Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.208
Cevap
130
Favori
440.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sgk desteği ile aldığım cpap cihazımı kontrol için özel bir medikal firmaya kontrole götürmem için yazı gönderdi telefonla aradım firmayı ne yapmam gerektiğini öğrenmek için bakım filtre vs. beni tabiri caizse çarpmaya çalışıyor bu cihaz kontrolü hakkında bilgisi olan var mı.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akoz

İyi akşamlar
    Sgk desteği ile aldığım cpap cihazımı kontrol için özel bir medikal firmaya kontrole götürmem için yazı gönderdi telefonla aradım firmayı ne yapmam gerektiğini öğrenmek için bakım filtre vs. beni tabiri caizse çarpmaya çalışıyor bu cihaz kontrolü hakkında bilgisi olan var mı.?

sgk destegı derken sgk zımmetınde olan cıhazı mı verdı sıze yoksa sız kendı paranızla dısardan mı temın ettınız?

• Sğk katkısı olan yani bir miktarını sgk verdi dolayısiyle zimmetli gibi.

• akoz A kullanıcısına yanıt

Şahsen ben öyle bir şey duymadım, ne kadar oldu cihazı alalı. Garanti süresi doldu mu?

Benim cihazda aynı sizin gibi, ama öyle bir şey olmadı. Ara sıra kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmek için hafıza kartını istediklerini söylediler. Pandemi den dolayı o olay ertelenmiş. 8 Aydır arayan soran yok. Çok merak ettim, işin aslını öğrenince yazarmısınız.

• quote:

Sğk katkısı olan yani bir miktarını sgk verdi dolayısiyle zimmetli gibi.

valla kendı bakımımızı kendımız yapıyoruz.. makineyi hiç açtırmadım suana kadar

• quote:

Merhabalar
    Yaklaşık 2 yıldır cpap cihazı kullanıyorum ilk yıl iyiydi 5-6 saat uykuyla gayet zinde uyanıyordum fakat bilhassa son birkaç aydır 8 saat uyumama rağmen gündüz uyuklama halleri sabah zor uyanma vs. Bu arada ahi değerlerimde çok iyi hergün kontrol ediyorum 1-1,5 civarında.

Hocam bende benzer durumdayım, ilk 1 yılım da sorun yoktu kilo almama rağmen simdi 12 kilo verdim daha da gozlerimi acamiyorum.

2020 mayisdan itibaren sorunlarim artti.

Sanki uykudaki tikaniklik gunduze tasindi. Kan gazı dahil baktirdim ozel hastanede 1 gece kaldim kandaki saturasyon normal dediler, psikiyatri gozukmem istendi. Korona zirve zamanlari oldugu icin ektim.

Ayni zaman da alerjik rinit var burun maskesinden agiza gectim 1.5 yil once.

Ahi dusuk gozukmekte , biraz daha kilo verip olmazsa dr yolunu tutacagim.

Rabbim vermiş bu hastaligi , insanlar anlamaktan aciz. İlk 1 yilim tek bir abuk sabuk ruya gormedim cok iyiydi simdi

gozlerimdeki mahmurlugu atamiyorum.

Alerjik Rinit

Saman Nezlesi

Gizli Reflü

Reflü

Düz yatmak ( reflu varsa )

Aksam 6-7 den sonra aksam yemegi yemek bende cok etkiledi. Nice insanlar var zayıf onlardada var. Rabbim herkese şifa versin. Hayırli Ramazanlar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: icingdeath

Uyku apnesi kronik hastalık olarak gözükmüyor maalesef

Gözukmuyor ama özel saglik sigortasi karsilamiyor sacma.

• Hangi cihaz ve ekipmanları aldınız ve fiyat yazabilirmisiniz, sitenin tam ismini bağlantısını paylaşırsanız sevinirim.

• Kendi derdimiz kendimize yetiyor zaten, dün üye olmuşsunuz daha,koşa koşa bunu yazmayamı geldiniz.

• icingdeath kullanıcısına yanıt
    Hocam reklam bu :) şikayet ettim ama hala duruyior.
  • Goqhan06 kullanıcısına yanıt

Aylardır bu rahatsızlığı çekiyorum burda yardımcı olmaya çalışıyoruz banane elalemin reklamından burda kimseye iyilik yaramıyor gerçekten yaptığınız düpedüz önyargı. Birtek sizin derdiniz yok beyler bu rahatsızlığı gerçekten yaşıyor olduğunuza emin değilim biraz yardımcı olun insanlara oturup burda goygoy yapmayın.

• ikinci el resmed airsense 10 autoset cihaz arıyorum yardımcı olabilir misiniz?

• ozlem1609 kullanıcısına yanıt

Neden bu sinir anlamadım, yardımcı olmadığımızı nereden çıkardınız. Geçmiş mesajlarımı okursanız yanıldığınızı anlayacaksınız. Diğer konudaki mesajınızıda gördüm. "Al geç" kelimesini kullanmışsınız. Burada herkes birbirine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Siz emin olmamaya devam edin.

Saygılar..

• https://www.hepsiburada.com/bmc-p2-nazal-pillows-burun-ici-yastikli-maske-cpap-bpap-s-m-l-pm-HB00000T44X5

bu maskeyi tavsiye eden var mı?

resmed airsense 10 autoset ile kullanabilir miyim?

• Ben philips in burun içi maskesini kullanamadım, rahatsız etti, denemek lazım.

• Cihazi raporsuz alip. Maskeyi raporla alabilir miyiz?
  • zafermahmut86 kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun, maalesef hocam bunun için cihazı da raporla alman gerekiyor. Cihazla birlikte alırsan senede 300 TL veriyor. Medikalcilere sorun isterseniz, internette bu fiyata veriyorlarsa elden aldığınızda pazaryerlerine verecekleri komisyon ellerinde kalacağı için pazarlık yapabilirsiniz.

• Goqhan06 kullanıcısına yanıt

Amazon usa dan almak daha mi mantıklı?

• zafermahmut86 kullanıcısına yanıt

Hocam ben Philips maskelerinin yedek maske, filtreleri oradan alıyorum ama sizin sorduğunuz ürüne baktım orada bulamadım Amazon Hindistan da var sadece. Oda Türkiye ye gönderim sağlıyor mu bilmiyorum. USA da ülkemize gönderen size uygun maske varsa alabilirsiniz.

• Amazon dan alirsam n30 maskeyi alip denemek isterdim

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.