Şimdi Ara

UYGUN LASTİK ÖNERİSİ(GT RADİAL?) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
0
Favori
74.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: somebody34

Slm arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum 2005 model peugeut partner 2.0 hususi kullandığım aracıma lastik almak istiyorum yalnız alt takımları korumak için aracın altında koruma sacı var asfalt tarzı kasislerden (geniş yapılmış kasisler) biraz dikkatsiz geçeyim altı sürtüyor 175/65/14 aracımda bulunan lastikler bunlar nasıl bir lastik alırsam bu sürtünmeyi engellerim yada minimuma indirebilirim yardımlarınız için şimdiden tşk birde 4 mevsim olursa iyi olur malum yazlık kışlık ayrı lastik kullanacak durumda değilim şimdilik birde lastik genişliğini artırmanın avantajı olabilirmi 175 yerine 185 gibi

Arac ureticisinin verdigi bakim kullanim kilavuzunda bulunan lastik olculerinden capi en fazla olan lastigi secmeniz faydali olacaktir.

genis lastik, lastigin yuvarlanma direncini arttiracagi icin fazla yakit sarfiyatina neden olacaktir. Siz kitapciktan capi en genis olan lastige bakin bence.

Kolay gelsin, selamlar

• Merhaba Arkadaşlar, Michelin Alpin 4 kış lastiklerinde (4 ay kullanıldı) ve aracın üzerinde gelen orjinal ekipman lastik olan Bridgestone B391 model lastiklerinde (11,5 ay kullanıldı) lastik atlama şikayetiyle bu iki firmanın lastiklerini garanti kapsamında incelenmesi için gönderdim. Ancak her iki firmada malının arkasında durmamıştır. Aşağıda her iki firmanında yanıtlarını bulacaksınız. Gönül isterdi ki koskoca!? lastik sektörü lideri bu firmaların müşteri memnuniyetine önem vererek en azından değişim yoluna gitmeleriydi. Ancak bu böyle olmadı her zamanki gibi. Şunu iyi bilin lastiklerinizde bir sorun olursa bunun sebebi sizsiniz ya da dış etkenler!? Lastik bayiden çıktığı anda bitmiştir. Bütün suç müşterinindir. Benim lastiklerimde balon, ezilme, kırılma vs. hiçbir şey yok. Ürünün kendisinden kaynaklı atlama yapması. Ama nasıl titizlikle inceleniyorsa bu lastikler yetkililer tarafından anlamış değilim. Sorunsuz bir lastiği neden iade edeyim. Deli olmak lazım herhalde. Bilirkişi vb. ile de uğraşıp canımı sıkmak istemiyorum. Aşağıdaki cevapları siz değerli arkadaşlara bırakıyorum. Bridgestone ve Michelin markalarına koca bir Bu lastiklerden yukarıdaki anlamda uzak durun. Hepinize slmlar. Saygılar.

Bridgestone cevabı:
    Ebat:175/65R15 84T
    Desen:B391
    Tespit:Lastiğinizdeki hasarın, herhangi bir fabrikasyon özürden değil lastiğin dışındaki etkenlerden kaynaklandığı görüşüne varılmıştır.
    Sonuç:Garanti ödemesi çıkmadı.
    Not: Lastikte bir hasar olduğunu tespit etmişler ama büyük başarı. Hakkımı helal etmiyorum.

Michelin cevabı:
    Ref No: P01693
    Lastik: 175/65 R15 84T TL ALPIN A4 GRN
    Öncelikle bahsi geçen ürünümüzle ilgili yaşamış olduğunuz memnuniyetsizlikten dolayı üzüntülerimizi bildiririz.

İncelenmek üzere tarafınızca yetkili bayimize bırakılan lastik titizlikle incelenmiş ve şu sonuçlara varılmıştır.

Yapılan teknik inceleme sonucunda başvurunuza konu lastikte üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir.
    Bununla beraber lastiklerin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir değişim veya iadenin yapılması maalesef mümkün değildir.

Lastiğiniz İnceleme amaçlı olarak bayimize bırakıldı ise bırakıldığı tarihten itibaren en geç iki ay içerisinde teslim almanızı aksi takdirde Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü yönetmeliği çerçevesinde lastiğin imha edileceğini bilgilerinize sunarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisatan

