Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uydu kablo bağlantılarında sinyal güçlendirici kullanmak mantıklı mıdır?mantıklı ise önerebileceğiniz sinyal güçlendirici nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Arkadaşlar standart sorunsuz ve arıza yapmayacak bir hd uydu alıcı lazım. Ne tavsiye edersiniz, geçenlerde aldığım next 2023 bir haftada arızalandı.

next harici sıkıntı çıkarmayacak bir cihaz önerebilirmisiniz?

Anlaşılan böyle bir ürün yok. Next 2023'ü kasalı diye ısınmaz diye almayı düşünüyordum ama onda da donma vs olabiliyormuş. 100 150 liraya düz HD yayınları gösteren sorunsuz bir ürün yok anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Anlaşılan böyle bir ürün yok. Next 2023'ü kasalı diye ısınmaz diye almayı düşünüyordum ama onda da donma vs olabiliyormuş. 100 150 liraya düz HD yayınları gösteren sorunsuz bir ürün yok anlaşılan.

Alıntıları Göster

Yok maalesef. 2023 de sıkıntılı. Ben 2. Defa servise götürdüm. Bu gidişe iade yolunu araştırıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Yok maalesef. 2023 de sıkıntılı. Ben 2. Defa servise götürdüm. Bu gidişe iade yolunu araştırıyorum.

Alıntıları Göster

Olmadı next 64 alıp artık şansımı deneyebilirim. Nadir donsa çok da problem olmaz herhalde. Zaten çok sık kullanacağımız bir ürün olmayacak. Mi Box S var. Gerçi Turkcell Tv, Vodaphone tv var ama sd uydu alıcıyı tedavülden kaldırayım diyorum. Annem uydu alıcısını daha rahat kullanıyor.

• quote:

Olmadı next 64 alıp artık şansımı deneyebilirim. Nadir donsa çok da problem olmaz herhalde. Zaten çok sık kullanacağımız bir ürün olmayacak. Mi Box S var. Gerçi Turkcell Tv, Vodaphone tv var ama sd uydu alıcıyı tedavülden kaldırayım diyorum. Annem uydu alıcısını daha rahat kullanıyor.

Alıntıları Göster

2023 flaşı 4MB ondan donuyor next64 de 8mb olduğu için donma yapmıyor memnunum cihazdan

• enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    NeXT 64 USB ile Wi-Fi bağlantısı yapabiliyor,fakat cihaz 3-4 saat çalışınca USB bağlantıları aşırı ısıdan olsa gerek devre dışı kalıyor ve internet bağlantı sorunları yaşanıyor.Öğrendiğim net bilgi;en iyi ve sağlıklı internet bağlantısı kablolu LAN bağlantı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginsen10

2023 flaşı 4MB ondan donuyor next64 de 8mb olduğu için donma yapmıyor memnunum cihazdan

Alıntıları Göster

Teşekkürler o zaman onu alıp geçeyim.

• quote:

Alıntıları Göster

Piyasa da kalite iyice düştü. Seri üretim kontrolü düzgün yapılmayan cihazlar. Fiyatına göre de zaten idare edecek sınırlarda üretildiği için ısınma vs. Sorunlarla arizalanip atılıyor

• Ucuz cihaz arayanlar bence sunplus işlemcili kutulu cihazlara baksınlar.Redline TS 5000 ci, hiç ısınmıyordu mesela.

• Bana da 150-200 TL arası kutulu olan turksat hd yayın versin yetecek elle tutulur bir cihaz lazım. next 2023 bakıyordum ona da çok sorunlu diyorlar. var mı bildiğiniz öyle cihaz. eskiden gold master ın cihazları çok kaliteliydi keşke öyle bir şey bulabilsem.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarcosDH

Türkiye'de sıfır satışı süren uydu alıcılarını gruplar halinde paylaşıyorum.

İkinci el piyasasında dolaşanları dahil etmedim.

Gözden kaçmış cihazlar olabilir. "Şu cihaz listede niye yok?" demeden önce, sıfır satışının olup olmadığını kontrol ediniz.

Yanında 4K diye not düşülmemiş her cihaz HD alıcıdır.

İki temel kriteri karşılayan cihazları, gruplandırmaya aldım:

1- HEVC kodlamayı çözmesi
    2- Vasat, idare eder görüntü kalitesi sunması

HEVC (H265) çözmeyen işlemciye sahip tüm cihazları eledim. Sunplus ve Ali işlemcili cihazları da vasatın altında kalan görüntü kaliteleri yüzünden eledim.

