Şimdi Ara

UYDUNET için Router Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
8.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 5 aydır Netmaster CBW-383ZN . İnternette dolaşmak işgence . Hatta bu modemle oyun oynamak adamı kanser eder ona hiç girmiyorum .

Şimdi diyeceksiniz ee hızın iyi 25 megabit işte . fakat ben bu testi yapmak için 5 dakika boş ekrana baktım 5 dakika sonra bu testi yapabildim . Sitenin açılması 10 dakika sürdü . Hele birde oyun oynarken biri WİFİ ye bağlandıgı zaman css go da pingim 60 dan 450 ye çıkıyor ( rekorum 889 ping dir . 5 dakika boyunca 900 pinge yakın oynamaya çalıştım ) . Ha Ayrıca hız testinde mersini gözteriyor fakat ben erzurumdan yaptım hız testini . hep mersin gösteriyor . erzuruma aldıgım zaman 26 ping 85 falan oluyor .

Bu konuda bilgisiz olduğum için ilk önce amazondan modem alacaktım 250 lira verecektim . Modem budur
    https://www.amazon.com/gp/product/B00AJHDZSI/ref=s9_acsd_top_hd_bw_b1C4B_c_x_3_w?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=6FK00K1KVNDR2XA7CEF1&pf_rd_t=101&pf_rd_p=ea60a02a-ce69-5bac-b99f-7b264caee89e&pf_rd_i=284715

Taa ki burada benimle aynı derdi yanan kardeşlerimizin yazdıklarını okuduğumda bu sorunları router alarak çözebiliyormuşuz sanırım .Dandik modem + kaliteli router ikilisi ile sıkıntı kalmıyormuş

Eğer böyle böyle birşey mümkün ise bana 250 liralık kaliteli . Wifiye bağlandıgı zaman ping değerleri uçmayacak . İnternette rahat rahar surf yapabileceğim bir modem arıyorum . bu modemde internet 25 megabit fakat routerle 20 ye düşer diyorsanız zerre kadar takmıyorum . yeterki sapıtmasın. iyi forumlar

• hocam bence amazondan o attıgınız modemle bir rounter almanız daha iyi olacaktır uydunet modemlerinin internet performansı çok kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 14 Şubat 2017; 17:10:44 >
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    250 TL bütçe ile 2 sini birlikte alamam hocam maalesef . sadece lag yapmasın yeter benim için . illa 2 sinidemi almak lazım ki kaliteli internete girmek için
  • CAKIR1966 C kullanıcısına yanıt
    valla hocam bende yazın uydunete geçicem bayadır araştırma yaptım ve modemlerin hepsi çok kötü olduğunu gördüm bu yüzden ben yurtşıdından modem ve rounter alıcam sizinde aynı şeyi yapmanızı öneririm bende özellikle online oyundan için alıcam csgo lol gibi
  • Kardeş merhaba.

Modem almana gerek yok. Sağlam bir router al hatta sadece router al bazıları modem/router. Sonra elindeki uydunetin verdiği Kablo modemi Bridge moda alarak devreden çıkar. O sadece evde gereksiz enerji tüketmekten başka fonksiyon göremeyecektir. Sonra ayarlarını aldığın routera gir ve hayat kolaylaşsın.

Asus routerları tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CAKIR1966 C kullanıcısına yanıt
    Kardeş merhaba.

Modem almana gerek yok. Sağlam bir router al hatta sadece router al bazıları modem/router. Sonra elindeki uydunetin verdiği Kablo modemi Bridge moda alarak devreden çıkar. O sadece evde gereksiz enerji tüketmekten başka fonksiyon göremeyecektir. Sonra ayarlarını aldığın routera gir ve hayat kolaylaşsın.

• CBW-383ZN'de teknik olarak bir sorun yoksa (router özelliklerinden bahsetmiyorum) ekstra bir modem daha almana gerek yok.Cihazı BRIDGE MODE'da sadece modem olarak kullan (router özelliklerini devre dışı bırak) ve yanına bütçen kadar sağlam bir router al.Alacağın routerın WAN giriş portu olsun, trafk yönetebilsin/yönlendirebilsin ve AC (5 GHz) desteklesin yeter.250 TL'ye çokta süper olmasada bu özelliklerde bir router bulursun gibime geliyor piyasada.

ZN modem gerçekten sorunluysa (modem görevini yerine getiremiyorsa) şansını deneyip 2. el DOCSIS 3.0 modem bul 50-70 TL civarında yanınada 150-200 TL'lik bir router al.

