Şimdi Ara

üstatlar.. pioneer teyp-kontak elektriği ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
1
Favori
27.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar pioneer 7750 mp3 playerlı teyp aldım..

şimdi sorum şöyle.. şimdi ben kontak kapalıyken, teyp çalışabilsin istiyorum, ancak kontağı kapatıp açtığımıda algılasın istiyorum.. yani ben kontağı kapatınca teyp otomatik kapansın kontağı açıncada otomatik açılsın...arbanın orjinal teybi böyleydi mesela.. kontağı kapattığım zaman teyp kapanıyordu böylelikle arabadan inerken teyp kapatma derdim olmuyordu..binincede otomatik açılıyordu... böyle birşey mümkünmü acaba..

• mümkün orjinal teybin elektrik kablolarını kullanırsan olur.orj teybinin arkasındaki elektrik kablolarına bak sırayla .genelde diğerlerinden kalın olur.kontakla kontrol ederek bulup bağlayabilirsin .ben yaparım dersen ayrıntı sorarsan anlatırım.
  • teybi zaten soket dönüştürücüleriyle bağladık... demek istediğimi tam anladınız değilmi... kontak açık olmadan da çalışabilsin istiyorum.. ancak kontağı kapattığım zaman bunu algılasın ve kapansın istiyorum.. biraz karışık ama anlatabildim umarım... pioneerlarda bu özellik varmı
  • BUNU YAPMAK MÜMKÜN. ZATEN ÖYLE DE OLMASI GEREKİYOR.
    TEYBE GİREN KABLOLARIN BİRİNE KONTAK, DİĞERİNE DİREKT CERYAN VERECEKSİN. KONTAĞI KAPADIĞINDA TEYP KAPANIR. AMA TEYBİN HAFIZASINDA SÜREKLİ AKIM OLUR. RADYO İSTASYON AYARLARI VE SES AYARLARI BOZULMASIN DİYE...
    AYRICA KONTAK CERYANINI KULLANMAK İÇİN ANAHTARI MARŞ POZİSYONUNA (GÖSTERGEDEKİ LAMBALAR YANDIĞI AN) GETİRMEK GEREKMEZ...
    AMA ANAHTARI TAKIP 1 KADEME ÇEVİRMEK GEREKİR...
  • ben anahtar olmadan da teyp çalışabilirmi diyorum işte.. aracın orjinal teybi bu şekilde oluyordu o yüzden soruyorum
  • standart bağlantı ile olmaz ya kontağa bağlarsın yada düz çalıştırırsın.
    zaten teybe bir power ( + ) bir kontak elektriği ( + ) birde şase girer. Power ve şaseyi direk bağlarsın. Kontak elektriğide sen kontağı acınca dewreye girer ve teyp çalışır. Kapatınca kontağı elektrik kesilişr ve teyp çalışmaz.
  • hocam mesela bende pioneer 6850 var bir önceki araba palioda teyp kaydetmiyordu kontağı kapatıp açtığım zaman tüm bilgiler gidiyordu şimdi aynı teybimi 2005 model aldığım skoda fabia olan aracıma taktım anahtarı takıp kontağı açtığımda açılıyor kontağı kapattığımda kapanmıyor anahtarı çektiğim zaman kapanıyor ayrıca teybin kafasını açıyor eski araçta teybin kafasını almak için kapatmadan önce çıkarıyorduk bunda öyle değil kendisi çıkarıyor almassan geri koyuyor yani hem arabadan olan bazı özellikler hemde teypten belki sendeki teyp kontak açıkken çalışmıyordur mesela benimkinde açma düğmesi yok zaten otomatik açılıyor çalışınca araba kapatmak için düğmesi var ama kapatıp açmayı denemedim hiç

• ben taktırırken adam sordu(pioneer 4800)

"abi anahtarsız çalışsın mı çalışmasın mı" diye.

bende düşündüm şimdi arabaya binen arklar açar bende farkında olmam çalar da çalar falan diye, kontağa bağlattım. hem daha iyi oluyor ben arabada değilken millet radyoyu kurcalayamıyor
  • anladım arkadaşlar... istediğim gibi olmuyor... kontağa bağlatmak istemiyorum çünkü yazlıkta falan arabadan müzik dinlerken anahtarı üstünde bırakmıyorum arabanın.. veya valide falan beni beklerken arbada müzik dinliyor, kontağı çıkarıp veriyorum.. malum millet içindeki adamla beraber çalıyora artık arabaları :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

BUNU YAPMAK MÜMKÜN. ZATEN ÖYLE DE OLMASI GEREKİYOR.
    TEYBE GİREN KABLOLARIN BİRİNE KONTAK, DİĞERİNE DİREKT CERYAN VERECEKSİN. KONTAĞI KAPADIĞINDA TEYP KAPANIR. AMA TEYBİN HAFIZASINDA SÜREKLİ AKIM OLUR. RADYO İSTASYON AYARLARI VE SES AYARLARI BOZULMASIN DİYE...
    AYRICA KONTAK CERYANINI KULLANMAK İÇİN ANAHTARI MARŞ POZİSYONUNA (GÖSTERGEDEKİ LAMBALAR YANDIĞI AN) GETİRMEK GEREKMEZ...
    AMA ANAHTARI TAKIP 1 KADEME ÇEVİRMEK GEREKİR...

