Şimdi Ara

Utopia (2013 - ) - 2. Sezon Bitti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
112
Cevap
4
Favori
5.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu nasıl dizidir sırf afiş yüzünden uzak durmuştum, konu beklediğimden farklı çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

David Fincher’ın HBO'ya yapacağı Utopia da iptal olmuş bilerek diziye başlamamıştım bari izleyeyim

haber 2 yıl öncenin ama yeni görüyorum. Kahroldum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • diziyi yeni bitirdim

philip carvel şimdiye kadar nerede yaşıyormuş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Misftis havası vardı önerebileceğiniz benzer benzer dizi var mı?
  • Ne diziler devam ediyor ya şu 'masterpiece' eseri niye devam ettirmediler aklım almıyor 1.sezon itibari ile bitse tamamdı ama 2.sezon finali bariz devam edilecek şekilde bitirilmişti . Çok kısa inceleme yazıyım sindirdikten sonra uzun inceleme yazarım .

Oyunculuklar : İsmi duyulmuş oyuncu sayısı az olmasına rağmen harika işler çıkartılmış .
    Müzik : Müzikler alışık olunmayan tarzda ama sizi alıp götürüyor o mistik havayı çok iyi yansıtıyor .
    Kurgu : Kurgu bakımından çok akıcı ve sizi içine çekiyor . Çok fazla olay olmasa'da kesinlikle ara vermeden bir sonraki bölümü izlemek istiyorsunuz .

Dizi tarafsız , iyi veya kötüyü tutmuyor ikisini'de gösteriyor hangisi ama bu sefer kötüler kendileri için bir şey istemiyor ...

Genel olarak dizi çok çok iyi bu türe alışık olmayan insanların bile ( ben ) ilgisini çekiyor ve harika zaman geçirmemizi bir şeyleri sorgulayıp anlamamızı sağlıyor . İ Z L E Y İ N

• Şimdi bitirdim. Vasat bir dizi. Vakit kaybı. Hikaye bir türlü oturmuyor. İlk sezon taslak diye bilinmeyenin peşinden koştular, sonra unutuldu gitti. Akıllarınca gizemli bir hava oluşturmaya çalışmışlar, saçmalayalım, kimse bir şey anlamasın kafasında. Diziyi bir yere bağlayamadılar dizi bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Şimdi bitirdim. Vasat bir dizi. Vakit kaybı. Hikaye bir türlü oturmuyor. İlk sezon taslak diye bilinmeyenin peşinden koştular, sonra unutuldu gitti. Akıllarınca gizemli bir hava oluşturmaya çalışmışlar, saçmalayalım, kimse bir şey anlamasın kafasında. Diziyi bir yere bağlayamadılar dizi bitti.
    İzlesem mi diye düşünüyordum bu yorum üzerine vazgeçtim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kargastar

İzlesem mi diye düşünüyordum bu yorum üzerine vazgeçtim :)

Alıntıları Göster
    ha 6 sayfa yorum var, bula bula onu mu dinledin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başyapıt falan değil. Sinematografisi uçmuş, müzikler şahane, şiddet sahneleri bir televizyon dizisinde gördüğüm en estetik ve gerçekçi görünen şiddet sahneleri vs. ancak senaryosu fazlaca zorlama hissettiriyor. İki boyutlu karakterler, anlamsız karakter değişimleri ve açıkta kalan noktalarıyla eh işte klasmanında bir iş bana kalırsa. İlk iki üç bölüm itibariyle gaza getiriyor ama devamı o kaliteyi tutturamıyor. Fazla beklentiye girmeden izlerseniz keyifli bir on saat geçirirsiniz yine de.

• Zebercet kullanıcısına yanıt
    Ben de fazla tutmuyorum bunu. En fazla 7.5/10. Fakat 2x1’i baya beğenmiştim.

Fincher HBO’ya uyarlayacaktı zamanında. Ondan bir şeyler çıkardı muhtemelen. Amazon’unki kepaze olmuş. İptal edilmişti galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BoJack Horseman kullanıcısına yanıt

2x1'in estetiği harikaydı sahiden. En akılda kalan bölümü de o zaten, diğer bölümlerden epey bir ayrışıyor. Onun dışında ilk üç bölüm de moda sokuyor ama sonrası kısır bir kaçma kovalamaca döngüsü. Dört sezon planlamışlar bunu normalde, ama bir taraftan iyi ki yarım kalmış dedirtiyor, kabak tadı verirmiş çünkü.

Fincher Hbo ile bütçede anlaşamamış. Belki anlaşma sağlansa Hbo'dan çıkacak olan dizi kalburüstü olabilirmiş ama Fincher'ın olmadığı Amazon yapımı sıçıp sıvamış, göz atmaya çalıştım beş dakika sabredemedim.

Dizinin müziği şahane bu arada, üç gündür loopa aldım.

Cristobal Tapia de Veer - Topicyoutube
    Provided to YouTube by The Orchard Enterprises Utopia Finale · Cristobal Tapia de Veer Utopia (Original Television Soundtrack) ℗ 2013 Kudos Film & Television Ltd ℗ 2013 Kudos Film & Television Ltd Under exclusive licence to Silva Screen Records Ltd. Released on: 2013-10-07 Music Publisher: Kudos Film & Television Ltd (administered by EMI Music Publishing) Auto-generated by YouTube.
    https://www.youtube.com/watch?v=_m6TeZcto-4

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Biraz spoiler ama eklemeden geçemeyeceğim, okuldaki katliam sahnesi müthiş çarpıcıydı. Dizide çocukların da patır patır öldürülmesi cesur bir hamle olmuş, pek sık rastlanan bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 18 Ağustos 2022; 12:55:40 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.