Şimdi Ara

Uydunet bugün bağlattım objektif izlenimlerim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bende yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.bence fiyatına göre hizmet kalitesi artmış.tabi bölge bölge durum değişebiliyor.
  • Ablamlarda 25mb tarife var hayatımda gördüğüm en boktan internet. Ayrıca akk dolduğu gibi hız düşüyor.
  • bLind kullanıcısına yanıt
    boktan tabirini açabilir misiniz
  • Lazeran kullanıcısına yanıt
    Hız ve ping de kesinlikle bir stabilide yok ping e bi bakıyorsun 10-20 arası bi bakıyorsun 100 ün üstünde. Hız olarak bazen 2 mbiti geçmiyor bazen 25mbiti buluyor. Ayrıca verdikleri modem çok dandik biraz uzaklaştığında kopmalar va az çekme olayı oluyor.Akk devreye girdimi internet iyice çekilmez bir hal alıyor.
  • Altyapıyla alakalı bir soru yöneltmek istiyorum, esasında diğer sağlayıcıları da kapsıyor ama bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim; mevcut Uydunet' in altyapısındaki kablo ve diğer etmenlerle, Ttnet ve Süperonline fiberi kıyasladığınızda, hangisinin altyapısı, kullanılan malzemeye bağlı olarak, daha stabil ve problemsizdir?
  • Fiber optik kablo iletişim hatlarındaki en güvenli ve sağlıklı kablodur. Bu anlamda superonline tüm binalara fiber hat çektiğinden daha kayıpsız ve stabil hizmet verebilmelidir. Hız olarak 1gb hız bile mümkün.

Türksat 2008 itibari ile fiber hat kullanmaya başlamış ve binalara kadar olmasada her 3-5 sokağa denk gelecek şekilde hizmeti fibere döndürmüştür. Sonra 4.4 mm 3.3 mm 2.2 ve 1.1 mm çaplı bakır kablolar ile binaya kadar gelmektedir. Binada amfi ile besleme yapıp daireye sinyal ulaştırmaktadır. 100 mb e kadar hız almak mümkündür ve bu hizmet hali hazırda verilmektedir,

Telekom ise bildiğim kadarıyla 2010-2011 gibi fiber yatırımlara başladı. Halada çok yerde yok. Mesela benim ilçe kağıthane ve yarısında fiber yok hala bakır iletim. Olan yerlerde geçen sene devreye alındı. Yine fiberler dağıtım dolaplarına gelmekte ve sonra ince bakır kablo ile bina ve dairelere gitmektedir. Kablonun iletim ve dayanıklılığı turksat koaksiyele göre çok çok zayıftır ama kısa mesafelerde 16-32 mb almak mümkündür.

Burada en buyuk dejavantaj telekomda. Çoğu yerde Son iletim hattı çok zayıf olduğundan 16 mb genelde geçilemiyor. Geçerse kopma ve yavaşlık oluyor. Ama uydunet gibi telekomda binalara kadar fiber çekmeye başlamıştır. Hatta telekom bazı sitelerde örnek olması amacı ile daireye kadar fiber uygulaması başlatmıştır.

Süperonline iletim hattında uydunetten önde ama kapsama alanı uydunetten dar. Ayrıca iletimin iyi olmasından ziyade hem superonline hemde uydunetin santral beslemelerininde çok iyi olması gerekmektedir. Mesela uydunette bölge önemli denir abonelik için niye çünkü santral yoğundur bağlantı yavaşlar. Gerçi bu sene sonuna kadar santrallerde upgrade hemen hemen bitecek gibi. süperonlinede öyle sorunlar var mı bilmiyorum ama varsa fiber hat olması onu telekomdan iyi yapmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Hız ve ping de kesinlikle bir stabilide yok ping e bi bakıyorsun 10-20 arası bi bakıyorsun 100 ün üstünde. Hız olarak bazen 2 mbiti geçmiyor bazen 25mbiti buluyor. Ayrıca verdikleri modem çok dandik biraz uzaklaştığında kopmalar va az çekme olayı oluyor.Akk devreye girdimi internet iyice çekilmez bir hal alıyor.

