Şimdi Ara

Uygun Anakart,Islemci,Ram ve sogutucu tavsiyesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Uzun bir suredir bilgisayar sistemlerini takip etmiyorum. Bu yuzden bilgim yok. Bir yakinima hesapli Anakart, islemci ram ve sogutucu lazim.
    Norvecte yasiyoruz. Buradaki sitede cok farkli modeller var bir markanin bile. Tek ekran karti kullaniyor. 750w power var .
    Tavsiyelerinizi bekliyorum. Biz bilemedik ne alacagimizi.

B360 var z370 var ananart icin bunlar nedir? Intel olucak islemci. Ne onerirsiniz? Oyun oynanicak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Sambora -- 4 Eylül 2018; 22:15:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütçeniz ne kadar?
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Hocam butceyi nasil soyliyim simdi. Norvecte yasiyoruz buradaki ucretler ile orasi bir degildir. Hesapli olucak sistem uygun olucak yani. Cocuga babasi aliyo. Uygun istiyolar.

• R.Sambora kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi kron olarak söyleyin, dolara çevireyim, pcpartpicker'dan toplayayım size?
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    5000 kron misal

Birde bu anakartlarda yukarda yazdigim serilerin farki ney?

• Guncel.

• Kimse forum kullanmiyomu artik?

• Tesekkurler. Ram neden tek. Ciftli olsa daha iyi degilmi?

Anakart da b360 diyor . Z370 ile farki nedir bu anakartlarin?

1x8 önerdim, aynı ramden bi tane daha aldığında 2x8 olacak. Artık güncel oyunlar için 8gb da tam anlamıyla yetmiyor. Bütçen varsa 16gb ram al. z370 k serisi(i5-8600k, i7-8700k vs.) işlemciler alıp overclock yapacaklar için tercih edilir. K serisi işlemci almayacaksan b360 anakart yeterli. Bir de z370 anakart, yeni çıkacak olan 9. nesil işlemcileri de destekleyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 6 Eylül 2018; 13:11:50 >
  • Peki. Sizin soylediginiz ram ve anakart burda alacagimiz yerde yok. Yukarida verdigim anakart ve ram urunlerinin bulundugu linke tiklayip anakart ve ram tavsiyesi oradan yapabilirmisiniz?

• Baslangicta ram in tek olmasi sikinti olur mu? Genelde cift oneriliyordu eskiden?

Birde benim kendi bilgisayarimda corsair link actigimda anakart sicaklik degerleri tuhafima gitti. Dogrumu bilmiyorum . Fotografa bakip bilginiz varsa yardimci olurmusunuz?

Niye sıkıntı olsun? Bi tane daha eklediğinde dual çalışacak zaten. Bütçen varsa şimdiden 2x8 al. Sıcaklık değerlerine Hwmonitor ve Aida64 gibi programlarla da bak.
  • Tamam bakarim. Diger parcalarda hic isinma sorunu yok. Anakartin degerlerini boyle gorunce tuhafima gitti.

Bilgisayari uzun suredir kullanmiyorum . Bir hevesle baya pahaliya maletmistim.

Bilgisayar acikken oyun filanda acik degil fan sesi bir geliyo bi azaliyo bi hizlaniyo bi azaliyo. H100i ye bagli 2 fan balanced di. 1500-1600 de cok ses yapiyodu. Quiet sectim ve 900 lere dustu . Ses azaldi. Yinede sesden yana sikayetciyim. Fanlari mi degistirmeliyim bilmiyorum. Daha az ses cikaran fanlar mevcut mu?

Birde islemci ile sogutucu arasina surulen macunu yenilesem mi? Gerci isinma olmuyo islemcide cok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Niye sıkıntı olsun? Bi tane daha eklediğinde dual çalışacak zaten. Bütçen varsa şimdiden 2x8 al. Sıcaklık değerlerine Hwmonitor ve Aida64 gibi programlarla da bak.
    Aida 64 ile baktim . Dereceler su sekilde ;

Buda corsair link de gorulen ;

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.