Şimdi Ara

uydu alıcısını bilgisayara bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
27.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uydu alıcısını bilgisayara bağlamak için hangi ekipmana ihtiyacım vardır acaba? örneğin USB'den bağlayabilir miyim? şimdiden teşekkürler.

• cihazının markası modeli ne?
  • en basitinden video girişi olan bir analog tv kartı işinizi görür
  • quote:

Orjinalden alıntı: Su

Merhaba,

Uydu alıcısını bilgisayara bağlamak için hangi ekipmana ihtiyacım vardır acaba? örneğin USB'den bağlayabilir miyim? şimdiden teşekkürler.

asiyimben arkadaşım. hakkaten su arkadaş aklımdan geçen soruyu sormuş. olma olasılıgının çok zor oldugunu biliyorum, ama evdeki uyduyu bilgisayara baglayım otomatik çözme, güncelleme işini falan yapamaz mıyız. yaparsak nasıl yaparız
  • arkadaşlar asiyimben daha iyi bilir ama uydu alıcınızın modeline göre bu olay değişir.rs 232 ile bağlantı kurabileceğiniz birçok uydu alıcısı var ancak usb den bu işi yapan nadir cihazlar var.yapılmayacak birşey değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: aymaviolsa

quote:

Orjinalden alıntı: Su

Merhaba,

asiyimben arkadaşım. hakkaten su arkadaş aklımdan geçen soruyu sormuş. olma olasılıgının çok zor oldugunu biliyorum, ama evdeki uyduyu bilgisayara baglayım otomatik çözme, güncelleme işini falan yapamaz mıyız. yaparsak nasıl yaparız

cihazın marka ve modeli ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sekkin

arkadaşlar asiyimben daha iyi bilir ama uydu alıcınızın modeline göre bu olay değişir.rs 232 ile bağlantı kurabileceğiniz birçok uydu alıcısı var ancak usb den bu işi yapan nadir cihazlar var.yapılmayacak birşey değil

yeni nesil pclerde seri com port çıkışı olmadığı için usb gerekebiliyor.bence uydu alıcısı üreten firmalar bunu göz önünde bulundurmalı.
  • usb den güncellenen uydu alıcısı war mı bilmiyorum ama rs232 den birçok cihaz güncelleştirilebiliyor.
  • Markası focus, modeli 8500 kitapçığında rs-232c seri portu olduğu yazıyor, cihazın arkasından da kontrol ettim. sanırım bilgisayarda da var onun yeri, şimdi ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Su -- 7 Eylül 2007; 9:37:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: narec

usb den güncellenen uydu alıcısı war mı bilmiyorum ama rs232 den birçok cihaz güncelleştirilebiliyor.

evet.usb den güncellenen cihaz var.next super plus usb olanlar güncelleniyor.evde internet olmasa bile internet kafeye gidip falsh diske güncel yazılımı atıp cihaza usb den takıp yükleme oluyor.
  • şimdi görüntü almak için rs-232 den bağlaya bilir miyiz?yoksa rs-232 sadece yükleme yapmak için mi? benim makina herz 13000fta
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak_gsk

şimdi görüntü almak için rs-232 den bağlaya bilir miyiz?yoksa rs-232 sadece yükleme yapmak için mi? benim makina herz 13000fta

rs232 sadece yazılım yükleme kanal listesi yüklemek içindir.görüntü alamazsın.
  • peki ne ile görüntü alabiliriz?
  • cihazda usb çıkışı varsa olabilir.
  • 2 seçenek daha var,
    ucuz bi analog tv kartı - anten dısında "video-in" soketi olması lazım(sarı renkte oluyo) yada nVidia'nın "ViVo" destekli bi ekran kartına sahipsen uygun sürücülerle ekran kartına baglayıp görüntü alman mümkün...
  • Receiverlardan USB ve RS232 bağlantılardan görüntü alamazsınki alınmaz zaten

S video kablosunu Receiver çıkışına tak
    Diğer ucunu da PC de analog TV kartın varsa onun video girişine tak
    TV kartını aç ve video kısmını çalıştır
    Pal yayın sistemini seç
    görüntü gelecektir.

Receivera komut veremezsin

Yani receiver cihazıı görüntü için bağlamak VHS kasetini video playerden tv ye bağlamak gibidir
    Komut gene asıl cihazdan gitmelidir.

Bir de I1394 portundan belki bağlanabilir bunda da gene komut veremezsinn

Böyle bir şey zaten mümkün değil başka bir kaynaktaki videoyu PC ye aktararak çözülmezz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 9 Eylül 2007; 22:47:15 >
  • Tiske arkadaşımız baya açık bir şekilde izah etmiş daha önce bende masaüstüme sunny marka receiverımı tv kartının anten girişine bağlıyordum ve rs 232 kablo ilede yazılım flaşlama gb olayları yapıordum ancak bu şekilde mümkün mutlaka tv kartın anten kablon yada svideo kabloların olması gerekir usbden anca bu işlemleri yaptıktan sonra görüntü kaydetme işini yapabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

Receiverlardan USB ve RS232 bağlantılardan görüntü alamazsınki alınmaz zaten

Pal yayın sistemini seç
    görüntü gelecektir.

Yani receiver cihazıı görüntü için bağlamak VHS kasetini video playerden tv ye bağlamak gibidir

Böyle bir şey zaten mümkün değil başka bir kaynaktaki videoyu PC ye aktararak çözülmezz

usb den alınmaz mı?nette sunny 1030 usb lileri bir araştır bakalım.
  • öncelikle uydu konusunda fazla bilgim yok anaolog fly 98le idare ediyorum kablo tvden ama tv kartının miladı doldu. ya ben aslında dijital tv kartı alacağıma güzel bir dijital uydu alıcısı almak istiyorum usb den driveri tanıtıp izleme imkanı olsa mükemmel olur. ne bileyim şifre çözse + hd yayın desteklese vb.... böyle bir cihaz varsa link verebilirmisiniz.
  • Sunny at dcı 1030 modelinde usb girişi sadece görüntü kayıt işine yaramaktadır tv kartın olmadan receiverı pc usbye bağlasan hiç bir işe yaramaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: asiyimben

quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

Receiverlardan USB ve RS232 bağlantılardan görüntü alamazsınki alınmaz zaten

Pal yayın sistemini seç
    görüntü gelecektir.

usb den alınmaz mı?nette sunny 1030 usb lileri bir araştır bakalım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.