Bu cihazların hepsi eski tip üretim, 28 nm mikroişlemcilere sahipler. Cihazların çoğunun özünde aynı olduğu, aynı SoC'i içerdiği görülecektir.

GRUP-1 (Broadcom donanım & Linux tabanlı Enigma2 yazılım)

Vu+ Zero 4K
    Broadcom BCM72604 SoC
    2 çekirdek x 1.5 GHz CPU
    2 GB bellek

GRUP-2 (HiSilicon donanım & Linux tabanlı Enigma2 yazılım)

Mutant HD60 4K

HiSilicon 3798MV200 SoC
    4 çekirdek x 1.6 GHz CPU
    Mali-450 GPU
    1 GB bellek

GRUP-3 (HiSilicon donanım & Linux tabanlı kapalı yazılım - satıcı firmaya bağımlı)

HD cihazlar SoC olarak "HiSilicon 3716MV410" içeriyor ve hepsi 256 MB bellekli. Bahsi geçen SoC üzerinde 1.2 GHz x 2 çekirdek CPU var.

Supermax PRO IP
    Wellbox Atom
    Dreamstar Master IPTV

Bu 3 cihaz ile AliExpress'ten temin edilebilecek Axas His Twin, aynı SoC modeline, yani aynı mikroişlemcilere (CPU ve GPU) sahip. Axas His Twin'de, yazılım özgürlüğü ve 512 MB bellek gibi farklar var.

4K cihaz olarak bu gruptan bir cihaz görebildim.

Hiremco Turbo 4K, SoC olarak "HiSilicon Hi3798MV200" içeriyor ve 1 GB bellekli. HiSilicon Hi3798MV200 SoC, üzerinde 4 çekirdek x 1.6 GHz CPU ile Mali-450 GPU'yu taşıyor.

GRUP-4 (National donanım & Linux tabanlı kapalı yazılım)

Bu cihazların hepsi SoC olarak National GX6611'i içeriyor ve hepsi 256 MB bellekli

Seoultech Zımba
    Magbox Discovery
    Sine Plus Power HD
    Arnix Samba IPTV
    Korax Vipbox UFO
    Hiremco GT Turbo IPTV
    Hiremco GT Turbo V8
    Hiremco GT Turbo V8D
    Octagon SX88 serisi
    Botech Nero 2
    Arnix Fiber Ip Tv

GRUP-5 (Amlogic veya HiSilicon donanım, Android yazılımlı cihazlar)

Android faktörü devreye girdiği için, cihazların iki kriteri daha karşılaması gerektiğini hesaba kattım:

1- Çok eski Android sürümlü cihazları eledim. Android 4.4'lü bir cihaz almak, ciddi sayıda uygulamayı kullanamayacağınız anlamına gelir. Normalde Android 9.0 olarak belirlemem gereken sınırı, cihaz azlığı yüzünden Android 7.0'ye indirdim.

2- Yetersiz bellek demek, sık sık donma demek. 1 GB bellek ile Android kullanmak, 4 GB bellek ile Windows 10 kullanmaya benzer, hiç sağlıklı olmaz. 2 GB'dan düşük belleği olanları eledim.

Böylece, Digiline Crown, Redline Redroid 360, Redline Redroid S100 ve Spybox S10 gibi cihazlar elenmiş oldu. Spybox S10'un "Plus" olanı listeye girebildi. Novacom Spybox Sx gibi bu yıl satışa çıkmış bir cihaz da 1 GB belleği sayesinde elendi.

Android'li uydu alıcısı istiyorsanız, yeni nesil üretimlere yönelmeniz en doğrusudur. Onlar da iki cihazdan ibaret şimdilik. Mecool K7 ve Mecool MS8 isimli cihazları Ali Express'ten sipariş verebilirsiniz.

Spybox S11-CI 4K Turbo
    4K Uydu Alıcısı
    Hisilicon 3798MV200 SoC
    4 çekirdek x 1.6 GHz CPU
    Mali-450 GPU
    Android 7.0
    2 GB bellek

Korax Era 4K
    4K Uydu Alıcısı
    Amlogic S912 SoC
    8 Çekirdek x 1.5 GHz CPU
    Mali-T820 GPU
    Android 7.1
    2 GB bellek

Spybox S10 Plus
    4K Uydu Alıcısı
    Hisilicon 3798MV200 SoC
    4 çekirdek x 1.6 GHz CPU
    Mali-450 GPU
    Android 7.0
    2 GB bellek

teşekkürler keşke bu bilgiler ana sayfada kalsa güncellense..

