Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
44
Favori
263.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternette kendi sitesi haricinde artık şatışı yok gibi. 189TL fiyatı var.
    Siz nereden almıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HesaplayanAdam

İnternette kendi sitesi haricinde artık şatışı yok gibi. 189TL fiyatı var.
    Siz nereden almıştınız?
    Bende Humax'ın sitesinden satın aldım. Sonuçta en güvenilir kaynak. Sadece online satışa geçmiş olabilirler.
  • Arkadaşlar ip tv özellikli, youtube olan.
    Hızlı, ısınmayan güzel bir uydu cihazı arıyorum.
    Örnek olarak bir link ekliyorum.
    Nasıl bir cihazdır almalımıyım yoksa başka önerileriniz olur mu.
    https://m.n11.com/next-2000-hd-full-hd-uydu-alicisi-wifi-internet-machina-2018-P88407709?cid=604001&gclid=CjwKCAjwp7baBRBIEiwAPtjwxKhUmXaoMopT2fgdNa1Uw9YwZ3Y81ph3g3urCvKdkxBodVnqhMGPYRoCgSoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Arkadaşlar ip tv özellikli, youtube olan.
    Hızlı, ısınmayan güzel bir uydu cihazı arıyorum.
    Örnek olarak bir link ekliyorum.
    Nasıl bir cihazdır almalımıyım yoksa başka önerileriniz olur mu.
    https://m.n11.com/next-2000-hd-full-hd-uydu-alicisi-wifi-internet-machina-2018-P88407709?cid=604001&gclid=CjwKCAjwp7baBRBIEiwAPtjwxKhUmXaoMopT2fgdNa1Uw9YwZ3Y81ph3g3urCvKdkxBodVnqhMGPYRoCgSoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Onun üçte bir fiyatına, aynı işi gören bir de bu alet var:

https://urun.n11.com/uydu-alicisi/redline-g40-full-hd-uydu-alici-son-surum-turkce-menu-wifi-P231860171

Acaba sizin gösterdiğiniz ürünün farkı nedir bundan?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedefci

Onun üçte bir fiyatına, aynı işi gören bir de bu alet var:

https://urun.n11.com/uydu-alicisi/redline-g40-full-hd-uydu-alici-son-surum-turkce-menu-wifi-P231860171

Acaba sizin gösterdiğiniz ürünün farkı nedir bundan?

Alıntıları Göster
    Benim için redline pişmanlıktır.
    Next'ide sevdiğim söylenemez, avluya sokmam o yüzden öneriler istedim.
    Çakma hiçbir markayı sevmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Verdiğin link'e baktım da... Orada verilen image'lar crack'li image'dır.

Oysa Çin'linin yüklediği image crack'li değil, hileli image'dır. Cihaza dışarıdan yapılan en ufak müdahalede cihaz çökmektedir.

Sonuç; bu cihaz benim elime geldi. Bire bir test ettim. Teşhisimi koydum.

Aksaklığın ne olduğu benim açımdan sabitlendi. Nokta.
    Merhaba Serkan Bey.
    http://www.multivizyon.tv/next-2000-hd-mini-uydu-wifi-

Şu ürün için acaba ne dersiniz.
    Bana İp Tv ve Youtube için cihaz lazım.
    Emekli bu sıcaklarda sokağa çıkmayan biri olarak sorun yaşamayacağım bir cihaz arıyorum.
    Bir baktım'ki bu cihaz Ali çip setli aklımda kaldığı kadarı ile iyi değil diyorlardı bu çip setli cihazlara yinede size danışayım hata yapmayım dedim.

Android cihazlara bir ara baktım piyasada olan markalar destek vermiyor bari sorunsuz İp tv ve youtubesi olan bir şey alayım dedim, sizden öneri bekliyorum şunu al diyin alacağım.
    Bu kötü ise 450 tl para istiyor satıcı almayım.

İyi günler serkan bey.

• Arkadaşlar merhaba, cahilliğimden mi bilmem, son birkaç sayfayı okudum ve yazılanlar karşısında dehşete düştüm

Görüntü kalabalıklığı yapmayacak kadar küçük, arada sırada tv izleyeyim dediğimde sorun çıkarmayacak , bütçe dostu bir öneriniz varmıdır? Tv açık olduğu süreler boyunca netflıx'te olacak çoğunlukla. Arada haber izleyeyim, maç özeti izleyeyim, belgesel izleyeyim şeklinde nadiren açılacak. Bütçe max. 100 TL diyebiliriz.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar iptv kullanabilmek için bir uydu alıcısı tavsiyesi alabilir miyim? bütçe olarak sınır yok
  • Merhaba ,

Evimdeki atlanta smart g4 mininin tuneri bozulması sebebi ile yeni uydu alıcısı arayışına girdim . Filbox ve Humax HD nano Free arasında kaldım sizce cihazlar arasında çok fark varmıdır , aralarında 10 TL fark var .Filbox alırsam en azından 12 ay ücretli kanallarıda izlemiş olurum diye düşünüyorum
  • Sadece Turksat yayını için basit bir uydu alınacak..

