Şimdi Ara

Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
13.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün uydunet kurulumu yaptırdım tarifem şu linkteki tarife Kablonet HIZLANDIRAN Paket 25mbps hız 50Gb Akk + Teledünya Temel Paket + İlk 1 ay sinema kanalları ve teledünya üst paket açık (Hd kutu ve modem ücretsiz)
    Şimdi detaylara geçmeye başlayalım ilk önce apartmanda her evde bir odada Turksat Kablo bağlantısı prize yapılmış vaziyette Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) şu şekilde ikiye ayıran bir aparat taktılar daha sonra uygun boyutlarda kablo kesip bu aparata taktılar bir tanesi televizyon için olan HD kutuya diğerini ise modeme bağladılar daha sonra televizyonu açıp kanal araması yaptırdılar 265 civarı kanal (259 Net İzlenebilen Kanal) buldu kanalların yerlerinin sabit olduğunu ve değişmediğini söylediler imza faslı vs. derken gittiler.

İlk önce bu verilen modemin iyi olmadığını 1-2 oda öteden bile hızın aşırı düştüğünü okumuştum hemen denedim 2 oda yandan telefon ile (Note 2 kullandım) 25 mbps hızımın 9 mbps alabiliyordum hemen modemin ayarlarından kablosuzu ve gereksiz şeyleri kapatıp modemi bridge moda aldım böylelikle kendisi üzerinden değil hemen yanında duran canavardan yani Asus DSL-AC68U modeminden yayın yapıcaktı herşey yolunda gitti 5 dakikalık küçük bir uğraş sonunda bağlantıları hallettim (Asus modem daha önceden yapıladırılmıştı sadece WAN denen olayı yapmak kalmıştı onuda yaptım) şu şekilde Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) 2 yandaki odadan bu sefer bilgisayar wifi üzerinden bağlanıp denedim 25 mbps lik hızımın 24.30 mbps ini alabiliyordum bu arada verdikleri modemde şu şekilde ön Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) arka Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) gerçekten çekim gücü rezalet bir modem (modemde usb bağlantısı gibi bağlantı olabilirdi ama yok) şimdi bağladıkları hd kutuya gelelim bu kutuda şu şekilde ön Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) arka Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) küçük bir problem var oda kanal seçince 2-3 saniye sizi bekletmesi yani seri bi şekilde zap yapamıyorsunuz (Hd kutuda usb yuvası olması dikkatimi çekti buradan mp3 veya resim oynatmanın yanı sıra sanırım görüntüleri kayıt da edebiliyoruz) bu da kumandası Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) kanallardan memnunum gayet güzel kanallar var ve yeterince HD kanal var

------------------------Speed Test (Başlangıç)------------------------

Adettendir birde speedtest sonucu atayım
    Asus AC68U Modem Hız Testi (Her zaman 24 mbps üzerinde çıkan hız 23.68 çıkmış bunu anlık dalgalanmaya veriyorum)
    EDİT7: Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) SpeedTest sitesindeki ping olayı kalktı 10 ms ping
    Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Buda uydunetin kendi modeminin hız testi (Netmaster CBW 383Z4 Modem)

EDİT1:
    Asus Transformer Pad Tf300t modelinden hız testi yaptım
    Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Bu Uydunetin Kendi Modemi
    Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Buda Asus modeme bağlı iken hız testi birbirine yakın çıktı nedenini anlamadım ancak kararlı bir bağlantı sunmuyor netmaster modem (misal bilgisayarda netmaster modemden 6mbps çıkarken asusdan 24 küsür çıkıyor) yani cihazlar arası fark var

------------------------Speed Test (Bitiş)------------------------

------------------------Torrent İndirme Hızı (Başlangıç)------------------------

Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Teorikte olduğu gibi pratikte de saniyede 2.5 mb hız

------------------------Torrent İndirme Hızı (Bitiş)------------------------

Bunlar ürünlerin kutuları Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler)

