Şimdi Ara

Uydunet'e(kablonet) gectim, bin pismanim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
8.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acilmis konularda cozum bulamadigimdan yeni konu acma ihtiyaci duydum, lutfen kusuruma bakmayin..

Yeni aboneyim. Ne yaptimsa halledemedigim iki sorunum var... Bu sorunlari halletmezsem internet zehir olacak. Sozlesme yaptigimdan dolayi 2 yil kurtulamayacagim Uydunet'ten..

1- Otomatikte veya Uydunet'in verdigi ip numaralari ile yasakli sitelere giremiyorum. DNSyi 8888-8844 veya benzerleri ile degistirince, bazi sitelere giriyorum ama youtube'a hicbir suretle giremiyorum. Ayrica girebildigim siteler de cok yavas aciliyor. Videolar uzun duraklamalarla oynuyor. En azindan acilan site hizli olsa sukur edecegim... Dns ile oynayinca yasaksiz siteler de bayagi agirlasiyor bu arada... Illa ya otomatik ya da Uydunetin verdigi olacakmis...

2- IP degistiremiyorum. Hani su not defterine komut yazilip calistirilan, sonra modem fisi cekilen proseduru dahi harfiyen uygulamama ragmen bir turlu olmuyor.

Isletim sistemim Win7, modemim Netmaster CBW-700V, router vs. yok laptop wireless ile direk bagli.

Yardimlariniza ihtiyacim var. Tesekkur ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 19 Aralık 2010; 21:21:41 >

• OpenDNS kullanın.
  • ultrasurf diye bir proram var onu kur...belki olur
  • 1-) Öncelikle sinyal değerlerinizi kontrol edin. (online.turksat.com.tr) Sinyal değerlerinizde sorun yoksa OpenDNS veya DNS Advantage kullanın.
    2-) Modemin fişini çektikten sonra bir dakika kadar bekleyip fişe takın. ipconfig /release komutundan sonra ipconfig /flushdns komutuyla dns cache temizliği de yapın.
  • Cehaletimi mazur gorun lutfen, OpenDns nedir, nereden bulur nasil kullanilirim acaba?

Bu arada az once Mus.Hiz.ni tekrar aradim. 2 hafta oncesine kadar TTnet de boyle bir sikinti yasamadigimi, Uydunette buna bir care bulmalarini talep ettim. Aldigim cevap ise Uydunetin devlet kurumu oldugu, yardimci olamayacaklari, internetten cozum arayip bulmami, iptal edersem de modem, kurulum, kullanim vs. ucretleri toplami 300 TLye yakin bir bedel odemem gerektigini soylediler.. Sadece IP mi resetletip kapattim. O da sadece haftada 3 kere hakkim varmis...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

Cehaletimi mazur gorun lutfen, OpenDns nedir, nereden bulur nasil kullanilirim acaba?

Bu arada az once Mus.Hiz.ni tekrar aradim. 2 hafta oncesine kadar TTnet de boyle bir sikinti yasamadigimi, Uydunette buna bir care bulmalarini talep ettim. Aldigim cevap ise Uydunetin devlet kurumu oldugu, yardimci olamayacaklari, internetten cozum arayip bulmami, iptal edersem de modem, kurulum, kullanim vs. ucretleri toplami 300 TLye yakin bir bedel odemem gerektigini soylediler.. Sadece IP mi resetletip kapattim. O da sadece haftada 3 kere hakkim varmis...

ben istediğim siteye giriyorum youtube dahil. dnslerim otomatik. youtubehostdosyası.com'dan "Nida" isimli bir programla takır takır giriyorum. bazı yasaklı sitelere girmiyorum onun için de aşağıdaki dnsleri kullanıyorum :

not : vereceğim dnsde çoğu sitede sayfa görüntülenemiyor hatası verir onun için yasaklı siteye girdikten sonra tekrar otomatiğe al dns'ni

4.2.2.2
    4.2.2.1

• Uydunet daha hesaplı ama; sırf bu tip sorunlar yüzünden ttnet'i bırakamıyorum..
  • http://www.youtubehostdosyasi.com/downindex.php
    En üstteki host dosyasını indirin ve inen dosyayı c:\windows\system32\drivers\etc klasörü içine atın. Yasaklı sitelerin açılmasında hızlanma olacaktır.
  • mozilla kullanıyorum. go.navige diye birşey girdim ayarlara bi yere ondan sonra. bütün yasaklı siteler hiç yasaklanmamıs gibi acıldı .

hız sorununa gelince benim 1 mb hiç düşme falan olmuyor pingin 10 dan yukarı cıktıgını daha görmedim.(maşallah)

eğer altyapınızda bi sorun varsa hız düşmesi ondan olabilir. şahsen benim izlemediğim hd film kalmadı. indirme hızımda 120 kpbs den asa inmiyor
  • IP değişimi daha öncede tartışıldı. Bknz: CBW-700V için Ip değişimi
    Yalnız o tür modemlerde router mevcut, zaten router olmazsa 4 ethernet portu olmazdı. Router olduğu için, o notepad ile yazıp çalıştırdıklarınız işe yaramıyor.

