Şimdi Ara

Ustasından Laminat Parke Döşeteceklere Soru Cevap !! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
9
Favori
99.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi markayı taktırdınız hocam memnunmusunuz?
  • Red-Label R kullanıcısına yanıt
    kronopol al. koçtaş ta var.
  • selam .simdiden tesekkurler.
    evi laminat yaptirmayi dusunuyoruz . nasil bir malzeme almaliyiz. ve usta m2yi kac tlye yapar ortalama ucreti nedir. toplam masaf ne olur sizce . sagolun
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    ben kendi yerlerimi bizzat başında durarak yaptırdım. öncelikle çok zevkli bir iştir. çok da basittir büyütecek bişey yok.
    zeminin düz olmasına özen gösterin. mevcut parke üstüne yapabilirsiniz. veya mevcut parkeyi kaldırıp zemini düzeltip şap ile yaparsınız. şap çok ucuz malzeme. ustası ayrıdır yapılış süresi bir saat civarıdir.

Bu aşamadan sonra tavsiyem kalın bir parke altı strafor alın 5mm iyidir. ısi ve ses yalıtımı sağlar
    üstüne kaliteli parkeyi döşeyin. bu işte bu aralar araplar çok ucuza yapıyor metrekaresi 1.5 liraya yapan var. yerli ustalar 4 lira civarına yapar. ben her zaman yerli usta kullanırım. bu yerli ustalar da parke getir götür işleri için yanında Arap çırak çalıştırır şaşırmayın.
    üzerine şöyle güzel kalın (uzun) süpürgelik alacaksınız parke ile ayrı renk olursa güzel durur mesela beyaz. kronopol parke tavsiye ederim.
    parke döşeme yönüne siz karar verin odaya gelen ışığın yönü falan önemli. (çapraz enine boyuna döşenebilir)
    aldığınız parkeyi yüzde 12-15 fazla alın (iskarta payı)

• sioux kullanıcısına yanıt
    32. Sınıfmı oluyor bu?
  • selamlar,
    marka önemli midir? yapan usta ne kadar önemlidir.
    Bugün 80 metre kare laminant parke alacakken kulak misafiri olan bir usta malzemeyi aldığım zaman kendisinin daha ucuza yapabileceğini söyledi. 25 yıldır bu işi yapıyormuş. Güvenilebilir - sorun yaşanılabilir mi?

hangi markaya güvenebiliriz? ekonomi önemli tbi:) bugün istanbul - dudullu tarafına ÇAMSAN markanın hakim olduğunu gördüm ama ne kadar güvenilir bilemedim...
    teşekkürler...
  • arslan5888 A kullanıcısına yanıt
    yıllardır çamsan diye tuttururlar. niye bu markaya bu kadar takiklar anlamadım. usta parkeyi alacaksa komisyonu da artık yüzde yirmi otuz takar. ondan yanaşmistir. ona göre. faturayı ona göre kestirir. gidin kendiniz alın nakliyeyi ayarlayın

ben kronopol alırım her zaman alman malıdır çokta memnunum.

hatta bir anımı anlatayım strafor almaya gittiğimde ordaki fantastik bir arkadaş basit heryerde olan bir strafor gösterip bunun "sesi ısıya dönüştürme kabiliyeti olduğunu" söylemişti tabi suratına bön bön bakarken fazla ustelemedim geçiştirdim. aramızda bunun olabileceğini açıklayacak fizik mühendisi varsa bizde aydınlaniriz

sonrası.. ustaya tabiki danışın detayları. bu arada ustalık önemlidir. işin ustası iskartayi az çıkarır düzgün döşer. mutlaka on görüşme yapın. hele motifli döşeme falan olacaksa baya iyi usta bulunması lazım.

Bunlar dışında malzemeleri zevkinize keyfinize göre seçin. koçtaş a da yaptırırsiniz paket olarak döşeme hizmetleri var strafor dahil değil (ince şilte dahil. o da bi işe yaramaz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 4 Şubat 2019; 6:35:39 >

• Biz döşettik ama alttan hala soğuk geliyor. O pamuksu şeyden döşendi ama bir işe yaramıyor
  • ben bu laminat parkeleri yaptıracağım zaman adamların ellerindeki en iyi malzeme için anlaştım yalan olmasın ofisler için kullanılan 32 mi ne öyle bir şey demişlerdi.

Her neyse bunlar geldiler parkeleri indirdiler kamyondan şöyle bir göz gezdirdim bir baktım ki anlaştığım tür değil. Çok benzeyen ama bir alt sınıfı getirmişler.

Bütün kamyonu geri yüklettim yüklememek için 40 takla attılar faturadan düşelim farkı vs.vs. diye. dinlemedim bile.

Neyse bunlar tüm malı geri yükledi götürdü tekrar getirdiler gelenleri tek tek kontrol ettim istediğim ürün gelince ustanın eve girmesine izin verdim.

