Şimdi Ara

UX/UI Designer Olan Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yetenek midir yoksa çalışarak kendini geliştirebilecek bir alan mı? Nasıl çalışıyorsunuz ve kendinizi geliştiyorsunuz? Kaynak önerebilir misiniz?

• Ben grafik tasarım uzmanıyım fakat ui/ux design işlerine de hafiften girdim bi ara. Öncelikle ne konularda bu tarz tasarımlar yapman gerekiyorsa o konuyla ilgili bilgi sahibi olman gerek. Mesela bi websitesi için arayüz tasarlaman lazımsa, aynı tarz websitelerini kullanmış ve deneyimlemiş olman lazım. Böylelikle kullancının işini nasıl kolaylaştırırım ya da iyileştirebilirim diye düşünebilir hale gelirsin.

Ben personel bilgi sistemi için bir arayüz tasarladım mesela ama o personel bilgi sisteminin eski halini önce kullanmam görmem gerekti. Ne değişmeli, neresi geliştirilmeli, ne eklenmeli ona göre karar veriyorsun.

Youtube da bu tarz videolar yayınlayan kanallar var ui/ux diye arattığında çıkar bi ton. Oradan en çok beğenilenleri izleyip bilgi alabilirsin.

Ama bu iş biraz hayal gücü ve pratik düşünme gerektiren bir iş. Biraz doğuştan diye düşünüyorum :)
  • kolay is

bilgi toplama kismi uzun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.