Senin çözülen veya çözülemeyen bir arızanın olması uyduneti boktan yapmaz. Son 5 yılda uydunet abone sayısını 3 kattan fazla artırmıştır. Dediğiniz gibi olsa bu mümkün olmazdı. Arıza kaydı bırakın arızanızı çözdürün önce. Forumda tonlarca uydunet kulanıcısı var ve memnun. Tabi arıza gibi memnuniyetler yazılmıyor başka. bu gibi bir durumda b.k atmaktan önce çözüm arayınız derim.

• koalaxy kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde 4 tip alt yapı var.

1.DSL: ADSL VDLSL ADSL2+ şeklinde geçebilir bu hat üzerinden alınabilecek en yüksek hız ülkemizde 20Mbit civarlarındadır. ADSL olarak satılır şebekeye yüklenme olduğunda lag kesinti bağlantı problemleri sıkça görülür. Bunun birde Hipernet olarak geçen bir versiyonu var aradaki fark şu ADSL ağı telefon kablolarıyla sağlanır ve evlere telefon kablolarıyla ulaştırılır Hipernet ağı ise fiberkablolarla sağlanır ama evlere telefon kablosuyla dağıtılır.

2.3G: Bildiğiniz GSM altyapısı baz istasyonlarıyla dağıtılır ve anlatacağım alt yapılar içinde en kötü olanıdır. Ortalama 7-8Mbit hız alınır (tam çekerse) çok yükse ping vardır ve kesinti problemlerine aşırı sık rastlanır

3.Kablonet: Amerika ve UK'de en yaygın internet dağıtım yöntemi ülkemizde DOCSIS 3 standart ile beraber 4 kanalda 150Mbit 8 kanalda 300Mbit'e kadar band genişliği sunar. Hız ve Ping olarak normalde ADSLden iyidir ama ülkemizde nedense bazı bölgelerde ping değerleri ADSLden kötü olabiliyor. Örneğin ingilterede virgin media 1.5Gbps indirme seçeneği sunuyor kullanıcılarına.

4.Fiber İnternet bir kaç çeşit fiber alt yapı var. Fiber internet demek için tek gereksinim apartmanın alttaki kutuya kadar fiber optik kablo ile internetin getirilmesi. Bu kutudan evinize DSL, elektrik altyapsı, ethernet kablosu ile gelebilir. DSL ve elektrik altyapısı ile gelen sistemlerde band genişliği ethernet ile gelene göre 10Kkat düşüktür. Ülkemizde genelde DSL ile dağıtılır max olarak 100Mbit paket edinebilirsiniz ama örneğin google fiber ethernet kablosu yurt dışında evlere dağıtım yapıyor 1Gbit internet sunuyor kullanıcılarına. Ping ve Hız olarak en gelişmiş internet Fiber internettir özellikle evine ethernet kablosu ile geliyor ise.

• Uydunet çağrı merkezinde çalışan arkadaşım var sorunlu bölgeler olduğunu ve çözüm için hiçbir şey yapılmadığından bahsediyor bakım var çalışma var deyip geçiştiriyoruz sürekli diyor. Ayrıca verdikleri modemden çok fazla şikayet geldiğini ve çok dandik olduğunu söyledi haklıda. Siz memnun olabilirsiniz ama bu boktan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kaç kere arıza kaydı oluşturduk adam gibi bir çözüme ulaştırdıkları yok. Senin memnuniyetinde uyduneti iyi yapmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLind -- 13 Mayıs 2015; 22:53:15 >
  • Bence uydunet muhteşem falan değil ama benim açımdam bakarsak:

1-Modem ethernet güzel kablosuz boktan. 140TL docsis 3 modem için idare eder.
    2-Sinyal kalitesi ve kesilmeler TTnet fiber ile hemen hemen aynı belki biraz daha iyi.
    3-Fiyat TTnet'ten çok daha iyi TTnet kendi müşterisini acayip soyuyor sırf kullanıcısıyım diye avantajlı kampanyalardan yararlanmama izin vermedi bende kapattırdım.
    4-HDTV mükemmel diyebilirim en memnun olduğum hizmeti bu sinema kanallarında oynatılan fimler de fena değil

Yani öyle aylık 51Tlye daha iyisi varsa söyleyin ona geçelim fanboy falan değiliz. Bu arada sitede süperonline yok olsa muhtemelen ona geçerdim teknik olarak en iyi ISP süperonline gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Uydunet çağrı merkezinde çalışan arkadaşım var sorunlu bölgeler olduğunu ve çözüm için hiçbir şey yapılmadığından bahsediyor bakım var çalışma var deyip geçiştiriyoruz sürekli diyor. Ayrıca verdikleri modemden çok fazla şikayet geldiğini ve çok dandik olduğunu söyledi haklıda. Siz memnun olabilirsiniz ama bu boktan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kaç kere arıza kaydı oluşturduk adam gibi bir çözüme ulaştırdıkları yok. Senin memnuniyetinde uyduneti iyi yapmaz.

