Şimdi Ara

uydudan ve anten kurulumundan anlayanlar buraya!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben geçen gün bir led tv aldim.bir tanede eski tuplu televizyonum var.eski tv de normal uydu var.ev catısındada turksat 2A canak anten var.simdi o antenden asagiya bir kablo iniyor.asagidaki yerden ek yapip ikiye ayirdim.bunlardanbiri yeni tv ye diğeri eski tv ye gidiyor.yeni tvde hd kanallar sifreli.bu normalmis.ama geriye kalan kanallardan da bazilari yok.onlar sifresiz.ornek olarak 3D TEST isimli kanal yok.ben 3D yi test etmek istiyordum.bu kanalların olmamasıyla yukaridan inen kablonun ilgisi var mi ve 3D yi test etmenin başka bir yolu var mı bunu öğrenmek istiyordum.(biraz uzun oldu kusura bakmayin) Yorumlari bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uydu kablosunda ek olmaz hacı, tehlikeli hareketler bunlar.... Çok zor durumda kalırsan splıtter ile bölersin... Bir uydu kablosunu 2 uydu alıcıya dağıtırsan (bunlardan biri seninki gibi led tv Vs de olabilir) kanallar eksik çıkar....Splıtter ile böldükten sonra cihazlardan birinin fişini çıkarırsan diğer cihazda kanalları eksiksiz izleyebilirsin..Frekansı düşük bazı istisnai kanallar çıkmaz ona yapacak bir şey yok....

Sen 3D Test kanalını görmek istiyorsan önce o eki kaldır....Çanaktan gelen kablo direkt Tv ye girsin.....

(Splıtter 5 - 2400 değerde olmalı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 10 Mart 2014; 18:08:22 >
  • Ek yapıp kısa devre yapıp cihaza zarar verebilir çift girişli Lnb alıo iki tarafa kablo çekmek daha mantıklı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nvidi@geforce kullanıcısına yanıt
    Bunca zamandır yanıt yok evi mi yaktın hacam ne yaptın Allah muhafaza şaka birtarafa o eki kesinlikle kaldır led tv den de olursun sonra demedi deme. Al şöyle yakışıklısından ikili lnb, çek kablolarını güzelce bak keyfine. Ayrıca hd kanalların hepsi şifreli değil, trt hd trt1 hd semerkand hd falan var
  • Yorumlar için teşekkürler.Bir şey daha sorucam.şimdi benim led tv vestel.çift ekran teknolojisi var.onu denemek istiyorum.bunun için led tvde dahili uydu var,bir de dışarıdan hdmi girişli uydu gerekiyormuş.ben şimdi o uyduyu alınca ona da çanaktan kablo mu indirmenm gerekir bi aydınlatırsanız mutlu olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nvidi@geforce -- 11 Mart 2014; 17:32:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nvidi@geforce

Yorumlar için teşekkürler.Bir şey daha sorucam.şimdi benim led tv vestel.çift ekran teknolojisi var.onu denemek istiyorum.bunun için led tvde dahili uydu var,bir de dışarıdan hdmi girişli uydu gerekiyormuş.ben şimdi o uyduyu alınca ona da çanaktan kablo mu indirmenm gerekir bi aydınlatırsanız mutlu olurum

Hocam led tv uydu alcısı varsa içinde,HDMI kablosu gerekmez çanaktan gelen kabloyu tvnin anten girişine takman yeterli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet kardeşim öyle yapman gerekiyor..

Dahili uydu alıcınla, HDMI dan bağlayacağın uydu alıcının birbirini etkilememesi için 2. kabloyu çekmen gerekiyor....

Aksi takdirde led tv deki uydu alıcı ile HDMI'dan bağlayacağın diğer uydu alıcı, birbirini kanal paylaşımı konuısunda etkileyecektir.... Tabi 2 cihazın tuner lerinin bozulması ihtimalide yüksek olur.

Çanaktaki LNB yi twın LNB ile değiştir + biraz zahmete gir bir kablo daha çek...Ama sonrasında gönül rahatlığı ile hiçbir cihaz birbirini etkilemeden TV seyret....

Bu arada Vestel led tv'in hayırlı olsun Çift ekran teknolojisini istersen HDMI çıkışlı herhangi bir cihaz ile test edebilirsin.... Mesela DVD veya Bluray. veya HDMI çıkışlı Notebook veya HDMI çıkışlı Tablet gibi herhangi bir cihazlada test edebilirsin...
  • Sanırım @janjarre nin dedigi gibi.peki ben çift lnb yi taktım ama 3D TEST kanalı yine yok buna ne dersiniz

• Şu anki tesisatı tam olarak yazarmısın...yani çanaktaki LNB modeli + LNB den inen kablo adedi + kablolar nereya takılı + kablolarda ek varmı gibi detayları.

Birde "3D Test dediğin" kanalın frekans bilgilerini buraya yazarsan bende bir kontrol edeyim...
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/16/da/0c/16da0cb7964cb9fab2b63b4837527d2f.jpg&size=6&border=1&bound=3

kurulum bu şekilde...