evet dogruu
  • arkadaşım bu olay teyple ilgili bende yeni sony teyp taktırdım aynı sorun bende yaşadım eski orjinal teyp kontaga baglı oldugu halde kontagı açmadanda açılıyordu arabayı istop ettiğindede kapanıyordu bende teyp taktırırken kontaga bagıyalımmı yoksa direk çalışsınmı deyince kontaga bagla dedim bi baktım abi kontak kapalı aleti açamıyorsun tekrar teypçiye gittim adama yanlış bagladın diye birde fırçayı kaydık sonunda olayı anlayınca adam teyp le ilgili bu sistemin blaupunkt teyplerde oldugunu öğrendim yalnız ama yapabilen biri varsa pm atarsa sevinirim bu konuda acayip gıcık oluyorum teybi inerken kapatmak zorunda kalıyorum sesi kısık falansa açık kalıyor kendi kendini dinliyor alet gıcık bişey

• hocam bi sorum olacaktı benim 2001 corolla aracım var. pionner deh 1500ub marka teyp taktırdım. kontağı kapattığım zaman kaydettiğim radyo frekansları gidiyor.hafıza silinmesini nasıl engelleyebilirmiyim? bu mümkün mü şimdiden teşekkürler.
  • Kırmızı hafıza ucunu sarı artı uçla birleştirerek aracın artı hattına bağla şaseyide ver tamamdır dediğin olay zaten diğer kablolar hoparlör ve otom. anten kablosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lé Cola

Kırmızı hafıza ucunu sarı artı uçla birleştirerek aracın artı hattına bağla şaseyide ver tamamdır dediğin olay zaten diğer kablolar hoparlör ve otom. anten kablosu

Bu seferde Kontağı kapattıginda teyp kapanmıyacak, birde anfi varsa ohh miss sabah yokuştan vurdurursunuz artıkın arabayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün sony teyp bağladım peugeot 206 ya.. teybe devamlı elektirik veren güç kablolarına bağladım.. kontaktanda gelen kabloyu tetiklemeye bağladım oldu.. kontağı açınca teyp açılıyor kapatınca kapanıyor. hemde hafızası silinmiyor teybin böle olunca..
  • Bilmiyorsan kurcalamanı önermiyorum hocam. Sanayide bi elektrikçiye götürün 5dk lık bi işi var.
  • biraz hort olacak ama aracın orjinal teybi kontak anahtarı olsun olmasın çalışıyordu

sony 40ui diye bir teyp aldım kontak takılıp bir kademe çevirmeden çalışmıyor

istiyorum ki kontak takılı olmadan teyp çalışsın

bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

• meraba arkadaşlar aracımm 94 model broadwayy ustunde 72 amper aku var bırde ufakta olsa ses sistem,i varr 
    bir tane Pioneer Oto Cd Radio DEH-2500UI 
    2 adet tiz 
    2 adet yuvarlak 200 w cıvarı pioneer hoparlör 
    2 adet oval 280 w civarı pioneer hoparlör 
    1 adet piranha shockpower 2400w lık anfi 
    1 adet 1000 w lık goldmaster var 
    kablolar cadence 
    güç kablosu 8 g 
    aracımda kı hoparlörler teyb be bağlı anfiye sadece bas ve bir de led baglı ses 40 civarı sarkıya göre değişiyor basllı olunca 30 civarı gece lambaları acarsam daha da azalıyorr 
    ses gidiyor yani cıt cıt diye kesiyor hiç ses gelmiyo sadece cıt cıt ediyor biraz kısınca normale donuyo acınca cıt cıt ses kesiyor ne yapmam lazm yardım eder misinizzz

• aracına teyp takan kimsenin kontak olmadan teybi çalıştırmak gibi bir sorunu yok anlaşılan

araç çalışmıyor ken araçta teyp yokmuş gibi davranacaz anlaşılan

araçta kimse stop etmiş vaziyette 15 20 dk beklediği olmuyor mu beklerken de şu teybi açayım da bi şarkı dinleyeyim diye aklına da gelmiyor demek

• Mrb arkadaşlar pioneer 150ub teyp aldım kontağa bağlatmadım Toshiba usb bellek ile kullanıyorum usb belleğin kenarında lambası var yanıp sönüyor
    Teybi kapattığımdada usb belleğin lambası yanıp sönüyor bu nasıl oluyor arkadaşın pioneerada taktık onun teyp kapalıykende yanıp sönüyor ama onunki kontağa bağlı Anahtarı çıkarınca yanıp sönmesi kapanıyor bu sorun olurmu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.