Şimdi Ara

Uydu Yayınları Karıncalı Göstermeye başladı Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
17.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uydu Yayınları Karıncalı Göstermeye başladı Neden?

Receiver giren kablo girişini kestim yeniden taktım birşey değişmedi. Kablonun başka yerinden veya lnb felan mı olur acaba?

• Receiver'inizin markası nedir?
  • kaon 511
  • Ben receıvera giren kablodan olacağını sanmıyorum siz receıver la tv arasındaki kabloyu değiştirin birde öyle bakın
  • scard koblosundan yapabilir.
  • LNB'den gelen kablo ile ilgisi yok!

İlk önce görüntü ayarlarından RGB, CVBS seçeneklerini değiştirerek deneyin. Sorun devam
    ediyorsa, TV ile receiver arasında kullandığınız kablo (scart yada kompozit hangisi ise)'yu
    değiştirdikten sonra kontrol ediniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sorun hala devam ediyorsa, tekrar yazınız...
  • teşekkürler arkadaşlar dediğiniz gibi TV ile receiver arasında kullandığım kablodanmış. İçi kopmuş tekrar yeni uçla takınca cam gibi oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

teşekkürler arkadaşlar dediğiniz gibi TV ile receiver arasında kullandığım kablodanmış. İçi kopmuş tekrar yeni uçla takınca cam gibi oldu...

Problemi çözdükten sonra sonucu buraya yazdığınız için biz size teşekkür ederiz.Malesef çoğu arkadaşımız sizin gibi duyarlı değil, problemini çözen bir daha açtığı konuya uğramıyor.Halbuki bu forumda yazılan problemler ve bunların çözümleri, benzer sıkıntıları yaşayan arkadaşlarımıza bir klavuzdur.Çözümlerin bir çoğu deneyimlere dayanılarak yazılır ve bundan herkez yararlanır.Umarım problem yaşayan her forumdaş bir gün sizin duyarlı davranır.
  • Lütfen yardımcı olun dedemin televizyonu karlı da degil ama diyqh beyaz ve büyük yani yakınlaşmış görüntü var ses var ama siyah beyaz ve eski tvler gibi görüntüsü var .. ne yapmak gerekiyor dedem başımın etini yiyoor ..
     Uydu Yayınları Karıncalı Göstermeye başladı Neden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevval.ctn S kullanıcısına yanıt
    Ekran ayarından kaynaklı.görüntü ayarlarında olması lazım pal nsc ntc gibi seçenekler.o seçenekleri değiştirerek düzeltebilirsin

• Yok duzelmiyor.. denedim herseyi .. ne olabilir ..

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    fabrika ayarlarına alamıyor musunuz?
    Aynı kabloya başka uydualıcısı veya dvd gibi cihazlar bağlayın.. sorun uydualıcıdaysa,, arkadaşımız video formatından olabileceğini yazmış yukarıda, benimde aklıma bişe gelmiyor
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hocam benim tv de karıncalanıyor ama kanalları değişirken ilk açılışta bazen ufak piksellenmeler oluyor.
    uydu alıcısı LG tv içindeki dahili uydu alıcısı
  • Kendinden uydualicili tvde, karincalanma olmamasi lazim. Cunku video icin ara kablo kullanmiyorsunuz, hepsi tvnin kartinda.
    Sizin karincalanma dediginiz olay,, ekrana yakindan bakinca düsuk cozunurluklu yayinlar, yuksek cozunurluklu tv ekranina dagildigi icin kumlu gibi gosterir.. Eger yayin donuyorsa ve buyukbuyuk karelenmeler varsa, bu durum dusuk lnb sinyalinden olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Kendinden uydualicili tvde, karincalanma olmamasi lazim. Cunku video icin ara kablo kullanmiyorsunuz, hepsi tvnin kartinda.
    Sizin karincalanma dediginiz olay,, ekrana yakindan bakinca düsuk cozunurluklu yayinlar, yuksek cozunurluklu tv ekranina dagildigi icin kumlu gibi gosterir.. Eger yayin donuyorsa ve buyukbuyuk karelenmeler varsa, bu durum dusuk lnb sinyalinden olur.

yani kumanda da zap yapınca 1 saniyelik bir dağılma oluyor sonra geçiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.