Şimdi Ara

Uydu Arıza Çözümleriniz İçin Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evinizde yaşadıgınız uydu arıza problemleri ile alakalı bütün sorunları bu başlık altından yardımcı olmaya çalışacagım herkezin sorunu ile tek tek ilgilenecegim

• Hocam benim çanak yaklaşık bir 5 yıllık. Kablosunu yeni değiştirdim 1 sene oldu olmadı. Ama gel gelelim beyaz tv ve sports tv de sinyal yok güneşli havada bile mozaikleniyor devamlı. Azıcık rüzgârlı yada yağmurlu bir havada tüm kanallar da mozaiklenme oluyor nedeni ne olabilir müstakil evde oturuyorum..

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Hocam benim çanak yaklaşık bir 5 yıllık. Kablosunu yeni değiştirdim 1 sene oldu olmadı. Ama gel gelelim beyaz tv ve sports tv de sinyal yok güneşli havada bile mozaikleniyor devamlı. Azıcık rüzgârlı yada yağmurlu bir havada tüm kanallar da mozaiklenme oluyor nedeni ne olabilir müstakil evde oturuyorum..

Teşekkürler.

Merhabalar
    Probleminizin 2 Sebebi bulunmaktadır

1.Sebebi Eger cihazınız mini yani arkaya takılan cihaz ise büyük ihtimalle adaptorden yapıyo olabilir bu kasalı cihaz içide geçerli besleme bölümündeki kondastör tam basmıyo olabilir öncelikle komşunuzda veya size ikinci bir cihaz varsa onu takıp deneyebilirsiniz eger ondada yapıyo ise

2. Lnb nizden kaynaklı olabilir lnbniz artık ömrünü yetirmişdir. Eurobox tekli lnb takıp birde çanak ayarı yaptırırsanız probleminiz düzelir

• uyduhaberleri.com U kullanıcısına yanıt
    TV'im dahili uydu alıcılı hocam CRT TV Kullaniyordum bundan önce hem mini hemde kasalı uydu alıcı kullandım bu sorunlar yoktu aşırı yağmurlu ve fırtınalı havalarda oluyordu sadece..

Sorun televizyonumda mı yani? Ne yapmam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

TV'im dahili uydu alıcılı hocam CRT TV Kullaniyordum bundan önce hem mini hemde kasalı uydu alıcı kullandım bu sorunlar yoktu aşırı yağmurlu ve fırtınalı havalarda oluyordu sadece..

Sorun televizyonumda mı yani? Ne yapmam gerekir?

Eger kendinden uydulu televizyon ise son ihtimal o olur şimdi siz kablomun degiştini söyledinize göre tek sorun lnb görüküyor lnb degiştirip birde ince ayar yaptırırsanız problem ortadan kalkar
    Peki hocam tesekkür ederim. Bir uyducu çağırıp yaptırayım hem lnb değiştirsinler hemde onların cihazı oluyor ince ayar için..
    zamanınızı aldım..

• farklı protokolleri sahip diseqc ler birleştirilebilinir mi hocam ? yani 1.1 10lu diseqc ile 2.0 4lü diseqc nasıl birleştirilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomly

farklı protokolleri sahip diseqc ler birleştirilebilinir mi hocam ? yani 1.1 10lu diseqc ile 2.0 4lü diseqc nasıl birleştirilir ?

Aşagıdaki resimde belirtildigi üzere bir sıkıntı yaşamassınız

• Merhaba hocam Sunny 14520 uydu alıcısı kullanıyorum cihazı fabrika ayarlarına döndürüp TKGS araması yaptım ancak güncelleme başarısız hatası verdi. Frekansı kendim girip aratınca kanal numaraları 2000'den başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim veya bilgisayardan kanal düzenlemesi yapabilir miyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cold47

Merhaba hocam Sunny 14520 uydu alıcısı kullanıyorum cihazı fabrika ayarlarına döndürüp TKGS araması yaptım ancak güncelleme başarısız hatası verdi. Frekansı kendim girip aratınca kanal numaraları 2000'den başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim veya bilgisayardan kanal düzenlemesi yapabilir miyim acaba?