• 1000 tl ye kadar ip tv destekeyen bir receiver tavsiye edebilir misiniz? 4k da desteklerse tadından yenmez kanal acılıs hızı iyi olsun donma felan olmasın dicem ama cok seymi istiyorum :) hiremco turbo 4k dan daha iyi secenek varmı bu fiyata ?

@MarcosReborn

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

1000 tl ye kadar ip tv destekeyen bir receiver tavsiye edebilir misiniz? 4k da desteklerse tadından yenmez kanal acılıs hızı iyi olsun donma felan olmasın dicem ama cok seymi istiyorum :) hiremco turbo 4k dan daha iyi secenek varmı bu fiyata ?

@MarcosReborn

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:15:10 >
  • peki bana 1 adet 4k icin 1 adet de 4 k olmayan receiver tavsiyesinde bulunabilirmisiniz lutfen butce max 1000 tl

• Bütçe max 1000 liraysa

4K uydu alıcısı olarak Mecool M8S Plus

HD uydu alıcısı cihaz olarak da Dreamstar Master, Hiremco Turbo gibi bir şey

https://forum.donanimhaber.com/uydu-alici-tavsiyesi-02-01-2018--130680794-55#144915808

• Cahilliğme verin.Aktif bir D smart modülüm var.Vestel codebox 35212 cı.receiverim var .Yalnız D smartın mıdülünde 11012. frekanslı TP de yazılımsal olarak sürekli mozaiklenme var.TV um Philips 42pfl 7008.Dahili uydu alıcısı kullanışsız.D smart modülü TVnin CI slotuna taksam,Vestel receiverdan alacağım D smart yayınlarını çözer mi?Yoksa sadece dahili uyduyu mu çözer TV CI slotu.?Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba,

İptv dışında yüksek çözünürlüklü Netflix ve Youtube izleyebileceğim en ekonomik uydu alıcı ne önerirsiniz?

Netflix -youtube kullanımı uydu alıcıda mı yoksa android box ta mı daha rahat ,stabil çalışır?

bilgileriniz için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: firefoxx

Arkadaşlar merhaba,

İptv dışında yüksek çözünürlüklü Netflix ve Youtube izleyebileceğim en ekonomik uydu alıcı ne önerirsiniz?

Netflix -youtube kullanımı uydu alıcıda mı yoksa android box ta mı daha rahat ,stabil çalışır?

bilgileriniz için teşekkürler...

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:16:3 >
  • @MarcosReborn Hocam ben sadece televizyonumdan İngiliz ve diğer ülkelerin ingilizce yayınlarını (BBC 1,BBC Earth, History HD vb.) durdurup izlemek istiyorum. Maç izlemeyeceğim. Bu amacım için Mi Box S alıp yanına uydu mu almam gerekiyor?

İnternetim Uydunet ve sık sık kesilebilyor, sırf bu yüzden TTNET'e geçmeyi düşünüyorum, hem orada Tivibu da var.

Siz ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dennis91

@MarcosReborn Hocam ben sadece televizyonumdan İngiliz ve diğer ülkelerin ingilizce yayınlarını (BBC 1,BBC Earth, History HD vb.) durdurup izlemek istiyorum. Maç izlemeyeceğim. Bu amacım için Mi Box S alıp yanına uydu mu almam gerekiyor?

İnternetim Uydunet ve sık sık kesilebilyor, sırf bu yüzden TTNET'e geçmeyi düşünüyorum, hem orada Tivibu da var.

Siz ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

BBC1, ITV gibi İngiltere kanallarını izlemek için 28 derece doğudaki Astra uydularına bakan anteniniz olması gerekir. Türkiye kapsama alanında olmadığı için, gelen sinyaller çok zayıftır. Avrupa'ya en yakın düşen Batı Anadolu için bile 3-4 metrelik dev antenler gerekir. O yüzden bu kanalları uydudan izleyemezsiniz, sadece internet üzerinden izlersiniz. IPTV özellikli bir cihaz yeterlidir.

13 derece doğu Hotbird ve 19 derece doğu Astra uydularında şifresiz yayın yapan 10-15 tane İngilizce kanal var.

TTNET'e değil de, Superonline veya TurkNet fiber altyapısının olduğu bir yerdeyseniz fiber internete geçmenizi öneririm. TurkNet'in aylık 85 liralık taahhütsüz aboneliği düşünülebilir. Türk Telekom'dan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:17:47 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.