır (pamuk yara bandı vs gibi)

Cokmu sıktın hocam seni rahat ettirecek kadar ve hava kacirmayacak kadar sıkman yeterli eğer bunlara rağmen yara yaptıysa o maskeyi değiştir bence ilk defa senden duydum yara ettiğini iz felan çıkıyor ama yara hiç olmadı bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 11 Eylül 2017; 16:28:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    evet sanırım dün geceye kadar baya fazla sıkmışım,dün gece daha gevşek yaptım hava da kaçırmadı daha da rahat uyudum tabi bir önceki gecenin uykusuzluğu da vardı:)yalnız benim burun kemerli ve büyük belki onunda etkisi olmuştur.3-5 gün daha deneyip olmaz ise başka maske arayışına gireceğim.ama sanırım devlet ödemesi maske için çıkmaz ,kendi bütçemizle mi alacağız ?
  • quote:

evet sanırım dün geceye kadar baya fazla sıkmışım,dün gece daha gevşek yaptım hava da kaçırmadı daha da rahat uyudum tabi bir önceki gecenin uykusuzluğu da vardı:)yalnız benim burun kemerli ve büyük belki onunda etkisi olmuştur.3-5 gün daha deneyip olmaz ise başka maske arayışına gireceğim.ama sanırım devlet ödemesi maske için çıkmaz ,kendi bütçemizle mi alacağız ?

Her yıl maske ucreti veriyor devlet ben daha almadim bir yılım doldu gidecegim hastaneye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

quote:

Her yıl maske ucreti veriyor devlet ben daha almadim bir yılım doldu gidecegim hastaneye

herhangi bir devlet hastanesine mi gitmemiz gerekiyor? Hangi bolume gitmem gerekiyor ve yanımda herhangi bir belge goturmem gerekiyor mu? Ya da gittigim doktora ne demem gerekiyor ki bu odemeyi alabileyim. Simdiden tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: thetuna

quote:

quote:

herhangi bir devlet hastanesine mi gitmemiz gerekiyor? Hangi bolume gitmem gerekiyor ve yanımda herhangi bir belge goturmem gerekiyor mu? Ya da gittigim doktora ne demem gerekiyor ki bu odemeyi alabileyim. Simdiden tesekkurler

Hocam tam olarak bende bilmiyorum ama normalde her yıl uyku laboratuvarina yatman gerekiyormuş. Eğer cihazin senin uyku değerlerini veriyorsa çıktı alıp göğüs hastaliklarina gösteriyormussun. Yani ozaman yatmana ihtiyaç kalmiyor sonra sana bir rapor daha verip makineyi nasil aldiysan maske içinde aynı sekilde her yil 300tl ödeme yapiyor devlet benim medikalci dedi. Göğüs hastaliklarina gideceksin bunun için yanlışım varsa affola

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thetuna

quote:

quote:

Hocam tam olarak bende bilmiyorum ama normalde her yıl uyku laboratuvarina yatman gerekiyormuş. Eğer cihazin senin uyku değerlerini veriyorsa çıktı alıp göğüs hastaliklarina gösteriyormussun. Yani ozaman yatmana ihtiyaç kalmiyor sonra sana bir rapor daha verip makineyi nasil aldiysan maske içinde aynı sekilde her yil 300tl ödeme yapiyor devlet benim medikalci dedi. Göğüs hastaliklarina gideceksin bunun için yanlışım varsa affola

Anladım tam olarak bir medikalciye danısmam lazım sanırım ya da burdan bir arkadas denk gelirse detaylı anlatabilir. Çünkü durup dururken bir doktora gidip hadi benim maskemi yenile denmez sanırım. Bunun için belgeler istenir.

• arkadaşlar merhaba ;

bu rahatsızlıktan dolayı cihaz ve maskeyi kullanmanın 1 haftasını dün gece itibarı ile doldurmuş bulunmaktayım.şu an için büyük orada alıştım.benim sormak istediğim bir konu ise grip rahatsızlığından dolayı burun akıntısı veya burun tıkanıklığı durumunda maske ve cihaz kullanımını nasıl yapacağız.malumunuz şuan da grip olma aşamasındayım:)

not: kullanmış olduğum maske buruna takılan maskedir..
  • samil422 S kullanıcısına yanıt
    Ben alerjik reaksiyonlardan dolayı genelde burun tıkanıklığı yaşıyorum. Cihaz kullanımına etki etmedi (En azından uyurken anlamadım:) Grip olduğum bazı geceler uyanabiliyordum bende doktora gitmeden bir tane burun açıcı sprey alarak çözdüm.
  • mchll88 kullanıcısına yanıt
    peki tıkanıklığı bu şekilde çözdük diyelim , birde bazen böyle sürekli hapşırma durumu ve sürekli burun akıntısı oluyor o zaman sıkıntı yaratır mı maske kullanmak, yada bir kaç gece cihaz kullanmaya ara vermek gerekebilir mi?
    Şuana kadar sorun yaşamadım, yaşayanda duymadım açıkcası zaten kullandıkça anlayacaksın belli bir süre sonra zaten maske ile bütünleşiyorsun ve normal uyku hayatına bunları düşünmeden devam ediyorsun.
  • Philips dreamweare modelini gören va mı türkiye de yok sanırım bu model. Yoksa resmed airfit p10 alacağım

• Blue_Knight kullanıcısına yanıt
    bende devilbiss cihazının içinden çıkan flexset maskesi kullanıyorum çok kaba ve rahatsızlık veriyor ,fakat sizin dediğiniz burun delilklerine takılan daha kullanışlı rahat gibime geliyor.bir sene idare edip seneye bundan alabilirim.
    Philips çok iyi görünüyor hem tv izleme sorunu yok hemde hortum arkada aslında ben şu aleti bekliyorum

Nedir bu?

• metilfenidat M kullanıcısına yanıt
    www.tekdozdijital.com/dunyanin-en-kucuk-cpap-cihazi-airing.html

Bu şey o değil mi?

https://sleepritesnoring.com/products/sleep-1

• quote:

Orijinalden alıntı: metilfenidat

Bu şey o değil mi?

https://sleepritesnoring.com/products/sleep-1

Siteye ulaşılamıyor hocam

https://www.snoringsolutions.shop/products/sleep-1

Bu nasıl?

• Baktımda verdiğiniz site de satılan alet için hiç bir inceleme yok. Airing de geliştirilme aşamasında daha bildiğim kadarıyla.

Maske ve hortum değiştireceğim acaba ne kadar sgk iadesi oluyor alan var mı

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.