------------------------Oyun Testleri (Başlangıç)------------------------

EDİT2: GRaVeYaRD16 nickli arkadaşımızın isteği üzerine Cs 1.6 oyununda rastgele bir servere girdim (No Sxe) ve burada latency yazan kısım önemliydi sanırsam Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Cs 1.6 gecikme değeri 15

EDİT3: LOL Adlı oyunda özel oyun kısmından botlu maça girdim (normal maçlardan çıkıp ban yememek için) Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Ping 64 Ms

------------------------Oyun Testleri (Bitiş)------------------------

EDİT4: Türksat Kullanıcı Giriş Paneli Linkinde çeşitli birçok şeyi yapabiliyorsunuz (Kota sorgulama (Detaylı), Fatura sorgulama, Anlık Borç, VERDİKLERİ MODEMİN SSİD VE ŞİFRESİNİ değiştirm

EDİT6: Uydunet bağlatalı 18 gün oldu 18 gündür hiçbir şekilde internet bağlantımda kopukluk olmadı 3 günlük tatile gitmiştik 16-19 Temmuz arasında sadece 3 gün bütün cihazlar kapalı kaldı yani 15 gün boyunca cihazlar kapanmadan çalıştı diyebilirim yani internet servisinden memnunum diyebilirim Hd kutu için biraz farklı düşünüyorum kanal geçişlerindeki 2-3 saniyelik gecikme ve kanal açılınca ilk 1-2 saniye boyunca görüntünün kasması (yani fps bariz bi şekilde 50-60 dan 15-20 ye düşüyor ) canımı sıktı diyebilirim bu sorunu nispeten çözdüm şu şekilde ayarlarda kanal geçişlerini donarak değilde siyah ekran olarak seçince sanki daha hızlı kanal geçişi oluyor gibi ama hala ilk 1-2 saniye fps aşırı düşüyor

Yaşadığım Sıkıntılar:
    1-***ÇÖZÜLDÜ*** Modemi Bridge moda aldıktan (kablosuzu kapattıktan) sonra kablo ile bağlanıyorum ancak arayüzüne birtürlü giremiyorum connection timed out hatası veriyor (Sorunu Çözdüm İp Adresi 192.168.0.1 yerine 192.168.100.1 oluyor )
    2-***ÇÖZÜLDÜ***Modemin yayınını Asus üzerine aldıktan sonra telefondan wifiye bağlanıyorum ancak internete çıkamıyorum dns hatası veriyor (Telefondan kaynaklı bir hataydı çözdüm bütün cihazlar internete sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyor )
    3-***ÇÖZÜLDÜ***Speedtest de ping sürekli 500 ün üzerinde bunu düşürmenin bi yolu var mıdır ? Hani kendi modeminden kaynaklanıyor diyeceğim ancak Asus üzerinden yayın yapıyor (Sanırım sıkıntı sadece speedtest de var sayfaları açarken vs. hiçbir yavaşlama yok oyunlarda da az ping alıyorum bence sorun sitede )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Rich -- 1 Mayıs 2019; 11:14:7 >

• Teşekkür Ederim yardımlarınız için ayarlardan tam olarak nerde nasıl yapıyoruz biraz daha detaylı anlatırsanız
  • Mr.Rich M kullanıcısına yanıt
    internete çıkış yapamıyorum diyorsun ama speedtestte ping 500 görüyorum diyorsun ..
    internete çıkış yapmadan nasıl ping atabiliyorsun ben onu anlamadım :)
    Hocam hayırlı uğurlu olsun sonunda kavuştunuz AMA maalesefki Karabükte (köy) yine altyapı yok yine hizmet yok napam ben nerelere gidem ne edecem bu interneti ttnete kaldık
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    TELEFONDAN internete çıkış yapamıyorum bilgisayar bağlı çok şükür

------------------------------------------------------------------------
    quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanyy

Hocam hayırlı uğurlu olsun sonunda kavuştunuz AMA maalesefki Karabükte (köy) yine altyapı yok yine hizmet yok napam ben nerelere gidem ne edecem bu interneti ttnete kaldık

Aynen sonunda kavuştum hocam ama yinede komşular bi oh diyemiyecek çünkü filmleri vs şeyleri ilk 2 hafta komşulardan indiricem malum 50 gb hemen doluyor son 2 hafta ise filmleri dizileri oyunlar kendi internetimden indiririm onun dışında zaten kendi internetimden geziyorum gerçi kendi internetimede gerek yok çünkü iş yerinde bi abim sağolsun 1000mbps interneti var gel istediğin şeyleri indir diyo şu turkcell'in kampanyası 1gbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Rich -- 10 Temmuz 2015; 15:15:59 >
    Şu resimde gördüğüm kadarıyla NETMASTER modeme bağladığın ethernet kablolarından bir tanesi Asus Router'a diğeride Bilgisayarına gidiyor.
    Netmaster modemin bridge moddaysa eğer bırak kablosuz bağlanmayı kablolu bile başka bir bilgisayar bağlayamazsın şu durumda.
    Bir kere DHCP'den IP dağıtman lazım.
    İkincisi bridge moddaki Netmaster modemin şu an sadece kabloyla bağladığın bilgisayara internet erişimi sağladığından ASUS router'ın sadece Kablosuz Ağ olarak piyasada gözükür.
    Netmasterdaki bilgisayara giden kabloyu çıkarıp Asus Router'a takmayı denesene.Tekrar internete girebilecek mi bakalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Şu resimde gördüğüm kadarıyla NETMASTER modeme bağladığın ethernet kablolarından bir tanesi Asus Router'a diğeride Bilgisayarına gidiyor.
    Netmaster modemin bridge moddaysa eğer bırak kablosuz bağlanmayı kablolu bile başka bir bilgisayar bağlayamazsın şu durumda.
    Bir kere DHCP'den IP dağıtman lazım.
    İkincisi bridge moddaki Netmaster modemin şu an sadece kabloyla bağladığın bilgisayara internet erişimi sağladığından ASUS router'ın sadece Kablosuz Ağ olarak piyasada gözükür.
    Netmasterdaki bilgisayara giden kabloyu çıkarıp Asus Router'a takmayı denesene.Tekrar internete girebilecek mi bakalım?

O kablo bilgisayarı internete çıkarmak için değil ayar yapmak için ki onuda kablosuz olarak çözdüm modemi bridge moda aldıktan ve kablosuzu kapattıktan sonra kablosuz ayar yapamadığım için vardı şimdi oda yok asus modeme bağlıyken tarayıcı satırına 192.168.100.1 yazmam yeterli ayarlarına girmek için şuan sorunsuz olarak interneti alıyorum ancak bi benim telefonum bağlanmıyor tablet ve bilgisayar bağlanıyor şimdi televizyonu denicem bağlanıcakmı bakalım
  • Bu modemden bende sipariş ettim asusun netmaster bridge modunda kopma cart curt birşey yapmayıp sadece kablodaki şeyi diğer modeme aktarıyor ise ben bu lanet netmaster modemi kuytu bi yere atar asus modemimi ana parça olarak kullanırım ya buralarda bu olayı deneyen birini görmek güzel gerçekten
    İnternetinin çalışıyor olması bana biraz garip geldi.Umarım ileride sorun yaşamazsın.
    Hocam valla işinizi biliyorsunuz ya bolluk içindesiniz siz ben ne yapsam bilemedim ttnet mi komşu mu şu iş yerine gidip orayı yıkmanız lazım böyle bi imkanınız varsa yumulun tüm dizilere filmlere oyunlara liste yapıp indirin acımayın hiç buarada asusun modemine baktım canavar demişsiniz harbi canavarmış özendim şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

İnternetinin çalışıyor olması bana biraz garip geldi.Umarım ileride sorun yaşamazsın.

