DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ÜYE YAŞLARI görünsün ve ERGEN MUHABBETİNE önlem alınsın isteyenler. Saygı ve Uslup
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: derodol Daha Az
1 Kayıtlı Üye
83
Cevap
0
Favori
4.527
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> ÜYE YAŞLARI görünsün ve ERGEN MUHABBETİNE önlem alınsın isteyenler. Saygı ve Uslup
Sayfaya Git:
Sayfa:

ÜYE YAŞLARI görünsün ve ERGEN MUHABBETİNE önlem alınsın isteyenler. Saygı ve Uslup

(En Son Oy Tarihi: 15.12.2017)
Giriş
      532 Mesaj
      27 Mayıs 2014 10:18:30 Konu Sahibi
      Merhabalar, daha önce açılmış böyle bir konu bulamadım. Konumla alakalı olarak kendimden bilgi vereyim; 83'lüyüm ve 2004'den beri foruma üyeyim.

Forumumuz yıllanıyor, yıllandıkça her yaştan insanla daha da kalabalıklaşıyor. Bilginin en ince detayına kadar paylaşıldığı ve tartışıldığı bu ortamda çok farklı karakterlere sahip insanlar var haliyle. Bu farklılıklara bir de yaş unsuru eklendiğinde daha değişik bakış açıları ve usluplar ortaya çıkıyor.

Saygı ve uslup konusunu yaşa bağlı olarak değerlendirmiyorum kesinlikle fakat, kimi tartışmalarda ya da ciddi konularda, bilgi isteyen insan ile ona cevap yazan insanlar arasındaki yaş farkından dolayı farklı frekans ve ciddiyette yazışmalar olabildiğini düşünüyorum.

Bir örnek vereyim,

Otomobil forumu : Evli barklı 40 yaşlarında, aile sahibi ve buna göre bir aile aracı tavsiyesi isteyen birisine, 18-20'li yaşlardaki biri kendi beğenisine göre "fazla kaçan spor araba" tavsiye edebiliyor ya da başkalarından gelen aile aracı tarzındaki tavsiyelere "hayatta almam, uzak durun, tipten kaybediyo" gibi cevaplar yazabiliyor.
      İşte burada konu sahibi, ona cevap yazanların yaşlarını bilebiliyor olsa, gelen cevapları daha kolay süzebilir ve değerlendirebilir.

Bir başka örnek de avcılık forumundan : 2-3 günlük kamplı trekking etkinliği için iyi bir kamp bıçağı tavsiyesi isteyen birine "stiletto italyan bıçağı al, betonu bile deliyormuş efsane bunlar" diyen bir cevap da gelebiliyor.

Bu verdiğim örnekler olayın bu tarafından bakış. Karşılıklı olarak, "ne yaptın sbs'yi", "forum ergen doldu" "lanlı lunlu konuşma benimle", "bana arkaşım diyemezsin, nerden arkadaşın oluyorum" gibi konuşmaların azalmasına da olumlu yönde etki edeceğini düşünüyorum.

Bu konunun ankete çevrilmesini de rica ederim yönetim tarafından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 2 Ağustos 2014; 10:37:53 >

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      27 Mayıs 2014 10:32:41
      Haklisiniz hocam fakat yasin dogrulugunu nasil teyid edilicek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      27 Mayıs 2014 10:36:34
      Çok haklısınız hocam, postbitlerde mesajın altına yaş: eklenebilir tc ile teyitli üyelikler açılabilir

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      27 Mayıs 2014 10:36:48 Konu Sahibi

Yaşını doğru olarak girenler büyük çoğunluktadır diye düşünüyorum. Yaşını farklı girenler ise zamanla yine sırıtacaktır. Yaş haricinde mesaj sayısı ya da o üyenin konularını forumda aratarak ne gibi ilgi alanları olduğunu ya da konulardaki ciddiyetini de değerlendirebilir isteyen.