Buna ne diyorsunuz arkadaşlar ?

https://www.hepsiburada.com/dreamstar-dreamini-usb-media-player-full-hd-mini-uydu-alicisi-hdmi-kablo-hediye-p-EVDREAMINI
  • Evde kullandığımız SD uydu alıcısı yerine HD uydu cihazı aliyim dedim.

Humax kaliteli bir marka sanırım

HUMAX HTR-1000S filbox ile 200 TL

Humax HD Nano Free 190 TL

Arasında kaldım sürekli üyelik alacak durumum yok, hangisini önerirsiniz.

İhtiyacım olan arada sırada YouTube girmek ve HD ulusal kanallar.

Özellikle Serkan hocam sizin yorumunu merak ediyorum.

İyi günler.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    hocam yıllar sonra yine buralarda olmanıza sevindim.

ben görüntü kalitesi için androidin sağladığı kolaylıklardan vazgeçemedim ( malum ceplerimiz tabletimiz evdeki led ampüle bile android uygulamarla bağlanılabiliyor) ,

o kadar ki en son dreambox800hd SE yi satıp K2 PRo almıştım :)

hem androidin multimedya özelliklerinden yararlanmak hem de lunixin görüntü kalitesi ve hızını yakalamak için Spybox 11 mantıklı değil midir?
    fatihmc arkadasın vedigi bilgiye göre hibrid cihazmış ve uygu kısmı linux tabanlı olarak çalışıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gncsrc35

Evde kullandığımız SD uydu alıcısı yerine HD uydu cihazı aliyim dedim.

Humax kaliteli bir marka sanırım

HUMAX HTR-1000S filbox ile 200 TL

Humax HD Nano Free 190 TL

Arasında kaldım sürekli üyelik alacak durumum yok, hangisini önerirsiniz.

İhtiyacım olan arada sırada YouTube girmek ve HD ulusal kanallar.

Özellikle Serkan hocam sizin yorumunu merak ediyorum.

İyi günler.
    Platform cihazları ile youtube ve diğer medyatik işlevler karşılanamaz maalesef...

Bu iki cihazın görüntü kalitesi, piyasadaki diğer cihazlara göre bir tık daha iyi sayılır.

Ancak platform cihazlarının genel jullanım özellikleri, universal cihazlar gibi kolay değildir. Bazı platform cihazlarının yazılımı hatalı olduğu için, kullanım konforunu etkiler vs.

Hasılı; youtube ihtiyacı için; android cihazlar daha kullanışlıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

hocam yıllar sonra yine buralarda olmanıza sevindim.

ben görüntü kalitesi için androidin sağladığı kolaylıklardan vazgeçemedim ( malum ceplerimiz tabletimiz evdeki led ampüle bile android uygulamarla bağlanılabiliyor) ,

o kadar ki en son dreambox800hd SE yi satıp K2 PRo almıştım :)

hem androidin multimedya özelliklerinden yararlanmak hem de lunixin görüntü kalitesi ve hızını yakalamak için Spybox 11 mantıklı değil midir?
    fatihmc arkadasın vedigi bilgiye göre hibrid cihazmış ve uygu kısmı linux tabanlı olarak çalışıyormuş.
    Spybox s11'in uydu kısmının Linux( enigma2 ) olarak çalıştığından haberim yok. Uydu kısmı Linux'la çalışıyor olsa bile, ilkel yapıda bir Linux yazılım yazılım parçacığı( modüler parçacık ) ile çalışıyor olması kuvvetle muhtemeldir.

Ayrıca görüntü kalitesi bazında Spypox s11 edinmek doğru değildir maalesef... Spybox s11 cihazda 4 çekirdekli Hisilicon 3798Mv200 no'lu işlemci bulunmakta olup, işlemci HD yayında ölçekleme( scaling )'yi vasat yerine getirmektedir. İşlemcinin sharpness oranı epeyce düşüktür yani...