Merhaba Arkadaşlar, Michelin Alpin 4 kış lastiklerinde (4 ay kullanıldı) ve aracın üzerinde gelen orjinal ekipman lastik olan Bridgestone B391 model lastiklerinde (11,5 ay kullanıldı) lastik atlama şikayetiyle bu iki firmanın lastiklerini garanti kapsamında incelenmesi için gönderdim. Ancak her iki firmada malının arkasında durmamıştır. Aşağıda her iki firmanında yanıtlarını bulacaksınız. Gönül isterdi ki koskoca!? lastik sektörü lideri bu firmaların müşteri memnuniyetine önem vererek en azından değişim yoluna gitmeleriydi. Ancak bu böyle olmadı her zamanki gibi. Şunu iyi bilin lastiklerinizde bir sorun olursa bunun sebebi sizsiniz ya da dış etkenler!? Lastik bayiden çıktığı anda bitmiştir. Bütün suç müşterinindir. Benim lastiklerimde balon, ezilme, kırılma vs. hiçbir şey yok. Ürünün kendisinden kaynaklı atlama yapması. Ama nasıl titizlikle inceleniyorsa bu lastikler yetkililer tarafından anlamış değilim. Sorunsuz bir lastiği neden iade edeyim. Deli olmak lazım herhalde. Bilirkişi vb. ile de uğraşıp canımı sıkmak istemiyorum. Aşağıdaki cevapları siz değerli arkadaşlara bırakıyorum. Bridgestone ve Michelin markalarına koca bir Bu lastiklerden yukarıdaki anlamda uzak durun. Hepinize slmlar. Saygılar.

Bridgestone cevabı:
    Tespit:Lastiğinizdeki hasarın, herhangi bir fabrikasyon özürden değil lastiğin dışındaki etkenlerden kaynaklandığı görüşüne varılmıştır.
    Not: Lastikte bir hasar olduğunu tespit etmişler ama büyük başarı. Hakkımı helal etmiyorum.

Michelin cevabı:
    Öncelikle bahsi geçen ürünümüzle ilgili yaşamış olduğunuz memnuniyetsizlikten dolayı üzüntülerimizi bildiririz.

İncelenmek üzere tarafınızca yetkili bayimize bırakılan lastik titizlikle incelenmiş ve şu sonuçlara varılmıştır.

Yapılan teknik inceleme sonucunda başvurunuza konu lastikte üretim hatası olmadığı tespit edilmiştir.
    Bununla beraber lastiklerin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir değişim veya iadenin yapılması maalesef mümkün değildir.

Lastiğiniz İnceleme amaçlı olarak bayimize bırakıldı ise bırakıldığı tarihten itibaren en geç iki ay içerisinde teslim almanızı aksi takdirde Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü yönetmeliği çerçevesinde lastiğin imha edileceğini bilgilerinize sunarız.

Kardeş lastiği reddederken herhangi bir sebep belirtmeleri gerekir ama gördüğüm kadarıyla sadece dış etkenler demişler bende hep söylüyorum büyük firmalar reklamı çok yapıyorlar ama gel gör ki sadece ürünü satana kadar neyse geçmiş olsun zaten bir lastiğede onların istediği kadar para verilmez F1 de yaptıkları reklamların sponsorlukların parasını millete yüklüyorlar

• Bizim tüketici/müşteri olarak amacımız bu tür müşteri memnuniyetine önem vermeyen markaları her türlü platformda teşhir etmek. Artık forumun/internetin bir gücünün olduğunun farkına varsınlar. Binlerce insana ulaşıldığını bilsinler. Adam gibi mal üretsinler. Hata buldukları ürünlerinin arkasında durup müşteri memnuniyetine önem versinler. Bu tür markaları kim olursa olsun teşhir edelim. Önem vereni de önerip alkışlayalım. Sizlerle bunu paylaşmak istedim. Slmlar.
  • kesinlikle katılıyorum sonuçta can güvenliği aracın ne kadar gücü olursa olsun lastikler sağlam olmadıktan sonra Allah korusun her türlü sonuca yol açabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: chocolateman

Ben bir daha GT Radial takmayacam. Pati çekemiyorum :)))) Çok tutuyor.

kardeşim bu gt radial NEXENe mi ait? onunda üzerinde gt radial yazıyor anlayamadım da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

quote:

kardeşim bu gt radial NEXENe mi ait? onunda üzerinde gt radial yazıyor anlayamadım da...

Yok kardeş Gt Radial Endonezya Nexen Kore menşeili markalar nasıl üstünde GT yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisatan

Merhaba Arkadaşlar, Michelin Alpin 4 kış lastiklerinde (4 ay kullanıldı) ve aracın üzerinde gelen orjinal ekipman lastik olan Bridgestone B391 model lastiklerinde (11,5 ay kullanıldı) lastik atlama şikayetiyle bu iki firmanın lastiklerini garanti kapsamında incelenmesi için gönderdim. Ancak her iki firmada malının arkasında durmamıştır. Aşağıda her iki firmanında yanıtlarını bulacaksınız. Gönül isterdi ki koskoca!? lastik sektörü lideri bu firmaların müşteri memnuniyetine önem vererek en azından değişim yoluna gitmeleriydi. Ancak bu böyle olmadı her zamanki gibi. Şunu iyi bilin lastiklerinizde bir sorun olursa bunun sebebi sizsiniz ya da dış etkenler!? Lastik bayiden çıktığı anda bitmiştir. Bütün suç müşterinindir. Benim lastiklerimde balon, ezilme, kırılma vs. hiçbir şey yok. Ürünün kendisinden kaynaklı atlama yapması. Ama nasıl titizlikle inceleniyorsa bu lastikler yetkililer tarafından anlamış değilim. Sorunsuz bir lastiği neden iade edeyim. Deli olmak lazım herhalde. Bilirkişi vb. ile de uğraşıp canımı sıkmak istemiyorum. Aşağıdaki cevapları siz değerli arkadaşlara bırakıyorum. Bridgestone ve Michelin markalarına koca bir Bu lastiklerden yukarıdaki anlamda uzak durun. Hepinize slmlar. Saygılar.

Bridgestone cevabı:

Michelin cevabı:

lastik atlaması derken ben tam olarak anlamadım.. fotoğrafı var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: endermurat7

quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

quote:

Yok kardeş Gt Radial Endonezya Nexen Kore menşeili markalar nasıl üstünde GT yazıyor

teşekkürler, demek ki ben yanlış hatırlıyorum;galiba ikisini de aynı bayi satıyordu..
  • Bildiğim kadarıyla Gt radial endonezya da BMw ve Mercedeslerde orjinal ekipman olarak çıkıyor zaten kötü olsa o araçların altına vermezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: awallabilla

quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

yaşadığınız yerdeki yollar kötü ve iklim yumuşak, o zaman Turanza önerilebilir. Türkiyede yollar çoğunlukla sert asfalt olduğundan dolayı bir çok araçta turanza kullanılmaktadır ve en çok uyum sağlayan lastiklerden birisidir çünkü Turanza michelinlere göre daha sert bir lastiktir. primacy hp, pilot sport gibi michelin lastikleri daha yumuşak olduğu için daha çok asfaltı yumuşak olan yerlerde daha iyidir. şöyle birşey de var, çoğu kişi michelin lastikleri yağmurlu havalar için seçer çünkü bu lastikler yağmurda daha az kızaklama ve daha güvenli bir sürüş sağlıyor genelde. ama yumuşak olduğu için de balon yapma ve yarılma riski yüksek sert asfalt olan bölgelerde. sizin seçiminiz orta ve sert hamurlar olmalı ki bu hamur tarzında bridgestone turanza er300, lassa impetus revo (turanzanın neredeyse aynısı), hankookun bazı modelleri ve benim kullandığım cooper markalarına bakabilirsiniz.

Haklısınız.. peki dunlop hakkında bilginiz var m? fiyat olarak biraz uygun olduğundan performansını merak ediyorum da..

http://www.hepsiburada.com/Liste/dunlop-21550-r17-91v-sp-sport-lm703/productDetails.aspx?productId=otysf778056&categoryId=259720#Gorseller

dunlop biraz kullanınca çok ses yapmaya başlıyor....modele göre değişir ama ben 40000 km de çıkardım yerine kormoran taktım onlarıda 10 gün kullanabildim aşırı kayıyor yol tutuş sıfır.
    hemen gittim gt radial aldım ve aradığımı buldum şimdi rahatım gt radial hpx ve hpy on numara lastik....objektif olmayanlarıa inanmayın bu markalar babamızın hatta ülkemizin bile değil ki....neden sebepsiz yere övelim yada yerelim...
    ama gt radial iyi lastik dunlop sport maxx da sağlam fakat çok sert çok sesli her ikisininde yol tutuşu çok iyi....
    dunlop un ıslakta biraz daha az yol tutuşu alduğunu düşünüyorum

• artık öyle yada böyle bir karar vermem lazım.. Ya gt radial yada bridgestone turanza.. gerçi turanzalara en son dün baktım 450 TL civarında fiyatlar
  • http://www.tyrereviews.co.uk/

bu sitede sağ tarafta review tyres by brand seçersen markalara göre lastikler ve kullanıcıların verdiği puanları görebilirsin. dergilerin vs. yaptığı testler de yine sağ tarafta var.
  • quote:

artık öyle yada böyle bir karar vermem lazım.. Ya gt radial yada bridgestone turanza.. gerçi turanzalara en son dün baktım 450 TL civarında fiyatlar

G t Radial derim kardeş bende alalı bir buçuk hafta oldu çok araştırdım HPY aldım ses yok konfor yol tutuşu çok güzel araç kendine geldi seçim senin. Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanerdem34

quote:

artık öyle yada böyle bir karar vermem lazım.. Ya gt radial yada bridgestone turanza.. gerçi turanzalara en son dün baktım 450 TL civarında fiyatlar