Umarım sorun olmaz bu arada telefon probleminide çözdüm wifi ağını silip telefonu yeniden başlattım ve tekrar bağladım böylelikle telefonda artık sorunsuz bir şekilde internete bağlanıyor

------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: -MRTCN-

Bu modemden bende sipariş ettim asusun netmaster bridge modunda kopma cart curt birşey yapmayıp sadece kablodaki şeyi diğer modeme aktarıyor ise ben bu lanet netmaster modemi kuytu bi yere atar asus modemimi ana parça olarak kullanırım ya buralarda bu olayı deneyen birini görmek güzel gerçekten

Bu kadar basit bi şekilde olacağını bende düşünmüyordum bir önceki geceden beri aklımda plan proje yapıyordum nereye koysam ne yapsam kurulumu 2 saate yaparmıyım gibisinden eğer az buçuk bişeyler biliyorsan 10-15 dakikada sorunsuz bir internete kavuşursun bu sabah yani öğleden önce geldiler hala 1 kere bile sıkıntı yapmadı (Pc ile internete çıkarken) (Ama telefonda biraz uğraştırdı kerata )
    -------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Hocam valla işinizi biliyorsunuz ya bolluk içindesiniz siz ben ne yapsam bilemedim ttnet mi komşu mu şu iş yerine gidip orayı yıkmanız lazım böyle bi imkanınız varsa yumulun tüm dizilere filmlere oyunlara liste yapıp indirin acımayın hiç buarada asusun modemine baktım canavar demişsiniz harbi canavarmış özendim şahsen

Vallahi modemi babam almıştı iş yerinde ttnete kızıp interneti kapattırdı orda sadece local ağdan üst kattaki bilgisayara bağlanmak için kullanıyodu benimde gönlüm el vermedi sadece 1 bilgisayar için bu canavar orda çalışmasın dedim evdede internet yokken eve getirttim küçük bir modifikasyon ile komşunun ağını kendi ağım gibi dağıtmaya başladım ancak bu sefer hız akkye takılı olduğundan 0.50 mbps hız görüyodum speedtest de şimdi çok şükür kendi internetim var babamda işine yarayacak bişey alırken fiyatını düşünmez işine yarıyorsa alır öyle bir insan kendisi bu arada yanlış anlaşılmasın hava atıyo gibisinden ama teorikte 1000mbps internet saniyede 100mb veri indiriyo 28 gblık bir oyunu 280 saniye yani 4.5 dakika civarı bir sürede indiriyor 1 gblık 5 filmi 46 saniyede indiriyorhttps://www.youtube.com/watch?v=mCwWscRG3vI şu linkte videosu var kısmet olursa yarın 70-80 gb'a yakın veri indiricem akk de yok babamıda sever internetin sahibi olan abi artık ayda 1-2 kez gidip 100 gb'a yakın veri çekip gelirim sizin yerinize bandwith leri ben doldurabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Rich -- 10 Temmuz 2015; 16:33:48 >
    Hocam daha fazla anlatmayın yoksa toparlanıp hemen taşıncam burdan ben heralde ttnet alıcam yarın belli olur size haber veririm ankaraya yolum düşerse (ki düşer) o şirkete bende gelicem haberiniz olsun vallahi ayıp edersiniz mahrum bırakırsanız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam daha fazla anlatmayın yoksa toparlanıp hemen taşıncam burdan ben heralde ttnet alıcam yarın belli olur size haber veririm ankaraya yolum düşerse (ki düşer) o şirkete bende gelicem haberiniz olsun vallahi ayıp edersiniz mahrum bırakırsanız

Hocam hiç sormayın dumur olduk altyapı sorunu nedeni ile bağlatmadılar bağlansa bile hızda aşırı bi düşüş olucak dediler superonline
    Birde hocam ttnetin vdsl diye birşeyi vardı o aynı altyapı ile geliyorsa onu denemenizi isterim 24mbps hız vaad ediyor sanırım

