Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tevsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İpt tv ve normal karasal yayınları izlemek için heves ederek aldığım a95x f3 cihazımı benim açımdan kullanışlı olmayacağından dolayı sattım.
    Şimdi sıra lnb girişli bir cihaz almak da. Biraz araştırdım ama kafam çok karıştı işin içinden çıkamadım. Şimdiye kadar hiç uydu alıcı, tv box, ip tv cihazı vs. hiç kullanmadım. Hep digitürk, kablonet tivibu kullandım. O yüzden hangi cihaz iyidir kullanışlıdır, hangisi işimi görür bilmiyorum. Bu konuda kullanan veya bilen arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Bazı kriterlerim var, bunlara göre tavsiye de bulunursanız sevinirim.

- Lnb girişi mutlaka olacak, kanal geçişleri hızlı ısınma donma olmayacak
    - Ethernet girşi mutlaka olacak, ip tv internet youtube vs. için.
    - Android olacak, uygulama ve oyun indirip çocuk oynasın diye. Android olunca tabi ram ve hafıza da önemli. En az 2 Gb Ram ve üzeri ve 16 Gb Hafıza olması lazım.

Andoridsiz Hiremco GT Turbo var hoşuma giden iptv ve film izlemek için eklentileri var. Stalker özelliği ile sanırım iptv takılmadan izlenebiliyormuş. Birde çok kullanışlı tv box lara göre, kumanda dan tek tuş iptv, tek tuş çanak yayınları. Ama olmuşken android mi olsun acaba diye bunu beklemeye aldım, fiyatı 300 400 TL aralığında.

android tv box uydu alıcılı bazı modeller var, 300 400 tl aralığında. Ama onların genelde 1 Gb Ram 4 Gb Hafızası var, bu değerler le sanırım donma kasma ve hafıza problemi yaşayabilirim.

Ve en çok dikkatimi çeken aradığım bütün özellikleri barındıran cihaz. spybox s10 plus
    Bu cihaz tam bana göre ama fiyatı 900 1000 TL civarında, birde buna benzer goldmaster efsane var onunda fiyatı yüksek.

Bu rakamlara çıkmak istemiyorum, diyelimki verdim 900 tl aldım işimi görür mü yoksa bu rakamlara değmez mi.

Birde ısınma donma bozulma vs nedenlerden dolayı aslında kasalı eski tip cihazlara bakıyorum ama onlarda da bu özellikler yok.

Siz ne dersiniz bu konu da ?

• Seralex S kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Tam senin aradığın özelliklerde bir cihaz da ben arıyorum. Çok araştırdım fakat o dediğin fiyatlara sadece android box var. Yani çanak anten girişleri yok. Bitane buldum onu sende yazmışsın redline redroid s100 plus. Onun fiyatı n11 de 600 tl. En uygunu ve en iyisi fiyatına göre bu gözüküyor. Bulabilirsen sen de yazarsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • spybox s10 plus yada spybox s11 plus bunlardan birine bakabilirsiniz Redline bakmanızı tavsiye etmem destek yok spybox serilerinde destek var ve daha kaliteli cihazlar mecool android uydu alıcılı cihazlar var ama uydu kısmı çok kullanışlı değil ve tuneri zayıf

• Dediğin marlalar çok iyi fakat pahalı. Benim aradığım maksimum 600 tl. Redline hakkında iyi şeyler duymadığımdan tereddütlüyüm

• Redline tavsiye etmem destek yok pek iyi cihazda değil ikinci el spybox bakabilirsiniz s11 700 TL civarına bulunabiliyor uydu kısmını çok kullanmayacaksanız mecool m8s plus bakabilirsiniz ama uydu kısmı çok kullanışlı değil ve tuneri zayıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fairtail -- 23 Kasım 2020; 19:8:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fairtail F kullanıcısına yanıt
    Kardeş mutlaka uydu girişi olmasını istiyorum. Bide 1 gb ram işimi görürmü

• TozteL T kullanıcısına yanıt
    Atlanta 4k uydu alıcı var. Sence nasıl alınırmı iş görürmü

• keşke dediğiniz fiyata cihazlar olsada herkes alsa ama yok maalesef 1 gb ram şuan yetsede ilerisi için kasabilir 1gb ramli spybox SX mini 720 lira civarı bulunabiliyor en azından uydu kısmı stabil uydu kısmı sizin için çok önemli değilde 2 GB ramli tunerli herhangi bir Android cihazı alabilirsiniz ama uydu kısmını sürekli kullanacaksanız bu cihazlarda aradığınızı bulamayabilirsiniz icone iron mediastar tarzı cihazların fiyatları pahalı bütçenize ve kullanım amacınıza göre kararı siz vereceksiniz

• fairtail F kullanıcısına yanıt
    Redlinw redroid s100 plus neden tavsiye etmiyorsunuz. 2 gb ram var. Çanak antende bağlanabiliyor. Android sürümüde 6.0
  • YouTube yorumlarına bakın cihazda destek yok stabil değil uydu kısmı sizi memnun etmeyebilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.