LNB: NEXT YE-66E
    TV:VESTEL 42PF8575
    TV:http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/VESTEL-42PF8575-42-in%C3%A7-106-cm-Ekran-3D-SMART-LED-TV-HD-Dahili-Uydu-Al%C4%B1c%C4%B1,103452,465025,1159021.html?langId=-14

3D TEST
    Frekans:12015
    Sembol oranı:27500
    yön:Horizontonal-yatay
     uydudan ve anten kurulumundan anlayanlar buraya!!!

Bir de splitter 5 2400 değeri falan demişsin o nedir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nvidi@geforce -- 12 Mart 2014; 17:46:44 >
    Splıtter'ı boşver. Sen ikinci kabloyu çekmiş işi bitirmişsin...

Verdiğin frekansda özellikle "3D yayının test edildiği" kanal yok. Türksatın kendi reklamını yaptığı tanıtım kanalı var..... Belki arada test amaçlı 3D yayın yapıyorlarsa bilemem. Ama eskiden bir kanal vardı ve sürekli 3D test yayını yapıyordu.... Sanırım sen onu arıyorsun...Bu kanal çoğu zaman yayın yapmıyor bilgin olsun

Zaten o frekansta toplam 10 tane kanal var... çanak ayarın doğru ise hepsinin çıkması lazım....Uydu alıcının "Sinyal Kalitesi" ve "Sinyal seviyesi" barlarına bak bakalım % kaç gösteriyor.... eğer düşükse çanağa ince ayar çekmek gerekebilir... Bendeki değerler %99 ve %98 barında......

Alttaki linkte "Tüm Kanallar" sayfasını aç... arama kutusuna 12015 yaz o frekanstaki kanalları kontrol et sende hangileri yok...

http://uydu.turksat.com.tr/UyduFrekans/index.php
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Kardeşim dediğini yaptım.o listede 3D ile ilgili kanal yok
    Ben bu 3D yi başka nasıl test edebilirim...

uydu anteninde ek olmaz spliter olmaz git 2 çıkışlı lnb ve kablo al... onunla 2 cihaza uydu paylaşımını yaptır...
    Şu an türksatta 1 tane 3D yayın yapan kanal var o da D-Smart Penthouse Arada bir D-Smartın sinema kanallarıda 3D film çıkarıyor ama sende D-Smart yok anlaşılan... Bir torrent sitesinden 3D film indirip test edebilirsin herhalde.... Benin arkadaşlar indirip izliyor...
  • teledünyada NGC HD yayınlarında arada bir 3D yayın oluyor yayın akışlarını kontrol et...
  • quote:

Orijinalden alıntı: INVESTGN DISCOVERY

quote:

Yorumlar için teşekkürler.Bir şey daha sorucam.şimdi benim led tv vestel.çift ekran teknolojisi var.onu denemek istiyorum.bunun için led tvde dahili uydu var,bir de dışarıdan hdmi girişli uydu gerekiyormuş.ben şimdi o uyduyu alınca ona da çanaktan kablo mu indirmenm gerekir bi aydınlatırsanız mutlu olurum

Hocam led tv uydu alcısı varsa içinde,HDMI kablosu gerekmez çanaktan gelen kabloyu tvnin anten girişine takman yeterli.

Yok arkadaş başka bir şey söylüyor.

Vestel'in reklamlarında o olayı bende gördüm. Vestel reklamlarını dikkatli incelerseniz orada görürsünüz.

çift ekran kullanmak için aynı anda 2 bağlantı yapmalısın. Muhtemelen 2 anten koymayacaksan bir antene çift çıkışlı lnb koyup ikisini de tek televizyona bağlamalısın. Aslında çift ekran olayı güzel bir şey.
  • lnb çıkışından 2 kablo inmiyorsa cihaza zarar verirsin tek kabloya ek yapılmaz
  • Pekala sağolun.Son bir soru ben hayalet sürücünün 3d filmini dün aldım ve denedim.
    Ama pek fark göremedim.Acaba ben mi 3D ayarlarını yanlış yapıyorum.Bilen varsa bir açıklarsa mutlu olurum...
    VESTEL 42PF8575
  • Bu konuda malesef fikrim yok....Ama forumun "TV Tavsiyeleri" bölümüne konu açarsan kısa sürede yanıt alırsın.... Orada her marka model TV kullanıcıları yardımcı olacaktır......
  • quote:

Pekala sağolun.Son bir soru ben hayalet sürücünün 3d filmini dün aldım ve denedim.
    Ama pek fark göremedim.Acaba ben mi 3D ayarlarını yanlış yapıyorum.Bilen varsa bir açıklarsa mutlu olurum...
    VESTEL 42PF8575

3d ile dual screen olayını karıştırma..

dual screen olayı tek ekranda 2 farklı yayını 2 farklı cihazı bağlayarak seyrediyorsun. Sanırım sen dual screen yapmaya çalışırken içine bir de 3d olayını da dahil etmeye çalışıyorsun..

şimdiki cihazların hem dual screen hem de 3d bir kullanacak kapasitede üretildiğini zannetmiyorum. Sen gelecekte yapılabilecek bir şeyi şimdi istiyorsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 15 Mart 2014; 21:04:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.