Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.461
Cevap
40
Favori
235.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Iptv için bir cihaz arıyorum.Geçişleri çok yavaş olmayan ve 4k destekli olması tercihim tabi ki bir de 300-400 arası bütçe ayırabileceğim.Böyle bir cihaz var mı tavsiye edebileceğiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

quote:

Orijinalden alıntı: J. Seinfeld

Teledünya uyumlu uydu alıcısı arıyorum ama nasıl aranır bilmiyorum bulamadım alternatif ler nedir acaba

C.I. girişli bir uydu alıcısı alacaksınız.
    Artı bir de Conax modül alıp C.I. girişine takacaksınız.(Teledünya kartınızı da modüle takmış olmalısınız)
    Vaktiyle ben de araştırmıştım. Ancak C.I. girişli uydu alıcıları genelde pahalı aletler olduğu için vazgeçmiştim.

CI girişli olması yetmiyor bildiğim kadarıyla C tunerli de olması gerekiyor aynı zamanda.Yada C tunerli+CA kart girişli olması gerekiyor.O zaman conax modüle gerek yok.
  • cumhur45 kullanıcısına yanıt
    Kendinden modüllü ise olabilir.
    Conax modül şifreyi çözmek için gerekli.
    GİGABLUE X3 ve Novacom SPYBOX S11 modül desteği olan uydu alıcıları ve fiyatları 7-800 TL civarında.
    Edit:Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli56 -- 14 Ekim 2017; 12:45:34 >
  • quote:

Teledünya uyumlu uydu alıcısı arıyorum ama nasıl aranır bilmiyorum bulamadım alternatif ler nedir acaba

1.Alternatif next mini combo cihazı almak sanırsam 300tl üstü fiyatı var.Ama modül yuvası yok,sadece kart yuvası var,normal uydu kanallarını ve teledünya kanallarını izleyebilirsiniz.
    2.Alternatif,Almanyadan bir tanıdığına Edision picollo 3in1 adlı makinayı getirt,yada burada Amazon.tr sitesinden satın al.Ben bu makinayı getirttim kullandım,ama son zamanda kart okuyucusu teledünya kartını okumamaya başladı nedense.Oldukça kullanışlı bir aletti ve güzel yayın kalitesine ve özelliklere sahipti.modül yuvası da olduğu için, normal uydu+Dsmart yada filbox+teledünya yayınlarını tek cihazla izleme şansı veriyordu.
    3.Alternatif emekli56 arkadaşın bahsettiği pahalı ürünler sanırım enigma tabanlı makinalar tabi C tunerli yada sonradan C tuneri eklenebilen makinalar bunlar ama pahalıııı.Seçim size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 14 Ekim 2017; 13:12:30 >

• Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Arama amacım td nin kendi cihazı dandik ve ilerleyen tarihlerde merkezi sistemli bir yere taşınabilirim. O zaman turksat ve td birarada kullanmak istiyorum. Digide var 3 kutu olmasın istiyorum. Bu cihazlarda bunu yapabilirmiyim turksat ve td aynı anda? Yani mesela turksat kanalından td kanalına geçebilirmiyim?

Modülde olabilir aslında ama bana donarak kanal geçiş özelliği olmazsa olmaz digiyi bu yüzden kullanmıyorum maç harici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • J. Seinfeld kullanıcısına yanıt
    Digitürk'ü kullanamazsınız diye biliyorum.
    Çünkü bildiğim kadarıyla digitürkün modüllü üyelik satışı yok.
    İki yıl önce digitürk abpnesi olduğum yıl mesaj attım ve Türkiye de modüllü üyelik satmadıklarını söylediler.
    Teledünya için conax modül alıp TV deki yuvasına takacaksınız.Digitürkü kendi uydu alıcısı ile izleyeceksiniz.
    Yukarıda verdiğim modellerden Novacom Spybox ile Teledünya yayınlarını izleyemezsiniz yanlışlıkla yazmışım.
    Gigablue cihazda ise daha pahalı modellere bakmalısınız.Verdiğim modelde ek kartlar almanız gerekebilir.
    Bu konuda en sağlam bilgiyi bizzat satıcıdan almak lazım.
    Ben de vaktiyle araştırdığım ve pahalı olduğundan vazgeçtiğim için bu kadar biliyorum.
  • quote:

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Arama amacım td nin kendi cihazı dandik ve ilerleyen tarihlerde merkezi sistemli bir yere taşınabilirim. O zaman turksat ve td birarada kullanmak istiyorum. Digide var 3 kutu olmasın istiyorum. Bu cihazlarda bunu yapabilirmiyim turksat ve td aynı anda? Yani mesela turksat kanalından td kanalına geçebilirmiyim?

Modülde olabilir aslında ama bana donarak kanal geçiş özelliği olmazsa olmaz digiyi bu yüzden kullanmıyorum maç harici

Bahsettiğim next in combo cihazı ile Türksat+teledünya yayınlarını aynı anda tek cihazla izliyebilirsiniz.Edision picollo dediğim cihazda ise fazladan modül yuvası olduğu için Türksat+Teledünya+Dsmart yada +filbox yada modüllü üyelik olabiliyorsa Digitürk'ü de izleyebilirsiniz aynı anda.