==============================================

Uydu kısmı için Linux'un konforu ile medyatik işlevler için android'in kolaylıklarından yararlanmak istiyorsanız, şu dreambox modeli tam size göre ;https://satvision.de/aktuelles-und-news/preview-dreambox-one-6742

Dreambox'un bu modeli yeni çıktı. Cihazdaki sekiz çekirdekli Amlogic s912 işlemci, görüntü kalitesi yönünden yukarıdaki Hisilicon işlemciye göre biraz daha iyidir. ( Ancak bu işlemci bile görüntü kalitesi yönünden hiç bir zaman Broadcom işlemcilerin verdiği görüntü kalitesine ulaşamaz maalesef... )

Cihazın uydu bölümü Linux DreamOS yazılımla çalışmakta olup, yazılım özellikleri hatasız işlemektedir. Yazılımın android tarafında android 7.1 sürümü çalışmaktadır. Marka dreambox olunca, android tarafının da stabil çalıştığını tahmin etmekteyim.

Hasılı; daha mükemmeli çıkana kadar dreambox'lara devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 1 Ağustos 2018; 22:53:8 >

• Dostlar hepinize merhabalar; bu işten anlayan üstadlardan bir ricam olacak. 1000 tl gibi bir bütçem var, bana görüntü kalitesi iyi, geçişleri ve menüsü hızlı, hem cccam hem de iptv özelliği iyi olan bir hd yada 4k reciever tavsiye edermisiniz? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

• 200 liraya kadar bir uydu alıcı arıyorum max 250'ye çıkabilirim. Goldmaster 1200 spark alacaktım ama biraz şikayetler gördüm vazgeçtim.

Önceliğim usbden veya bilgisayardaki filmleri tvden izlemek ve ip tvyi izlemek bu ikisine uygun bütçeme uygun ne alabilirim? scart çıkış olmalı uydu alıcıda mini uydu alıcılardan istemiyorum..

Yardımcı olacak varmı? next nexstar veya goldmaster ürünlerinden biri olabilir?

Goldmaster 1040 , Next Nexstar 18500 hd cx bulduğum modeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeSioN -- 5 Ağustos 2018; 21:59:41 >
  • Samsung 82 cm monitörüm var. Full HD uydu alıcı tavsiyeniz ne olur? 100 lira bütçe ya da fiyat performans ürünü için bütçe artabilir. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • http://www.hepsidijital.com/hiremco-turbo-iptv-mini-hd-uydu-alicisi

Arkadaşlar bende bu cihazdan almayı düşünüyorum acaba fikir verir misiniz ?
  • Sizce hangisi beyler ? İlki hoşuma gitti fakat 2014 de çıkmış 2. İse yeni fakat ısınmadan korkuyorum. Önceden next mini hd uydu alıcısı vardı ısınmadan patladı

https://www.hepsiburada.com/next-minix-hd-black-2-plus-digital-hd-uydu-alicisi-p-EVNEXTMINIXBLACKP

https://www.hepsiburada.com/next-minix-2000-hd-fta-digital-uydu-alicisi-p-HBV000008BLWS#reviews

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ranegade95 -- 7 Ağustos 2018; 21:28:21 >

• Merhaba,

Aradığım özelliklerde bir receiver bulamadım, tavsiye ricasıyla.

Olmazsa olmaz:
    - TKGS
    - HDMI veya Scart bağlantılı
    - Wifi özellikli / Youtube
    - IPTV (mevcut üyeliğimle izleyeceğim)
    - Hızlı, donmayan şekilde kanal değişimi
    - 4K görüntüye gerek yok, HD/Full HD kalite çıkış olsa yeterli

Tercihen:
    - 2 adet LNB girişli olması
    - IPTV üyeliği (satın alırken zaten verilebiliyor; mevcutta sıkıntı olursa diye)
    - Video oynatma, Resim gösterme (USBden)
    - Video kaydetme

Aslında tüm bu saydıklarımın standartta olması gerektiğini,
    ya da tüm bu özelliklere sahip olanların yaygın olarak tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Ancak yaptığım araştırmalarda çok çeşitli özellikler ön plana çıkartılsa da bu temel ihtiyaçları karşılayan tek bir cihaz bulamadım nedense. Yani var görünse de, ürünle ilgili yorumlara baktığımda hep şikayetler karşıma çıkıyor.
    Yok mudur şöyle bu temel özelliklere sahip olup memnuniyetle çalışan bir cihaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savatager -- 10 Ağustos 2018; 9:25:2 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.