Bir başlangıç olur ve forumda güzelleşmeye sebep olur diyorum. Çünkü, ilgim gereği kamp, balıkçılık v.b. başka forumlara da üyeyim ve insanlar birbirlerini yaş olarak da tanıyabiliyor. Devamlı organizasyonlarda buluşacak, forum dostluğunu, gerçek yaşama ve hatta iş ortamına taşıyacak kadar samimiyet sağlanabiliyor bu forumlarda.
      |
      |
      kağıt ayakkabı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      27 Mayıs 2014 10:46:31 Konu Sahibi

TC doğrulamalarına karşıyım aslında, zaten forumda telefon ile doğrulama yapıldığı için bu yeterli olacaktır. Dediğiniz gibi, avatar, mesaj sayısı kısmına bir de doğum tarihi ya da yaş eklenebilir.

Ciddi konulardan kaçar oldum şahsen, yaş bilgisini geçtim; 5 farklı üyelik alıp, bir konu sahibini bir mesajımda övebilir, birinde kötüleyebilir, birinde şımartabilir, birinde aşağılayabilir, bir diğerinde de aşağılayanı destekleyebilirim.

Yaş v.b. başka önlemler, yenilikler gelsin ki forum daha saf ve akıcı bilginin paylaşıldığı bir yer olsun.
      |
      |
      zLucas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 Not
      27 Mayıs 2014 11:01:22
      Gelse ne mutlu , konu disi ozel bolumude 20+ olsa keske

|
      |

• Binbaşı
      1348 Mesaj

iOS Beta Tester
      27 Mayıs 2014 11:02:09
      Karsisindaki insanin yasini bildiginde insanlarin uslubunun degiseceginden supheliyim. Sonucta sanal kimliklerin, takma isimlerin kullanildigi bir platform burasi. Laubalilik yapanlar ayni terbiyesizligi yapmaya devam edecektir. Neticede kimse birbirinin yuzunu gormeden, tanimadan etmeden dialoga giriyor. Mesaj sayisina gore insan degerlendirenler bile mevcut. Belki yasi ifsa etmek degil de uyelik yilina gore imtiyazlar verilmesi ya da alinmasi bir secenek olabilir. En azindan belli bir yas gurubunu dizginlemis olur.

MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.
      MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
      MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
      MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
    • Yüzbaşı
      532 Mesaj
      27 Mayıs 2014 21:00:39 Konu Sahibi
      Anket de ekledim konuya. Mesaj yazmak istemeyenler en azından ankete oy verirse mutlu olacağım :)
      |
      |

• Binbaşı
      1712 Mesaj
      28 Mayıs 2014 01:39:23
      Bu işin netlik kazanmasını istiyorsak T.C kimlik numarası şart bence , ama bunlar hep üye kaybettirir . Bende 21 yaşındayım .Bu yaş bilgisi gelirse hiç olmazsa ona göre bir muhabbet şeklimiz olur . Şahsen yorum yaparken kişinin kaç yaşında olduğuna filan dikkat etmiyorum , zaten nasıl bileceğim . Bunlar hep bolluktan geliyor , bir yerde çok insan var ise ister istemez kalite düşüyor . Bazı forumlar var misal sadece diecast araç koleksiyoncuların oluşturdukları , ya da bisikletçilerin aslında onlar çok güzel oluyor . Espriler filan dozunda muhabbetleri çok iyi . Toplasan 75-100 kişilik gruplar bunlar , belli bir olgunluğa erişmiş kişiler olunca da tadından yenmiyor . O zaman uğraştığın şeyi daha çok seviyorsun . Dediğiniz gibi konulara saçma sapan cevaplar geliyor . Bu mesaj kasma olayıyla da alakalı aslında . 10 bin mesaj olunca filan saygı duyulacağını zanneden üyeler , forumun verdiği rütbelerden bile saçma sapan tartışmalara girenlere şahit oldum :) bu iş tc. numarası + post kaldırma ile çözülür ama yönetim hayatta kabul etmez ...

Birde bu son getirdikler yoruma + ve - verme olayı var ki , iş iyice çığırından çıkacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uygx -- 28 Mayıs 2014; 1:40:16 >

• Teğmen
      124 Mesaj
      28 Mayıs 2014 10:25:17
      Haklisiniz da yasini yanlis girenler mutlaka olacaktir veya tc yazma getirilse yonetimin tc sorgulama yetkisi olmadigi icin o da bir ise yaramayacaktir.