Öncelikle tkgs için cihazı tkgs güncellemesine başlatın ve arkadaki uydu kablosunu çıkarıp 2 saniye sonra geri takın guncelleme başlamaz ise normal arama yapmak için tkgs güncelleme konumunum kapalı olması lazım kapalı olmadan yaparsanız cihazda tek frekans arayamaz ve kanal sıralaması yapamassınız
    Tkgs sorunu çözüldü teşekkürler. Liste düzenlemesi yaparken kanalı taşısam da numarası hep aynı kalıyor örneği 25. sıradaki kanalı 1. sıraya alsam da 25'e basmam gerekiyor kanalın açılması için bunun bir çözümü var mı acaba?
  • quote:

Tkgs sorunu çözüldü teşekkürler. Liste düzenlemesi yaparken kanalı taşısam da numarası hep aynı kalıyor örneği 25. sıradaki kanalı 1. sıraya alsam da 25'e basmam gerekiyor kanalın açılması için bunun bir çözümü var mı acaba?

tkgs kapali olmasi lazim yoksa kanal duzenlemesi sikinti yasarsiniz

Tkgs'yi kapatmadığım zaman taşıma yapamıyorum zati, kapatıp taşıyınca da sıralama değişse de kanal numarası sabit kalıyor hep.
  • quote:

Tkgs'yi kapatmadığım zaman taşıma yapamıyorum zati, kapatıp taşıyınca da sıralama değişse de kanal numarası sabit kalıyor hep.

bizde olan cogu cihazlarda menudeki tkgs kapali deilse siralama ve sebeke arama yapamassiniz o bolumde tkgs kapali olursa islemlere izin veriyo fabrika ayarina alin cihazi sonra tkgs menuden otomatik yapip gunceele deyin guncellme bittikten sonra tkgs menu kapali yapip oyle deneyin bide marka model nedir

Sunny AT-14520 modeli
  • quote:

Sunny AT-14520 modeli

siz bir onceki msjdaki dediklerimi.yapin yokda servis yolu gozukuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: uyduhaberleri.com

quote:

Orijinalden alıntı: cimbomly

farklı protokolleri sahip diseqc ler birleştirilebilinir mi hocam ? yani 1.1 10lu diseqc ile 2.0 4lü diseqc nasıl birleştirilir ?

Aşagıdaki resimde belirtildigi üzere bir sıkıntı yaşamassınız

ilgin için teşekkürler ustam. yalnız benim sormak istediğim ;
    10lu diseqim dolu ben +4 uydu daha eklemek istiyorum. yaptığım araştırmalarda iki diseqin birleştirilebildiğini duydum. onlarda 10lu+10 yada 10lu+8lu şeklinde yani diseqc 1.1 protokollerine sahip çoklu diseqlerde idi. benim yapmak istediğim elimdeki 10lu ile 4lü diseqi birleştirmek. denedim ama sadece 1. çıkışındaki uyduyu izleyebildim geri kalan 3ü çalışmadı.

• valla dediginizi anlatan bi foto vardi elimde ama bulmam lazim
  • Selm alkm hotbird uydusuna ayar için televizyon'nu yukarı çıkardım kısa bir kalblo ile direk next cihazıma bağladım ne kadar oğraştıysam sinyal % 50 yi geçmedi doğal olarak kanalların çoğu çıkmıyor

Uydu ayarı konusunda acemi değilim daha önce çok yaptığım birşey

3 lnb değiştirdim

Saatlerce uğraştım

Direk kısa kablo ile bağladım

Cihazım gayet iyi

Ama sonuç alamadım

Nilesat'ı buldum sinyali 85

Başka nir uydu buldum dinyali % 100 e yakın

Yer şanlıurfa çanak 90 cm

Ama daha önce buna benzer çanaklarla hotbird uydusunu 85-90 sinyalle buluyordum

Acaba çanakta sorun olabilirmi çok az pas var ama okadar etkilermi

Şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD436C14A -- 27 Aralık 2016; 22:55:23 >

• merhabalae oncelikle lnb yonu onemli
    http://www.uyduhaberleri.com/haber.php?url=canak-ayarinda-lnb-konumlari burdan lnb konumlarina bakin sonra ayarladiginiz kanal frekansina dikkat edin belki sinyal dusuk kanalla ariyosunuzdur sinyali yuksek olan bir frekans bulun canak pas yapmasi o kadar etkilemez

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.