Şimdi Ara

Uydu Alıcısına Doğru Kablo Takma Yöntemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Afacan kardeşim receivera giren kabloyu yakınlarından kesmiş. Ben de araştırarak yeniden kabloyu soydum ve bağlantıyı yaptım. Fakat kabloyu alıcıya bağladıktan sonra en küçük bir harekette kablo yerinden oynadığında sinyal yok yazıyor. Galiba takarken yanlış bir işlem yaptım. Yaptıklarımı yazmak istiyorum,

- Kabloyu 3-4 cm kadar kesip içerisinden çıkan bakır kabloları, sarı tele değdirmeden aşağı doğru sıyırdım ve kablonun etrafına doladım.
    - Kablodan çıkan sarı kağıtı kestim.
    - F konnektörü taktım ve bakır kablolar tam altında kaldı ve temas ediyor. F konnektörden yarım santim kadar dışarda kalacak şekilde sarı teli kestim.

Fakat kablo arkadan oynadığında "sinyal yok" yazıyor ve kabloyu oynatarak çalıştırabiliyorum.

Bunun sabitlenmesini nasıl sağlarım? Ya da eksik, yanlış yaptığım yer neresi?
    Bir de arada sırada kanalı seyrederken donmalar oluyor. Bunun f konnektore giren sarı telin uzunluğu ile alakası var mıdır?
    Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. Herkese iyi çalışmalar.

• kablo işi incedir. en ufak bir temassızlıkta kopmalar gösterebilir. böyle uğraşma ve en yetkili servisi çağır onlar gerekli kabloyu takar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Kabloyu takıp vidasını sıkıyorsunuz değil mi?

http://www.uydutvhaber.net/site/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8500

Evet buradaki işlemlerin hemen hemen aynısını yaptım. Tek fark, kabloyu soyunca çıkan bakır telleri böyle bükmedim de, kablonun etrafına vida sıkar gibi doladım. Bu kısım da f konnektörün altında kalıyor. Yani temas ediyor.

Dikkat ettiğim bir nokta var, uyducunun yaptığı bağlantıda f konnektör epey sıkı idi. Benimki çok az bir güç ile çekince çıkıyor. Taminimine göre bununla alakalı bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurgencx

quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Kabloyu takıp vidasını sıkıyorsunuz değil mi?

http://www.uydutvhaber.net/site/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8500

Evet buradaki işlemlerin hemen hemen aynısını yaptım. Tek fark, kabloyu soyunca çıkan bakır telleri böyle bükmedim de, kablonun etrafına vida sıkar gibi doladım. Bu kısım da f konnektörün altında kalıyor. Yani temas ediyor.

Dikkat ettiğim bir nokta var, uyducunun yaptığı bağlantıda f konnektör epey sıkı idi. Benimki çok az bir güç ile çekince çıkıyor. Taminimine göre bununla alakalı bir durum.

Haklısınız, çekince çıkmaması gerekir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.