Benim uydunet yok ama hakkında çok fazla teknik ve detay bilgiye sahibim. Mahallemde olsa gram düşünmem ttnet taahhüt cezamıda öder paşa paşa uydunete geçerim.

Uydunet tüm modem sorunlarının günlük haftalık ve aylık analizlerini yapar ve sorunlu bölgelere müdahele eder sorunu çözer. Benim direk tanıdık çalışan var öyle müşteri ilişkileri gibi cc personeli değil teknik ve idari.

Ttneti 2003 den beri kullanıyorum. 4 sene arızalı kullandım 2010 da çözüldü şimdi 1 aydır yine arızalı ve kapıma gelmeden heni çekilmiş hatta arızalı diyorlar. Gelin ölçün gösterin arızayı diyorum servis ücreti diyor. Arıza öyle devam ediyor btk gn müdürlük uğraşıyorum ama birşey çıkmayacak. Uydunette en azından servisin var gelşyor konuşuyorsun iyi bir ekipse işini çözüyor gidiyor.

Belirttiğiniz modem CE standardında bir modem. Özellikler o standartta kısıtlı. Ama aşılmaz sorun değil neticede. Benim evde dsl modem sokağın öbür ucunda çekiyor mesela ama yeni nesil dsl lerde öyle değil.

Özetle hizmetiniz kusurlu olabilir memnunda olmayabilirsin hay hay ama göreceli bakarsanız uydunet her hali ile ttnetten kat kat iyidir.

Yinede fikrinize saygım var sonuçta mağdursunuz. İnş sorununuz tez zamanda çözülürde uydunet nimetlerini sonuna kadar sömürürsünüz daha ne diyim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran
    Bu arada sitede süperonline yok olsa muhtemelen ona geçerdim teknik olarak en iyi ISP süperonline gibi duruyor.
    Uploada kota uygulayabilen bir mantığa şahsen ben ISP bile diyemem :)
    Süperonline firmasını hep deposunda benzini olmayan Ferrari F50'ye benzetmişimdir. ;) Şekil o biçim yani ;)

quote:

Orijinalden alıntı: turank
    Uydunet tüm modem sorunlarının günlük haftalık ve aylık analizlerini yapar ve sorunlu bölgelere müdahele eder sorunu çözer. Benim direk tanıdık çalışan var öyle müşteri ilişkileri gibi cc personeli değil teknik ve idari.

Ttneti 2003 den beri kullanıyorum. 4 sene arızalı kullandım 2010 da çözüldü şimdi 1 aydır yine arızalı ve kapıma gelmeden heni çekilmiş hatta arızalı diyorlar. Gelin ölçün gösterin arızayı diyorum servis ücreti diyor. Arıza öyle devam ediyor btk gn müdürlük uğraşıyorum ama birşey çıkmayacak. Uydunette en azından servisin var gelşyor konuşuyorsun iyi bir ekipse işini çözüyor gidiyor.

Belirttiğiniz modem CE standardında bir modem. Özellikler o standartta kısıtlı. Ama aşılmaz sorun değil neticede. Benim evde dsl modem sokağın öbür ucunda çekiyor mesela ama yeni nesil dsl lerde öyle değil.

Teknik ekip ve yönetimdeki aradaşlar gerçekten kaliteli insanlar ancak saha ekipleri için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.10 defadan fazla teknik servis gelmiştir eve bir taneside çıkıp bir çözüm üretsin be arkadaş.En azından evet bu modem dandik desin yada ne bileyim çok fazla yükleniyorsun desin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charmlander -- 14 Mayıs 2015; 17:30:02 >

• Teşekkürler yanıtlarınız için .
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.