Aynı anda derken,kanal sıralamasını istediğiniz gibi yapabiliyorsunuz, isterseniz 1. sıraya Türksat kanalından bir tane, 2. sıraya Teledünya kanallarından birini 3. sıraya da Dsmart kanallarından birini sıralayarak,sanki tek yayın kullanıyormuş gibi bir kanaldan diğerine ikinci bir işlem gerektirmeden geçebilirsiniz.Tek uydu cihazı gibi düşünün.farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 15 Ekim 2017; 15:53:46 >

• Bozulan SD uydu alıcımız yerine HD alıcı arıyoruz. Bütçemiz ₺250 civarı. Fiber internet olmadığı için IPTV kullanmayacağız. Sadece Türksat'a dönük çanak var. Mini uydu alıcılarından almak istemiyoruz. CI modülü olursa iyi olur ayrıca televizyonumuz smart değil bilgisayardan chromecast gibi görüntü aktarımı yapabilsek harika olur Netflix kullanabilmek için ama olmazsa olmaz değil bunlar. Olmazsa olmaz ise makul kanal değiştirme hızı, kullanım kolaylığı ve görüntü kalitesinin bozulan 2010'da aldığımız Neta Nanobox alıcımızdan daha iyi olması. Yıllarca kullanılacak olduğu için 1-2 yıllık bir cihaz olması daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 17 Ekim 2017; 20:40:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yedaself

Bozulan SD uydu alıcımız yerine HD alıcı arıyoruz. Bütçemiz ₺250 civarı. Fiber internet olmadığı için IPTV kullanmayacağız. Sadece Türksat'a dönük çanak var. Mini uydu alıcılarından almak istemiyoruz. CI modülü olursa iyi olur ayrıca televizyonumuz smart değil bilgisayardan chromecast gibi görüntü aktarımı yapabilsek harika olur Netflix kullanabilmek için ama olmazsa olmaz değil bunlar. Olmazsa olmaz ise makul kanal değiştirme hızı, kullanım kolaylığı ve görüntü kalitesinin bozulan 2010'da aldığımız Neta Nanobox alıcımızdan daha iyi olması. Yıllarca kullanılacak olduğu için 1-2 yıllık bir cihaz olması daha iyi olur.

Redline TS 5000 plus.CI modüllü.50 inç plazma da görüntü harika.Led leri bilmem.

HD kalitesi için çok kötü diyenler var hocam bir iki yerde gördüğüm kadarıyla. Modül olmasa da olur artık.
  • quote:

HD kalitesi için çok kötü diyenler var hocam bir iki yerde gördüğüm kadarıyla. Modül olmasa da olur artık.

Bilmem, benim tam 2 yıl oldu kullanıyorum.Görüntü çok iyi.dediğim gibi plazma tv de.
  • Next YE-2000 HD CX aldık. Kanal geçişleri gayet hızlı HD kanallar arasında bile. Görüntü kalitesi de iyi sayılır.
  • quote:

Next YE-2000 HD CX aldık. Kanal geçişleri gayet hızlı HD kanallar arasında bile. Görüntü kalitesi de iyi sayılır.

Güle güle kullanın:)
    Teşekkür ederiz.

• Uygun fiyatlı kanal geçişleri hızlı, kaydetme özelliği ve 1080p desteği olan düzgün sorunu olmayan bir uydu alıcısı önerilerinizi rica edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRiSe*

Uygun fiyatlı kanal geçişleri hızlı, kaydetme özelliği ve 1080p desteği olan düzgün sorunu olmayan bir uydu alıcısı önerilerinizi rica edeceğim.

buna ek olarak ip tv özelliği olan ve 300 tl'ye kadar güncel cihazlardan taviye alabilir miyim ?
  • Arkadaşlar bu receiver için güzel yorumları okuyunca aldım. Ama henüz gelmedi. Sizlerin yorumları nedir? Kullanan var mı?

http://www.hepsiburada.com/magbox-best-hd-tkgs-li-full-hd-mini-uydu-alicisi-next-nextstar-uretimidir-p-HBV000003XCU3?magaza=G%C3%BCr%20Elektrik

Amacım tivibu dan kurtulup hazır binada döşenmiş olan dijital TV yayınını almak. IPTV vs ihtiyacım yok çünkü zaten Apple TV'de var.

Teşekkürler.

• ip tv yayınlarını sorunsuz izleyebileceğim bir cihaz arıyorum. veya mi tv box almayı planlıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • quote:

Next YE-2000 HD CX aldık. Kanal geçişleri gayet hızlı HD kanallar arasında bile. Görüntü kalitesi de iyi sayılır.

Fonksiyonları nasıl?

Örn:

Bir kanalı izlerken sağa sola dalmadan favorilere alıp çıkarabiliyor musun?

Görüntü kalitesi odak noktasında, fakat fonksiyonlar da önemli..

Bazı kanalları kolayca engelleme, sıralama, favorileri düzenleme vs..

Teşekkürler...
  • repartition R kullanıcısına yanıt
    İnanın o kadarını bilmiyorum çünkü annem kullanıyor. Kanal düzenleme için bildiğim kadarıyla sadece ana menüden ulaşım var. Favorilere alma için de sanırım yine menülere girmeniz gerekiyor. Kumandadan OK tuşuna bastığınızda çıkan mini listede alfabetik, HD, SD vs. şekilde sıralama yapılabiliyor. İsteklerinizi karşılamayabilir.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.