Şimdi Ara

Uygulama ekonomisi durgunluğa giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Özelliklere pandemi döneminde hızlı bir yükseliş içerisine giren ve gelirlerini önemli miktarlarda arttıran uygulama mağazaları da yeni dönemden nasibini alıyor. 2022 ilk yarısı pek verimli geçmedi.

Uygulama ekonomisinde durgunluk

Bu yılın başlarından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan yüksek enflasyon ve ekonomik kriz mobil cihaz kullanıcılarını da etkiliyor. Geçen yıl aynı döneme göre uygulama ekonomisinin durgunluğa girdiği görülüyor.

Ayrıca Bkz.Chrome Android kullanıcılarına çağrı: Derhal güncelleme yapın

Yapılan araştırmalara göre Google Play mağazasında uygulamaların oluşturduğu gelir yüzde 7.4 düşerek 21.3 milyar dolara geriledi. App Store mağazası ise yüzde 5.3 artışla 43.7 milyar dolar üretti. Uygulama mağazaları geneli ise 65 milyar dolar ile yerinde saydı.

Geçtiğimiz yıl elde edilen yüzde 30 civarındaki yükselişlere kıyasla artık uygulama ekosisteminde de tehlike çanlarının çaldığını söylemek mümkün. Küresel krizler bir yana pek çok uygulamanın ücretlerinin veya abonelik ücretlerinin de artış göstermesi kullanıcıyı tercih yapmaya zorluyor.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/app-spending-in-the-play-store-drops_id141183

• Uygulamalar tek bir sefer satın alma sistemine geri dönsünler alalım abonelik sistemiyle yürümez. Bir tane safari eklentisi 100 TL aylık
    Ücretli uygulamaların ücretsiz alternatiflerini kullanıyorum. Bir tane ücretli uygulamanın yaptığı şeyleri 1-2 tane uygulama ile halletmeye çalışıyorum. ücretsiz deneme sürümü varsa üşenmeyip yeni hesap açıyorum.

Bu Arada telegram kanalım var isteyen özelden isteyip kanala katılabilir kanalda sohbet yok sadece iOS macOS TestFlight beta uygulamaları paylaşıyorum beta uygulamalarda uygulama içi satın alımı yok ücretsiz satın alma işlemi yapıyorsun ücret almıyor zaten söylüyor mesela picsart AdGuard vpn vb…

Burada paylaştığım safari eklentisini Tavsiye ederim ücretsiz kullanılıyor
    https://forum.donanimhaber.com/google-chrome-da-secili-metne-ozel-ceviri-uzerinde-calisiyor--153216354
  • Play store gelirleri düşerken App store yükseliyorsa burada durgunluktan ziyade android tarafının iOS tarafına kullanıcı kaybını da incelemek gerekiyor.

• AppStore ,uygulama fiyatları yüksek olduğu için denge bozuluyor …

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Zaten kullandığın belli başlı app'leri satın aldıktan sonra başka bir şeye ihtiyaç duymuyor insan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uygulamalar tek bir sefer satın alma sistemine geri dönsünler alalım abonelik sistemiyle yürümez. Bir tane safari eklentisi 100 TL aylık
    Ücretli uygulamaların ücretsiz alternatiflerini kullanıyorum. Bir tane ücretli uygulamanın yaptığı şeyleri 1-2 tane uygulama ile halletmeye çalışıyorum. ücretsiz deneme sürümü varsa üşenmeyip yeni hesap açıyorum.

Bu Arada telegram kanalım var isteyen özelden isteyip kanala katılabilir kanalda sohbet yok sadece iOS macOS TestFlight beta uygulamaları paylaşıyorum beta uygulamalarda uygulama içi satın alımı yok ücretsiz satın alma işlemi yapıyorsun ücret almıyor zaten söylüyor mesela picsart AdGuard vpn vb…

Burada paylaştığım safari eklentisini Tavsiye ederim ücretsiz kullanılıyor
    https://forum.donanimhaber.com/google-chrome-da-secili-metne-ozel-ceviri-uzerinde-calisiyor--153216354

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 7 Temmuz 2022; 12:10:1 >

• Normalde uygun fiyatlı uygulamaları satın alabilirim. Ama haberim dahi olmadan abonelik sistemine geçme ihtimalleri yüksek olduğu için uygulama satın almıyorum. Aylık ödeme de çok pahalıya geliyor.

• hesap makinesi için bile abonelik istiyolar belki düşerse alımlar eski düzene dönebilir, cok saçma bir hale geldi uygulama mağazaları

• İncik boncuk için app yapmış o kadar çok app var ki bide reklam iteleyip vuran vuruyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.