Ben adsl bağlantımda, youtube için navige kullanıyorum, DNS değişiminde ki yasaksız sitelerde ki hız sorununuzu çözeceğini düşünüyorum. Çünki yasaksız sitelerde aradan çıkıp, direk erişiminize izin veriyor. Aslında bir önce ki msjda bahsedilen host dosyası kullanımının bir alternatifi bu. Farkı şu: sizin yerinize birileri (sadece youtube değil başka yasaklı siteleride kapsayan) bir host dosyası hazırlıyor ve güncelliyor. Daha pratik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pestemal -- 20 Aralık 2010; 20:13:02 >

• Nida yi indirecegim site acilmiyor. Saniyorum Uydunet sansurlemis bunu da.. Ayrica GoNavige de ise yaramadi. Yukluyorum, kendi testini bile yapamiyor. Suan sadece 208.67.222.222/208.67.220.220 dns numaralari bircok yasakli siteleri aciyor, fakat youtube kesinlikle gene acmiyor. Ayrica bu dns ayarlariyla birakin yasakli siteleri, normal sitelerde bile hiz cok dusuyor. Mesela Face de ya da Dailymotion da videolar izlenemez halde...
    Daha iyi bir fikri veya bildigi bir ayari olan varsa yardimlarini rica ediyorum cunku cok sikinti veriyor bana. Internet keyfim %25 e dusmus halde...
  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz; firefox ve explorer için ayar yeri farklı navige için, ona dikkat etmişsinizdir herhalde?
    Birde bu uydunetin "Temiz ve Güvenli İnternet" diye bir fiyasko hizmeti var, birçok siteyi merkezi olarak filtreleyip, sansür uyguluyor. Müşteri hizmetlerini arayıp bu hizmete dahil olup-olmadığınızı, eğer dahilseniz iptalini isteyin. Kimi kullanıcıları uyarmadan dahil etmişler sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pestemal -- 20 Aralık 2010; 23:00:10 >
  • Aile filtresini ben de sordum, fakat musteri istemeden aktif etmiyoruz dediler, ayrica kontrol de ettirdim, aktif degil..

Tarayici olarak Google Crom ve IE kullaniyorum. IE de araclar/internet secenekleri/baglantilar/yerel ag ayarlarinda otomatik yapilandirma ayarlarinda Go.Navige gorundugu halde, kendi testi de basarisiz oluyor, ben de zaten youtube acamiyorum. Youtube'u da gectim, su elle girdigim dns ayarlariyla acilabilen yasaklilarda veya normal yasaksizlarda hiz sorunu yasamasam gene opup basima koyacagim. TTnet de boyle bir sorun yoktu ama Uydunet de var. Musteri temsilcisi biz ozellikle boyle bir yavaslatma yapmiyoruz, girdiginiz dns numaralarindan kaynaklaniyor bu yavaslik dese de, ben TTnet de boyle bir sorun yasamiyordum ama deyince, sessiz kaldi. Uydunet icin dogru yasakli dns ayari bulmam lazim sanirim....

Telekom'un ozellesmesine ne kufur etmistim zamaninda. Simdi dusunuyorum da, bu yasakci zihniyet oldukca devletin elindeki hersey ozellessin diyecek oldum yav......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasdag -- 21 Aralık 2010; 0:06:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elmasdag

Aile filtresini ben de sordum, fakat musteri istemeden aktif etmiyoruz dediler, ayrica kontrol de ettirdim, aktif degil..

Tarayici olarak Google Crom ve IE kullaniyorum. IE de araclar/internet secenekleri/baglantilar/yerel ag ayarlarinda otomatik yapilandirma ayarlarinda Go.Navige gorundugu halde, kendi testi de basarisiz oluyor, ben de zaten youtube acamiyorum. Youtube'u da gectim, su elle girdigim dns ayarlariyla acilabilen yasaklilarda veya normal yasaksizlarda hiz sorunu yasamasam gene opup basima koyacagim. TTnet de boyle bir sorun yoktu ama Uydunet de var. Musteri temsilcisi biz ozellikle boyle bir yavaslatma yapmiyoruz, girdiginiz dns numaralarindan kaynaklaniyor bu yavaslik dese de, ben TTnet de boyle bir sorun yasamiyordum ama deyince, sessiz kaldi. Uydunet icin dogru yasakli dns ayari bulmam lazim sanirim....