G t Radial derim kardeş bende alalı bir buçuk hafta oldu çok araştırdım HPY aldım ses yok konfor yol tutuşu çok güzel araç kendine geldi seçim senin. Saygılar

merhaba..

dün GT radial yetkili satıcısından 215 50 17 HPX desenli model için fiyat aldım.. az daha pazarlık payı olmakla birlikte peşin 900 TL (4 adet) yalnız ellerinde sadece 2011 yılında üretilen stok bulunduğunu belirttiler.. bu yıl bax 2 falan bayağı satılmış o yüzden sanırım diğer HPX ve HPY desenden vazgeçilmiş dolayısıyla 2012 yılında bu modeller tekrar üretilmemiş.. en azından bana verilen bilgi bu yöndeydi.. en fazla bir yıllık bir lastik için fiyat bana uygun geldi açıkçası.. zaten nette gördüğüm en ucuz adet fiyatı 215 liraydı..

bax 2 benim aracıma uygun ebatta yok malesef..

• quote:

quote:

quote:

merhaba..

dün GT radial yetkili satıcısından 215 50 17 HPX desenli model için fiyat aldım.. az daha pazarlık payı olmakla birlikte peşin 900 TL (4 adet) yalnız ellerinde sadece 2011 yılında üretilen stok bulunduğunu belirttiler.. bu yıl bax 2 falan bayağı satılmış o yüzden sanırım diğer HPX ve HPY desenden vazgeçilmiş dolayısıyla 2012 yılında bu modeller tekrar üretilmemiş.. en azından bana verilen bilgi bu yöndeydi.. en fazla bir yıllık bir lastik için fiyat bana uygun geldi açıkçası.. zaten nette gördüğüm en ucuz adet fiyatı 215 liraydı..

Kardeş HPX yönlü desenmiş bende ikisi arasında tercih yapmıştım ama HPY düz desenli dedi adam HPY ses açısından daha iyi HPX de ekstra görüntü var daha spor görünüyo dedi lastikçi ama ikisinide tercih edebilirsin dedi yol tutuş performans konfor olarak sıkıntı yaşamazsın dedi bende HPY aldım tabi forumdaki arkadaşlarda sağolsun çok olmadı alalı ama belli ediyor lastik kendini yinede sen bilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba..

Kardeş HPX yönlü desenmiş bende ikisi arasında tercih yapmıştım ama HPY düz desenli dedi adam HPY ses açısından daha iyi HPX de ekstra görüntü var daha spor görünüyo dedi lastikçi ama ikisinide tercih edebilirsin dedi yol tutuş performans konfor olarak sıkıntı yaşamazsın dedi bende HPY aldım tabi forumdaki arkadaşlarda sağolsun çok olmadı alalı ama belli ediyor lastik kendini yinede sen bilirsin

lastikçiler genelde sattıkları lastiklere dair çok da tatmin edici bilgilere sahip değiller malesef.. hpx ile hpy arasında benim okuduğum -resmi sitedeki bilgilere göre- özellikle hpx asimetrik deseni ve kanal yapısıyla diğer modele göre daha çabuk drenaj(su tahliyesi) yapabiliyormuş.. gürültü açısından ise hpy daha önde görünüyor.. dairesel kanalları sayesinde gürültü seviyesini en aza indirdiğinden konforlu bir sürüş sağlıyormuş falan.. yani sırf görüntü değil hpx in hikmeti.. en azından okuduklarımdan edindiğim intiba bu yönde..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba..

lastikçiler genelde sattıkları lastiklere dair çok da tatmin edici bilgilere sahip değiller malesef.. hpx ile hpy arasında benim okuduğum -resmi sitedeki bilgilere göre- özellikle hpx asimetrik deseni ve kanal yapısıyla diğer modele göre daha çabuk drenaj(su tahliyesi) yapabiliyormuş.. gürültü açısından ise hpy daha önde görünüyor.. dairesel kanalları sayesinde gürültü seviyesini en aza indirdiğinden konforlu bir sürüş sağlıyormuş falan.. yani sırf görüntü değil hpx in hikmeti.. en azından okuduklarımdan edindiğim intiba bu yönde..

Bende çok araştırmıştım kardeş burda da çok sordum HPY de karar kıldım HPX deseni de spor görünüyordu ama ben ses açısından buda iyi deyince HPY aldım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba..

Eşim arabası için lastiklerini değiştirdi. Ancak bilmediği bir marka olduğu için ilk başta tereddüt etti. Şu an kullandığı marka GT RADIAL HPY deseni . Önceden araçta ses olduğunu söylerdi ama şu an ses yok. :)

• Gt radıal lastiğinden bizde memnunuz... Daha önceden arkadaşımın BMW aracına chapro hpy lastiğialdık... 200-230 km de bile ses yapmıyor....çok memnun... Kaliteli bir lastik... tavsiye ederim :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.