Burada en iyi yol bazi kategorilerin abonelik istemesi ve onun icin de bazi gerekliliklerin istenmesi gibi duruyor.
      Mesela otomobil kategorisi abonelik isteyecek ve bunun icin sorumlu ekibe araba sahibi oldugumuzu kanitlayacagiz gibi birsey.

|
      |

• Yüzbaşı
      507 Mesaj
      28 Mayıs 2014 19:44:23
      Gelse iyi olur zira ergenler çoğu kişinin canını sıkıyor

|
      |

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
      |Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |
    • Binbaşı
      1968 Mesaj
      01 Ağustos 2014 10:41:09
      çok iyi olur, ama bu başlığa ulaşıp anketi cevaplayanların sayısının artması için başlığın daha uygun bir yere taşınması gerekir bence..

sizin imzanızdan görüp girdim ben..

34 Not
      01 Ağustos 2014 11:14:00
      Aslında çoğu forumda üyelerin yaşı yazıyor.Ne kadar doğru yazıyor o tartışılır.Ben yaşın yanında kayıt tarihinin de yazılması taraftarıyım.Benim için forumda rütbe kayıt tarihidir.Benim gözümde değerli olan eski üyedir.10 yıllık forum üyesinin 18 yaşında olma ihtimali yoktur , ama 10k mesajlı üyenin 18 yaşında olma ihtimali %70'dir.

Misal rakip forumdan bir profil.

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      01 Ağustos 2014 17:16:40 Konu Sahibi

Hemfikir olduğumuza sevindim, desteğiniz için teşekkürler. Acaba nerede olsa bu konu daha iyi olur? Moderatörler taşır mı acaba?
      |
      |
      psykopat81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      532 Mesaj
      01 Ağustos 2014 17:18:51 Konu Sahibi

Çok güzelmiş bu verilen bilgiler. İnsan kolayca değerlendirir en azından, bu kullanıcının yazdığı mesajı. Yaş ve katılım tarihi ne güzel belirtilmiş.
      |
      |
      Tek Kural Ahmet Kural kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      311 Mesaj
      01 Ağustos 2014 18:50:00
      Bence de güzel bir düşünce.
      |
      |

Acizler için imkansız, korkaklar için müthiş görünen şeyler, kahramanlar için ideal' dir !...

Mustafa Kemal Atatürk
    • 01 Ağustos 2014 19:57:45
      Düşünce çok güzel mantıklı.

Ama ne yazık ki forumda böyle şeyler olursa konu dışı karışacak herkes bir biriyle dalga geçmeye başlayacak. En iyisi böyle devam etmesi
      |
      |

Geçen dünyaya indik, adamın biri bir şey uzattı. Bi çektik baba,kafa jupiter.
      Xiaomi Mi5
    • Binbaşı
      1968 Mesaj
      01 Ağustos 2014 20:58:21
      quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Hemfikir olduğumuza sevindim, desteğiniz için teşekkürler. Acaba nerede olsa bu konu daha iyi olur? Moderatörler taşır mı acaba?

sıcak fırsatlarda olabilir (dikkat çekmesi açısından tabi ki :))

yada en iyisi kayıt sırasında doldurulması zorunlu alanlardan biri olabilir..

mevcut kullanıcılar da her foruma girdiğinde profillerine yönlendiren bir uyarı alabilir..(zorunlu yönlendirme)

yada her konunun başına "kullanıcıların dikkatine" şeklinde yazılabilir..
      |
      |

• 01 Ağustos 2014 21:54:45
      dusunsenize millet fake uyeliklere anne baba T.C numarasiyla onayladigini 50-60 yasinda kisiler tureyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacunaCoil -- 1 Ağustos 2014; 21:55:07 >
    • Yüzbaşı
      611 Mesaj
      01 Ağustos 2014 22:07:07
      Katiliyorum, eklenmeli...

|
      |

I5 4690k / Msi Z97 Gaming 5 / Asus Gtx 780 DirectCu II OC / Gskill RipjawsX 16GB DDR3 1866Mhz (4x4GB) / Samsung 840 EVO 2.5 120GB SSD Caviar Blue 1TB / Corsair Carbide 400r / Corsair CX v2 750W 80 / 23.6" Asus Vn247h / Logitech G500s / Logitech G105 / Logitech Z533 2.1 / A4 Tech HS-30

Reklamlar
modasor
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.