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: Berkay VARANGEL

1 Gbps sppedtest.net resmi isteruk Turkcell Superonline sadece indirme yaparken göstermişti, bir de speedtest.net olarak görelim lütfen

Valla superonline getirseydi seve seve atardımda altyapı ve hız düşmesi nedeni ile getirmediler çok fena dumur oldum ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Rich -- 11 Temmuz 2015; 8:59:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Rich

Merhaba sevgili donanımhaber ailesi en nihayetinde bugün uydunet kurulumu yaptırdım tarifemhttp://www.kablonet.com.tr/kampanya/hizlandiran şu linkteki tarife 25mbps hız 50Gb Akk + Teledünya Temel Paket + İlk 1 ay sinema kanalları ve teledünya üst paket açık (Hd kutu ve modem ücretsiz)
    Şimdi detaylara geçmeye başliyalım ilk önce kurulum yapmak için 2 kişi geldi duvardaki hattı aldılar Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) şu şekilde ikiye ayıran bir aparat taktılar daha sonra uygun boyutlarda kablo kesip bu aparta taktılar bir tanesi televizyon için olan hd kutuya diğerini ise modeme bağladılar gelen ekipten bir kişi telefonu ile modeme bağlanmayı denedi bağlantı başarılı olunca bu şifre bu ismi diye modemin altındaki yerleri gösterdiler daha sonra televizyonu açıp kanal araması yaptırdılar 260 yada 285 civarı kanal buldu kanalların yerlerinin sabit olduğunu ve değişmediğini söylediler imza faslı vs. derken gittiler ve bu karmaşıklığı düzenlemeye başladım.
    İlk önce bu verilen modemin iyi olmadığını 1-2 oda öteden bile hızın aşırı düştüğünü okumuştum hemen denedim 2 oda yandan telefon ile (Note 2 kullandım) 25 mbps hızımın 9 mbps alabiliyordum hemen modemin ayarlarından kablosuzu ve gereksiz şeyleri kapatıp modemi bridge moda aldım böylelikle kendisi üzerinden değil hemen yanında duran canavardan yani Asus DSL-AC68U modeminden yayın yapıcaktı herşey yolunda gitti 5 dakikalık küçük bir uğraş sonunda bağlantıları hallettim (Asus modem daha önceden yapıladırılmıştı sadece WAN denen olayı yapmak kalmıştı onuda yaptım) şu şekilde Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) 2 yandaki odadan bu sefer bilgisayar wifi üzerinden bağlanıp denedim 25 mbps lik hızımın 24.30 mbps ini alabiliyordum ancak telefon wifi ye bağlanıyor internete çıkmıyordu (dns hatası veriyor) (bu hatayı nasıl çözebilirim bilenler lütfen aydınlatsın beni) bu arada verdikleri modemde şu şekilde ön Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) arka Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) gerçekten çekim gücü rezalet bir modem (modemde usb bağlantısı gibi bağlantı olabilirdi ama yok) şimdi bağladıkları hd kutuya gelelim bu kutuda şu şekilde ön Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) arka Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) küçük bir problem var oda kanal seçince 2-3 saniye sizi bekletmesi yani seri bi şekilde zap yapamıyorsunuz (Hd kutuda usb yuvası olması dikkatimi çekti buradan mp3 veya resim oynatmanın yanı sıra sanırım görüntüleri kayıt da edebiliyoruz) bu da kumandası Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) kanallardan memnunum gayet güzel kanallar var ve yeterince HD kanal var
    Evet arkadaşlar aklınıza takılan ve sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz Ankara/Balgat da oturuyorum ve hızlar gayet iyi
    Adettendir birde speedtest sonucu atayım
    (Her zaman 24 mbps üzerinde çıkan hız 23.68 çıkmış bunu anlık dalgalanmaya veriyorum)
    Buda uydunetin kendi modeminin hız testi Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler)

Bunlar ürünlerin kutuları Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler)

