Şimdi Ara

Uydu ayarı kendim yaptım ama doğrumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun seneler uyduya geçmeye düşündüm ama bugüne nasipmiş parçaları olduğunca kaliteli almaya çalıştım dün yan komşuların çanaklarına bakarak göz kararı ayar yaptım , receiver abimin eski sd receiver ı aşağı indim bildiğim tüm kanallar var ve izleniyor ben bu kurulumu aslında yön bulayım diye yapmıştım buldum fakat ne kadar sağlıklı tam emin değilim kanallarda l ve q harfleri ile sinyal kalite ve gücü var sanırım l olan 100 e yakınken q 50 civarlarında , sd yayınlar iyi ama yeni aldığım tv yi daha takmadım ve onda dahili hd alıcı var ve ince ayar olmaz ise hd yayınlarda sıkıntı olabilir diye düşünüyorum , uyducu arkadaş çağırmadan bunu net anlamanın yolu varmı

Çanak : sab 97 cm offset

Lnb : inverto black ultra single

Kablo : reçber rg 6u6 cu - cu

Kablo kılıfı : polyamid sprial boru

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstâdım önce sen kanal d sd yi aç sinyl seviyesi 72 kaliteside 100 oluncaya kadar ayarla sonrda vidaları sık kanal d sd frekansı servis frekansı zten uyducular bu frekansa görr ayarlıyoylar bu frreknsk tam ayarlarsn tüm kanallari sorunsuz izlersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler , yanlış yere bakıyormuşum kanal d açtım sd yayın sinyal %95 , kalite %76 görünüyor bu iyimi demeli ve bırakmalımıyım yoksa bu menüyü bulduğum için daha iyi değerler için uğraşmalımıyım , hd kanallar için sıkıntı olurmu acaba , aklımdaki ayarları bu eski tv ve alıcı ile yapıp yeni tv yi öyle bağlıyım diyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaliteli malzemeler kullanmışsınız.İnverto lnbye falan gerek yoktu. Türksat ayarlamak zor olmaz diye düşünüyorum

• Eğer androidli ve icinde pusula, ivmeölçer, jiroskop sensörleri bulunan bir telefonunuz varsa google play marketten "Stallite director (zekitez)" uygulamasını indirip ayarlayabilirsiniz ben böyle kurmuştum çanağı.
    Ancak o sinyal kalitesi yeterli diye düşünüyorum bazı uydu alıcıları ne yaparsanız yapın %100 u görmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiskinC -- 28 Mart 2018; 22:40:38 >
  • satfinder var ise hiç uğraşmayın onla bunla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.