Telekom'un ozellesmesine ne kufur etmistim zamaninda. Simdi dusunuyorum da, bu yasakci zihniyet oldukca devletin elindeki hersey ozellessin diyecek oldum yav......

kardeşim uydunet ttnetten kat kat kaliteli bir internet sunuyor. bireysel yaşadığın sorunlardan firmayı sorumlu tutamazsın.

eğer herkes sorunsuz kullanıyorda sen sorunlu isen birazda kendinde ara problemi

• youtube a falan girmek bi host dosyasına bakar.

yukarda arkadaş siteyi vermiş gir ordan host dosyasını indir söylenen yere kopyala.Sonrada tavsiyem dnslerini 8 8 8 8 ..... 8 8 4 4 yap sanırım böyle.

Yanlız uydunetten youtube bağlanmak işkence olabiliyor bazen.Bugün iyi durumda ama
  • 1 tane memnun adam yokmu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26
    eğer herkes sorunsuz kullanıyorda sen sorunlu isen birazda kendinde ara problemi

Ben de bu sorunsuz kullananları arıyorum ya işte, nasıl kullanıyorlarsa aynı şekilde kullanmak için... Ama nette ozgurce dolasabilen daha Uydunet abonesi göremedim ki sorunu kendimde arayayım.. Host dosyası 2 senedir yüklü laptopumda.. TTnet de giremediğim bir site yoktu hiç... Ne zaman Uydunete geçtim, özgürlüğüm kıstlandı. Hasbel kader girebildiğim sitelerde ise hızım yerlerde sürünüyor. Bir video bile izleyemiyorum.. Uydunet Müş.Hiz. bağlantı hızımın çok iyi olduğunu ve yasaklı sitelerde dolaşım hızını kasten yavaşlatmıyoruz dese de....
  • Galiba sorununuzu çözdüm:) Ben navige ile tammdır, çatır çatır giriyorum derken, bir baktım girmemeye başladı, bir hafta falan giremedim, dedim heralde navige de yalan oldu. navige yi siliyorum ayarlardan, yasaklı sayfası çıksa bari diyorum oda çıkmıyordu. Sonunda şu host dosyası olayına gireyim dedim, birde baktım ki host dosyamda bi ton youtube adresi vs. var. Meğer ben bir aralar host dosyasına girişmişim sonra unutmuşum onu. Host dosyamın içeriğini komple sildim. Navige çatır çatır işe yaramaya başladı. Ekstra bir DNS adresi kullanmamda gerekmiyor.

Bu arada bir yanlışlık olmasın aynen bu şekilde yazılı bende navige:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pestemal -- 22 Aralık 2010; 12:32:13 >

• youtube'a girebilirsin host dosyasını temizle dnslerini sil
  • quote:

Orijinalden alıntı: pestemal

Galiba sorununuzu çözdüm:) Ben navige ile tammdır, çatır çatır giriyorum derken, bir baktım girmemeye başladı, bir hafta falan giremedim, dedim heralde navige de yalan oldu. navige yi siliyorum ayarlardan, yasaklı sayfası çıksa bari diyorum oda çıkmıyordu. Sonunda şu host dosyası olayına gireyim dedim, birde baktım ki host dosyamda bi ton youtube adresi vs. var. Meğer ben bir aralar host dosyasına girişmişim sonra unutmuşum onu. Host dosyamın içeriğini komple sildim. Navige çatır çatır işe yaramaya başladı. Ekstra bir DNS adresi kullanmamda gerekmiyor.

Bu arada bir yanlışlık olmasın aynen bu şekilde yazılı bende navige:

Size cok tesekkur ederim. Youtube sorunuma direk nokta atisi yapmissiniz. Dediginizi ben de uyguladim, youtube aciyor artik. DNS ayari otomatikte ve GoNavige devrede...
    Yalniz cozum getirebilirseniz bir buyuk sorunum daha var. Navige devredeyken, mesela facebookda veya yasakli bir sitede bir video oynatmak neredeyse imkansiz, yani download hizi yerlerde. Navigeyi devre disi birakinca, yasaklilara giremiyorum ama serbest sitelerdeki hiz geri geliyor, videolar catir catir oynuyor. Buna bir yorumunuz ve cozumunuz olabilir mi acaba? Bu sorun 2 hafta once TTnet abonesiyken yoktu, gene navige kullaniyordum. Ama suan Uydunet de yasiyorum 2 haftadir...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.