Bende Infinity401 bridge modda sorunsuz çalışıyor şimdilik.
  • internet hızın 24 e mi düşürülmüş 25 den
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

internet hızın 24 e mi düşürülmüş 25 den

zaten 25 mbps alamassın hiç bir zaman sanırsam arkadaş kablosuz test yapmış bide kablolu yapsa 24,5 alırdı
  • aynı dertten ben de muzdariptim. netmaster modemi bridge moda alıp netgear r6400 taktım. inanılmaz bir kablosuz gücü var. evim 240m^2 ve 5ghz bandı evin her yerinde tam çekiyor. evin her yanında kablosuz olarak 50mbps almak çok güzel bir şey. nitro paketi aldım, evin en kör noktasında 75-80mbps arası hız veriyor 5ghz üzerinden, diğer türlü sabit 96-97mbps alıyorum. imkanlar dahilinde 100mbps'den daha üst bir paket olmadığı için kablo nette daha yüksek hızlar konusunda bir şey diyemeyeceğim fakat Fransız bir kullanıcı 550mbps gibi über değerleri görmüş. tavsiye ederim.

• Çok teşkkürler arkadaşlar . Hepsi burada da 200 tl lik bir asus routher gördüm ondan alacağım sanırım . Fakat aynı modelin 2 çekirdekli işlemcisi 450 tl ? Tek çekirdek online oyun + 3 tane wifi telefon işini görür mü yoksa 2 çekirdek li modelini almak mı lazım ?

• Takip.

50 Mbps'i evin her yerine verebilecek uygun fiyatlı router arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Takip.

Aynen
  • tsender T kullanıcısına yanıt
    Ben bu ürünü aldım gittigidiyordan kampanya ile 165 tl civarına geldi

https://www.amazon.com/TP-Link-AC1200-Wireless-Ethernet-Router/dp/B0168G0KZY?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-c50-ac1200-kablosuz-dual-band-router-pm-bd805549

Kampanya,kupon,puan ile uyguna alınabilir.2.4 ve 5ghz destekliyor.Evin her yerinde 5ghz kesintisiz iletişim sağlıyor(2 telefon 1 ipad 2 notebook)

• quote:

Orijinalden alıntı: tsender

quote:

Orijinalden alıntı: Frécoß

Takip.

Aynen

Bir aynen de benden olsun.

• Xiaomi router 3 var bende

Fakat evin köşedeki odasında bir diş çekiyor kötü yani

Bundan daha güçlü uygun modem tavsiyeleriniz neler?

Ac1200 diyor modemde

Şimdi başka bir ac1200 alsam yine aynı kapsama kalitesinde mi olacak yoksa

Netgear falan daha mı kaliteli ( 2 kat kapsama alanı falan mı var? )

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Xiaomi router 3 var bende

Fakat evin köşedeki odasında bir diş çekiyor kötü yani

Bundan daha güçlü uygun modem tavsiyeleriniz neler?

Ac1200 diyor modemde

Şimdi başka bir ac1200 alsam yine aynı kapsama kalitesinde mi olacak yoksa

Netgear falan daha mı kaliteli ( 2 kat kapsama alanı falan mı var? )

Teşekkürler

Xiaomi'nin çekmediği yerde diğer routerlar çekemez zaten.

Xiaomi'yi repeater olarak kullanıp modeme bağlayacağınız yeni bir router satın alın. Böylece evin her yerinde çekim alanı oluşur.

Gigabit router için bütçe sorunu yoksa TP-Link Archer C9 (V5) öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABOOO -- 23 Nisan 2017; 3:2:19 >
  • oyun oynayacaksan kesinlikle bunu al qos özelliği diğer routerlara göre çok daha iyi
    https://www.amazon.com/gp/product/B0192911RA/ref=ox_sc_act_title_4?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Hocam modemin router ozelligi kotuyse kiralamak daha mi mantikli? 144tl zannediyorum cunku fiyati ben yeni kablonete basvuracagim

• quote:

Orijinalden alıntı: drdogan79

Kardeş merhaba.

Hocam selamlar 5ghz ve2.4ghz den evime wifi dagitmak istiyorum simdi buna uygun xiaomi 3 wifi diye bisi buldum yorumlarda gayet iyi yalniz benim merak ettigim su ben turksatin sattigi bu 240tl olan modemden zamnediyorum infinity diye birsey almak zorundamiyim bu aralikta wifi dagitmak icin?

Yoksa 2.el bir turksat modem alip parayi routeri daha guclu birsey almaya mi harcamaliyim cunku eger modemi brige yapacaksam bana sadece sinyal getircek wifi yi router dagitcak yaniliyormuyum?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.