Şimdi Ara

Uydu yayinlari ve film icin SONY W805 mi SAMSUNG KU7000 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, 4k suan icin cok yaygin degil gordugum kadariyla ve ozellikle 4k film olsun diye gidip film aramam zaten. Bu konuda takintim olmadigin gore, 4k olsada olmasada onemli degil. Atladigim bir durumu varsa bilgilenmek isterim.

Oyuzden 100hz 10bit panelde daha onemliyken 4k olmasada sony w805 tercih etmek mantikli mi?

Samsung ku7000 serisine gore.

Yada lg uh serisine 55 inc w805 2780lirayken okdr fark vermeye degermi.

Sony de kanal gecisleri disinda kotu bir yorum okumadim.

Bilgisi olan arkadaslar neder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorular guzel. Cevaplara gore yerimizi alalim
  • Hocan cevap veren bir bilen yokki..
  • Up diyeceğim ama cevap veren yok.
  • kesinlikle w805c

• Ben az once samsung 40KU7000 aldim ama muhtemelen pazartesi gelir onceligim film ve ps4 icin kurulumun dan sonra izlenimlerimi yazarim

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

kesinlikle w805c

Acaba?

Edit: Orjinal mesaj -https://forum.donanimha...Zero=yes&m=124742258

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=124742258

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 23 Mart 2017; 3:5:44 >

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    cok gecmis olsun hic yoktan is cikmis basiniza bizdeki tv de yok bu sizmalar cok sukur temiz.

umarim iadesi degisimi yapilir.

bizim sozunu ettigimiz sey hz degeri , bit ve performans basarimina karsin fiyati.

sizin gosterdiginiz sanssizliklar her markada olabiliyor.

4k 100hz 10bit e para yetmediginden 50hz 8bit 4k dansa 100hz 10bit basarimi daha iyidir.

malesef var bu sanssizliklar. servis kurulumunda bunu fark edip kabul etmeseydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_acar -- 19 Mart 2017; 20:50:33 >
  • quote:

cok gecmis olsun hic yoktan is cikmis basiniza bizdeki tv de yok bu sizmalar cok sukur temiz.

umarim iadesi degisimi yapilir.

bizim sozunu ettigimiz sey hz degeri , bit ve performans basarimina karsin fiyati.

sizin gosterdiginiz sanssizliklar her markada olabiliyor.

4k 100hz 10bit e para yetmediginden 50hz 8bit 4k dansa 100hz 10bit basarimi daha iyidir.

malesef var bu sanssizliklar. servis kurulumunda bunu fark edip kabul etmeseydiniz.

Benim değil hocam. Başka bir İzmir'li arkadaşın. Fotoğrafların altında orjinal mesajın linki var.

Hatta ben de o arkaaşa güvendim, ard arda İzmir'e iki tane clouding sorunlu cihaz gelme ihtimali ne kadar yüksek olabilir ki diyerek dün siparişi verdim TV'yi bekliyorum artık.
    Gerçi forumdaki bazı sesler de diyorki Samsung Ku7000 için w805'ten daha iyi görüntüsü var diye bir de maçlarda daha iyi diyor. O zaman hata mı ettik acaba diyorum, 55 inch veya 60 inch ku7000 yerine bu cihaza yönelmiştim...

• Hocam benim için 4 k önemli değil. Sony 55kdl805-807C almauı düşünüyorum.Tv niz geldiyse yorumunuz nedir.Bilgi vermenizi rica ediyorum.
  • GUNEY_97 G kullanıcısına yanıt
    kagit uzerinde zaten bariz ortada ustunlugu gorsel olarakda panasonic plazmadan sonra bile beni mutsuz etmeyen bi urun oldu.

kanal gecisleri web arayuzu ve kablosuz klavye ile keyifli bi kullanim sunuyor.

panel hizli ve guzel.

sans isidir olu pixel isik sizmasi umarim basiniza gelmez.

• Televizyonunuz hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanızı dilerim.Bilgilendirme için teşekkürler.
  • engunaydin E kullanıcısına yanıt
    kullandığınız tv nin her yerinde ışık sızıyor sanki içindeki paneli değiştirmişler dandik ıps siyah kalitesizliğini gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 22 Mart 2017; 23:27:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUNEY_97

Hocam benim için 4 k önemli değil. Sony 55kdl805-807C almauı düşünüyorum.Tv niz geldiyse yorumunuz nedir.Bilgi vermenizi rica ediyorum.

Benim bugün kuruldu. Gittigidiyor üzerinden mediamarkttan satın aldım. Clouding hiç yok. Bu arada üstteki resimler benim cihazın değil. Sol köşesine gözüm takılıp duruyor var mı acaba falan diye ama anlayamıyorum. Baktığım açıdan sanırım.

Bu ilk günde oldukça memnundum. TV kanal geçişleri yavaş. D-Smart ile kullandım. Gayet iyiydi. Teledünya ile denedim. Teledünya'nın en önemli artısı TV guide benzeri değişik bir ekran var, DVB-C'de aktif oluyor. Belki teledünya kurmadan uyduda aktifti bilemiyorum ama teledünya kurduktan sonra uydu bile izlesem guide'ın o kısmında hep teledünya kaldı. DVB-C tunerı ben pek beğenmedim. Anten takılan yerler sıkıntılı...

Görüntü olarak oldukça tatmin etti. Smart özellikleri fena değil. Altyazısında ufak bir sorun var şeffaf bant koyuyor altyazının zeminine. Kaldırılamıyor.
    Youtube video tavsiyeleri güzel. Google Home, miracast/screen mirroring ile screen mirroring özelliği olan ve olmayan farklı android cihazlardan ekran paylaşımı gayet başarılıydı. Kusur olarak ekran paylaşımında renk ayarı yaptırmadı.

Ip tv uygulaması kurdum, m3u şeklinde listemi yükledim. Artık enigma2 cihaza ihtiyaç duymadan ip tv üzerinden kanallarımı ve vod yayınlarımı izleyebiliyorum.

Görüntü 360p haliyle çok iyi değildi. 480p tatmin ediciydi, 720p ve üzeri de iyiydi. (Online dizi izlerken). Yalnız Kodi kasıyor dendi kurmadım. Seyirturk.apk kurmak da garantiyi etkileyebiliyormuş servis söyledi. Onu da kurmadım. Dizi izlemek için tablet, telefon veya enigma 2 cihaz kullandım. En verimlisi tabi hdmi bağlantılı enigma2 cihaz oldu.

Şu an güncellemeyi yapıyorum. Umarım bir sorun olmaz da iade etmem gerekmez. Şimdiye kadar oldukça memnunum.

Tabi şans işi, üstteki mesajda paylaştığım resimdeki gibi bir cihaz da gelebilirdi.

• quote:

kagit uzerinde zaten bariz ortada ustunlugu gorsel olarakda panasonic plazmadan sonra bile beni mutsuz etmeyen bi urun oldu.

kanal gecisleri web arayuzu ve kablosuz klavye ile keyifli bi kullanim sunuyor.

panel hizli ve guzel.

sans isidir olu pixel isik sizmasi umarim basiniza gelmez.

Panasonic plazmadan sonra beni de mutsuz etmedi. 805 mat ekran olması ile ilgili sanırım. Plazmacıları mutlu etmek zordur. Ama mümkün olsa plazma tercih ederdim ledde clouding çıkar mı korkusuyla. Neyseki panasonic'i aratmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.