EDİT:
    Asus Transformer Pad Tf300t modelinden hız testi yaptım
    Bu Uydunetin Kendi Modemi
    Buda Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Asus modeme bağlı iken hız testi birbirine yakın çıktı nedenini anlamadım ancak kararlı bir bağlantı sunmuyor netmaster modem (misal bilgisayarda netmaster modemden 6mbps çıkarken asusdan 24 küsür çıkıyor) yani cihazlar arası fark var

Uydunet Kurulum Gerçekleşti Detaylar Burada (Pingler+SSler) Teorikte olduğu gibi pratikte de saniyede 2.5 mb hız

Yaşadığım Sıkıntılar:
    1-Modemi Bridge moda aldıktan (kablosuzu kapattıktan) sonra kablo ile bağlanıyorum ancak arayüzüne birtürlü giremiyorum connection timed out hatası veriyor (Sorunu Çözdüm İp Adresi 192.168.0.1 yerine 192.168.100.1 oluyor )
    2-Modemin yayınını Asus üzerine aldıktan sonra telefondan wifiye bağlanıyorum ancak internete çıkamıyorum dns hatası veriyor
    3-Speedtest de ping sürekli 500 ün üzerinde bunu düşürmenin bi yolu var mıdır ? Hani kendi modeminden kaynaklanıyor diyeceğim ancak Asus üzerinden yayın yapıyor
    Arkadaşlar yaşadığım sıkıntılar bunlar nasıl çözebileceğimi bilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim

hayırlı olsun fakat o kampanyada hd kutu ve modem ücretsiz değildi? bi yanlışlık var. onlar taksitle satılıyor. emin misiniz ücretsiz verdiklerine???
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041
    hayırlı olsun fakat o kampanyada hd kutu ve modem ücretsiz değildi? bi yanlışlık var. onlar taksitle satılıyor. emin misiniz ücretsiz verdiklerine???

Aslında internet ve teledünya zımbırtıları 39.90 tutuyor hd kutu 3 tl modem ise 6 tl aylık fiyatları yani kısaca 48.90 tl tutuyor hepsi ne artısı var diyecek olursanız ilk 1 ay teledünya üst paket ve 1 ay sinema kanalları açık yani kampanya fiyatına dahil modem ve kutu bunu ima etmeye çalıştım
  • quote:

quote:

Aslında internet ve teledünya zımbırtıları 39.90 tutuyor hd kutu 3 tl modem ise 6 tl aylık fiyatları yani kısaca 48.90 tl tutuyor hepsi ne artısı var diyecek olursanız ilk 1 ay teledünya üst paket ve 1 ay sinema kanalları açık yani kampanya fiyatına dahil modem ve kutu bunu ima etmeye çalıştım

anladım hocam ama uydunet geçen seneki kampanyalarda hd kutu ve modem ücretsizdi bu sene öyle kampanya gelmedi yazık ki. ben siz öyle diyince ücretsiz sanıp sevinmiştim.
  • quote:

anladım hocam ama uydunet geçen seneki kampanyalarda hd kutu ve modem ücretsizdi bu sene öyle kampanya gelmedi yazık ki. ben siz öyle diyince ücretsiz sanıp sevinmiştim.

Evet öyle kampanyaları olduğu zaman iyiydi aslında şu anki bulunmaz nimet bana sorarsanız hem bir sürü kanalın olduğu (Belgesel-dizi-sinema) hemde 25mbps interneti sonuna kadar kullanıp hd kutu ve modeme 50 tlnin altında bir fiyat ödemek çok mantıklı uydunet şimdi rekabete girdi yavaş yavaş ucuz fiyata 2'li 3'lü fırsatlar sunuyor ve bu sunduğu fırsatları birçok servis sağlayıcı sunamıyor örneği digitürk 62.90 tlye 16mbps 50 gb akkli ttnet internet sunarken kablonet 25 mbps 50 gb interneti herşey dahil 48.90 tlye sunuyor yani servis sağlayıcıları fiyatları aşağı çekmek mecburiyetinde yoksa bu rekabette kaybeden taraf olurlar yavaş yavaş ülkemizde network ile ilgili güzel şeyler olabilir diye umut ediyorum superonline ve ttnet kablonet gibi fiyatları düşürmezse işleri zor
  • quote:

quote:

Evet öyle kampanyaları olduğu zaman iyiydi aslında şu anki bulunmaz nimet bana sorarsanız hem bir sürü kanalın olduğu (Belgesel-dizi-sinema) hemde 25mbps interneti sonuna kadar kullanıp hd kutu ve modeme 50 tlnin altında bir fiyat ödemek çok mantıklı uydunet şimdi rekabete girdi yavaş yavaş ucuz fiyata 2'li 3'lü fırsatlar sunuyor ve bu sunduğu fırsatları birçok servis sağlayıcı sunamıyor örneği digitürk 62.90 tlye 16mbps 50 gb akkli ttnet internet sunarken kablonet 25 mbps 50 gb interneti herşey dahil 48.90 tlye sunuyor yani servis sağlayıcıları fiyatları aşağı çekmek mecburiyetinde yoksa bu rekabette kaybeden taraf olurlar yavaş yavaş ülkemizde network ile ilgili güzel şeyler olabilir diye umut ediyorum superonline ve ttnet kablonet gibi fiyatları düşürmezse işleri zor

anladım hocam. size bir şey daha sormak istiyorum. bizim sokağa geçen aylarda hat döşendi ve apartmana kutu yerleştirildi. fakat daireye alan yok. ben şimdi daireye almak istesem kabloyu sizinki gibi duvar içi hattan mı çekerler yoksa evin içinden duvar dışından mı dolaştırırlar. şahsen evde orda burda kablo görmek istemiyorum. evimiz yeni o yüzden iç hat çekebilirler mi? buna kim karar veriyor?
  • quote:

anladım hocam. size bir şey daha sormak istiyorum. bizim sokağa geçen aylarda hat döşendi ve apartmana kutu yerleştirildi. fakat daireye alan yok. ben şimdi daireye almak istesem kabloyu sizinki gibi duvar içi hattan mı çekerler yoksa evin içinden duvar dışından mı dolaştırırlar. şahsen evde orda burda kablo görmek istemiyorum. evimiz yeni o yüzden iç hat çekebilirler mi? buna kim karar veriyor?

Eğer bina yapılışından itibaren kablonet varsa binada dairelerde herhangi bir yerde kablonet için bağlantı yeri vardır bizde o şekildeydi şayet bina yapılırken böyle bişey yoksa dairelere bi şekilde getirirler dışarıdan bi şekilde gelir evin içinde ise şöyle bişey yapabilirsiniz eğer sıva üstü kablo istemezseniz biz öyle yaptırıcaz aparatlar yardımı ile teledünyayı uyduya bağlicaz ve bu sayede uydudan salondaki teledünya oturma odasına gelicek ortada kablo kalmicak ekipleri çağırabilirsiniz onlar size benden çok daha fazla yardım sağlayabilirler yani o konuları pek bilmiyorum desem daha doğru olur şöyle bişey var eğer uyduya bağlatırsanız başka cihazlar uyduya bağlı ise yani televizyon ondan görüntü alamıyorsunuz yani kabloneti uyduya bağlatınca diğer televizyonları izleyemiyorsanız şayet birden fazla televizyon varsa isterseniz kabloneti arayıp sorun böyle böyle eve nasıl bağlarsınız diye daha detaylı anlatırlar benim bağlantı evde olduğundan ek bişeyle uğraşmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Rich -- 11 Temmuz 2015; 16:13:27 >
  • uydunete geçsem mi diye düşünüyordum. bursa merkezdeyim. o 509 ping moralimi bozdu

ben sadece internet almak istiyorum. TV kanalı vb. istemiyorum. mümkün mü acaba?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.