Şimdi Ara

UYGUN FİYATLI 46' FULL HD LCD TV TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps3 ve bilgisayar ile birlikte kullanacağım ve HDMI bağlantı kullanacağım.
    Aklımdaki model Sony 46D3500, fiyatı 3500 ytl civarında seyrediyor, pc üzerinden 1080p/60hz sinyal algılama özelliği ile tam istediğim gibi bir tv.
    Fakat aklımı kurcalayan konu bu fiyattaki bir 46" tv'ye göre performansının nasıl olduğu.
    Buna yakın bir fiyatta olan diğer model ise Sony 46V3000. Bunda da özellikler aynı gibi fakat pc sinyal algılama çözünürlüğü 1366x768 olarak
    yazılmış. Yani daha pahalı olmasına rağmen bu özelliğin neden konulmadığını anlamadım açıkcası.
    Bu fiyata sanırım 100hz 46" tv yok, o yüzden ben 100hz düşünmedim. Maks.3500 ytl fiyat aralığında 46" full hd olmak koşulu ile hangi tv'leri tavsiye edersiniz?
    Karanlık sahnelerde backlight sorunu yaşamayacağım bir model olması oldukça önemli.

• Her ne kadar V serisi daha üst olarak söylense de benim tercihim 46D3500 den yana olur. Neden dersen ben gittim gördüm hem V3000 ini hem de D3500 ü. Bana göre D3500 ün verdiği görüntü daha güzel gözüktü. Tamamen kişisel bir değerlendirme yani.

Saygılar, selamlar...
  • bende gittim gordum kesinlikle 46d3500
  • Peki 46D3550 46D3500 ile %100 aynı model midir? Eğer öyle ise ben parlak piyano siyahı olan 46D3550 modelini tercih etmeyi düşünüyorum.
    Bir de sony'nin bu modellerinde backlight bleeding problemi var mı? Karanlık sahneleri bol olan filmlerde sorun çıksın istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 6 Nisan 2008; 7:14:42 >
  • Sony tv modelleri çok başarılılar. D3500 ve V3000 yanında W3000 serisinede bakabilirsiniz. 100Hz olarak bu boyutta Sony nin X3000 serisi var ama fiyatları bunların yanında uçuk kalıyor.

Kullanım alanı olarak PS3 ve pc yazmışsınız. pc bağlantısı olarak da vga girişinden bahsetmişsiniz. eğer sizin için mümkünse dvi-hdmi bağlantı ile kullanmanızı tavsiye ederim. Dijital bağlantı sağlamış olursunuz, 1920 desteklermi derdinden kurtulmuş olursunuz. vga nın analog bağlantındaki muhtemel problemlerden arınmış olursunuz (problemlidir demiyorum, analog bağlantı olacağı problem çıkarma ihtimali var diyorum).

backlight bleeding ne olursa olsun bir problemdir. bu problem cihazdan cihaza değişebilir (aynı marka modelde). yani şans işi. o yüzden aldığınız yerden değiştirme garantisini istemelisiniz.

son olarak bu modeller birbirine çok yakın modeller. kağıt üzerinde yazanlar son kararda belirleyici olamayabilirler. bu modelleri görerek almanız daha doğru olur diye düşünüyorum.

• Vga olarak bağlamayacağım zaten hdmi kart kullanıyorum pc'de. Bugün dayanamayıp mağazaları dolaştım. Teknosa'da 46D3550 modelini inceledim gerçekten
    fiyat olarak muadili modellerden çok daha canlı bir renk kalitesine sahipti. Buna yakın bir fiyata sahip samsung 46N87BD ile yan yana duruyordu, 46D3550 bundan belirgin
    olarak daha iyi duruyordu. Kararımı verdim sayılır bu model üstünde yoğunlaştım. Fakat aklıma takılan 2. konu aldığım zaman ölü piksel çıkma olasılığı.
    Ölü piksel çıkma şansı pc monitörleri ile aynı olasılığa mı sahip?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 6 Nisan 2008; 22:21:11 >
  • İstanbul Bilişim' e gitme şansınız varsa birde orada inceleyin:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/-SONY-BRAVIA-LCD-TV,66,1414.html
  • Açıkçası ölü pixel konusu çok enteresan bir konu. o kadar para verdiğiniz cihazda haliyle sorun olmasın istiyorsunuz ama yinede çıkabiliyor.

Ben Toshiba 37X3000 aldım. alırken mağazada kutuyu açtırıp inceledim ölü pixel yoktu, eve geldi kuruldu. ölü pixel yok. aradan 2 hafta geçti ve 2 tane birden belirdi. sadece siyah zeminde yeşil renkli olarak gözüküyorlar ama 30 - 40 cm yakına girmeniz gerekiyor. şimdi bunu kafaya takmak istesem tv den de soğurdum. zaten full hd old için pixeller daha küçük ve uzaktan belli olmuyor. Satıcılarında kendilerince haklı politikaları var full hd 37" panel de 4 ölü pixelden aşağısında değiştirmiyorlar (Toshiba için böyleymiş sanırım). alırkende ölü pixelsiz vermiş. yani demek istediğim sakınılan göze çöp batar misali fazla takmamak lazım.
  • Alabileceğiniz en uygun ve en iyi tv 46D3500...Fiyatı yanlış hatırlamıyosam bayilerde 4.079,00 lira civarı...Pazarlık payıda var tabi
  • Bu arada umutcan başımdan geçen bi olayı anlatayım sana...Bi yakınıma Sony 32s3000 aldık yine demirhome'dan...ölü piksel garantisi verildi görevli arkadaş tarafından...eve geltirip kurduklarında 2 tane ölü piksel yakaladık...bize ürünü satan arkadaşı arayıp durmu bildirdim 2 gün sonra yenisi geldi...şimdi sorunsuz...bu arada istanbul bilişime bence hiç bakmayın 2 yıl garanti veriyorlar...sony eurasia 5 yıl biliyosunuz...zaten fiyat farkıda yok bunlar önemli şeyler bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: cnytgms