Şaşırtıcı şekilde çocuk tek başına kısa bir sürede bütün evi döşedi gitti. Bayağıda sağlam oldu. 10 yıl oldu sanırım şimdi hala bir sorun yok.
  • Parke döşerken ustaya gerek var mıdır?Kendimiz yapamaz mıyız?Böyle işlere elim çok yatkındır.
  • Uzun bir aradan sonra konu güncellendi @@
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demirbey94

Uzun bir aradan sonra konu güncellendi @@
    Merhaba Demirbey,

Yerden ısıtma üzerine laminat parke döşetmek istiyorum. (seramik en ideal olanı biliyorum ama neredeyse yarı yarıdan fazla fiyat farkı var o yüzden parke düşünüyorum)

Şilte olarak nasıl bir şilte kullanmalıyız ve önerebileceğiniz yerden ısıtmaya uygun fiyatlı parke varmıdır
  • amoore A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Hastalığım sebebiyle biraz geç döndüm kusura bakmayın..

Yerden ısıtmalı zeminlerde laminat parke döşemeye uygundur, hiç bir problem yaşamazsınız. Fakat şilte yerine kapron kullanırsanız daha iyi verim alırsınız tabiki fiyat farkı olacaktır fakat kapron kullanımı daha randımanlı olur. Zemininiz düzgünse 3mm Kapron kullanmak yeterli olacaktır.
  • Bizim parkelerde bir noktada çukur var. Ayak basınca aşağı göçüyor ve gıcırtı geliyor. Bunu nasıl tamir edebiliriz?
  • Merhabalar, yüksek giriş katındaki dairemizin altı boş bodrum ;
    1- laminat parkeler eski olduğu için
    2-Isı yalıtım için
    3- Fayanslı bölümleri Laminat parke yaptırmak istediğimiz komple laminat parke yaptırmak isiyoruz.
    Soru 1 : Alt boş olduğu için Isı yalıtımı çok önemli bu hususda yeni yapıcak parke altına izocam, strafor, xps gibi yalıtım malzemelerinden en uygunu hangisidir? ve kaç cm kullanılmalıdır?

birde hafif rutubetlenme söz konusu bunun için
    3mm alimunyum folya şiltenin üstüne 5mm strafor onun üzerine parke döşense randıman alınırmı, ilerde çökme yapar mı? ısı yalıtımı iyi olur mu?

eğer sorun olmaz diyorsanız parke altına sağlamlık açısından hangi strafor markasını önerirsiniz? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizim24

Merhabalar, yüksek giriş katındaki dairemizin altı boş bodrum ;
    1- laminat parkeler eski olduğu için
    2-Isı yalıtım için
    3- Fayanslı bölümleri Laminat parke yaptırmak istediğimiz komple laminat parke yaptırmak isiyoruz.
    Soru 1 : Alt boş olduğu için Isı yalıtımı çok önemli bu hususda yeni yapıcak parke altına izocam, strafor, xps gibi yalıtım malzemelerinden en uygunu hangisidir? ve kaç cm kullanılmalıdır?

birde hafif rutubetlenme söz konusu bunun için
    3mm alimunyum folya şiltenin üstüne 5mm strafor onun üzerine parke döşense randıman alınırmı, ilerde çökme yapar mı? ısı yalıtımı iyi olur mu?

eğer sorun olmaz diyorsanız parke altına sağlamlık açısından hangi strafor markasını önerirsiniz? teşekkürler
    Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Uygun fiyatlı olarak hangi malzemeyi yalıtım olarak kullanmalıyız ?

• Merhaba,
    Evde 98 m2 lik bir alana laminant parke yaptıracağız. Güncel bir marka tavsiyesi yapmanız mümlünmüdür?
    Yeli parkelerle ithal olanlar arasında ciddi kalite farkı varmıdır? Kullanımda farkını hissedermiyiz?

Bir de Ankarada parke seçmek için mümkün olduğunca fazla renk ve marka seçeneği olan parkeci önerme şansı olan var mı?

Teşekkürler
  • Merhabalar, benim evimde sadece odalarda parke var ve odaların parkesini değiştirmek istiyorum.

1. Hem ses konusunda hem ısı konusunda kaliteli bir ürün önerir misiniz ?

2. Mevcut parke üzerine yapılırsa nasıl olur ? Zemin düzlüğü konusunda sıkıntı olur mu ? Kapıların orada yükseklik farkını nasıl ayarlarlar ?

Şimdiden teşekkürler...
  • Merhaba

Yeni taşındığımız evde zeroks denen bir parke kullanılmış. Müteahhit üst kalite olduğunu söylüyor fakat, her bastığımız altında boşluk varmış gibi gıcırtı sesi oluyor. Tüm daireler aynı şekilde. Gece vakti rahatsızlık had safhada. Firmayı aradım, zamanla geçer kilitler oturmadığından olur dedi, tabi inandırıcı gelmedi. Daha önce böyle problem yaşayan oldu mu?

• Evimdeki seramikleri söktürüp yerine granit yaptırdım. Parkeleri de söktürdüm ve parkeyi aldığım firma akıllı şap atarak yüksekliğini granitlere eşit olacak şekilde ayarlayacakalrını söyledi. Ancak akıllı şap düzgün atılmamış ve evde yerde her yerin yüksekliği eşit değil. Bunu yürürken farkediyoruz. bu durumda ne yapmak gerekir ?

Bir de alt kata yeterli yalıtı molmadığı için çok ses gidiyormuş. Bu konuda ne yapılması gerekir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azazel85 -- 17 Kasım 2020; 16:12:25 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.