Alabileceğiniz en uygun ve en iyi tv 46D3500...Fiyatı yanlış hatırlamıyosam bayilerde 4.079,00 lira civarı...Pazarlık payıda var tabi

Ben kararımı verdim zaten 46D3550 veya 46D3500 alacağım fakat ölü piksele karşı değiştirme garantisi verebilecek bir yer arıyordum.
    Bu arada fiyat 4.000 ytl değil zaten 3400-3600 ytl arası değişiyor.
  • Ölü pikselde garantiyi veren hiçbir firma yok ama müşteri memnuniyeti için yapan tek firma demirhome diyebilirim...Fiyatı zaten etiket fiyatı gerisi sizin pazarlık yeteneğinize bakıyo...3.400,00 fiyat aldıysanız hiç kaçırmayın bence
  • Bence şu iki modelde dikkate değer.

Philips 47pfl7642D Teknik açıdan düşük gözükmesine rağmen çok iyi görüntüsü olan bir cihaz--- 3500 YTL
    Sharp 46X20E SlimLine kasa var. Çok ince bir tv, bana tasarımı çok şık geldi. Ve tabi Sharp kalitesi--- 3800 YTL
  • Bencede 46D3500 en iyisi. Sony mağazasında gördüm V ve D yan yana duruyordu D'nin görüntüsünü daha çok beğendim. 46W3000 vardı 1080p HD film oynuyordu ekranda yakından dikkatli bakınca kum gibi karlanmalar gördüm. İlginç yani HD görüntüde beklemezdim böyle birşey!
  • çok alakasız olacak ama Full HD vd LCD düşünmezsen eğerhttp://www.altivi.com/Shop/Product.aspx?pid=8977&cid=290 ürününü öneririm. 2.570 YTL fiyatı var. hemde 127 ekran. arkadaşımda var. PS3 performansı çok iyi. özellikle ps3'üne indirdiği BluRay filmlerin görüntüsü harika. PC bağlantısını bilmiyorum.

gene de fiyat / performans olarak güzel bir ürün. değerlendirilebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Bencede 46D3500 en iyisi. Sony mağazasında gördüm V ve D yan yana duruyordu D'nin görüntüsünü daha çok beğendim. 46W3000 vardı 1080p HD film oynuyordu ekranda yakından dikkatli bakınca kum gibi karlanmalar gördüm. İlginç yani HD görüntüde beklemezdim böyle birşey!

Sn.rider30 bence bu iki cihaz arasında farklılık var kesin senin izlediğin D serisinde kablolama daha iyidir.Yoksa V serisinden daha iyi görüntü kalitesine hakim olması gerekiyor.En kötü şekliyle X.V.color özelliğinin büyük faydasını görebilirsiniz ? kesin bence kablolamalarla iligili bir sıkıntı vardır.

• quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Bencede 46D3500 en iyisi. Sony mağazasında gördüm V ve D yan yana duruyordu D'nin görüntüsünü daha çok beğendim. 46W3000 vardı 1080p HD film oynuyordu ekranda yakından dikkatli bakınca kum gibi karlanmalar gördüm. İlginç yani HD görüntüde beklemezdim böyle birşey!

kumlanmalarla ilgilihttp://forum.donanimhaber.com/m_14623843/tm.htm son sayfalarında konusulmuştu yanılmıyorsam...

• Nacizane tavsiyem değerlendirme kriterlerinde boyut yerine modelin görüntü performansına öncelik vermektir.
    Panel ne kadar büyük olursa olsun , kalite düşük ise alabileceğiniz en iyi görüntü kısıtlı seviyededir.
    İsterseniz dünyadaki en iyi görüntü kaynaklarını/techizatını kullanın...

Bu aynı fiyata kaliteli kumaştan/iyi dikilmiş bir takım yerine 2-3 tane ucuzundan almaya benziyor,
    ucuz olan da iş görüyor, ama aynı anda sadece 1 takımı üstünüze giyebiliyorsunuz.

Sony x serisini yada Samsung M87/f86 serisini düşünün...
    Son jenerasyon LCD tv lerde eskilere göre ilk defa bu kadar kalite farkı var, mutlaka inceleyin...
  • Bahsettiğiniz x serisi 6000ytl + fiyatlara sahip, benim o kadar bütçem yok aslında 3500 ytl bile bütçem yok ama bir şekilde üstüne ekleyip alacağım.
    Ölü piksel garanti olayı nedeniyle de tv almaktan vazgeçme durumuna geldim.
  • x3500 sınıfında en iyisi zaten ama çok pahalı, arkadaş fiyatı uygun arıyor onun için 4000 YTL'nin altına gerileyen 46D3500 önerdim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.