Şimdi Ara

#USTALARA SORUYORUM# En Avantajlı Bayilik Kimde?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 3 sene önce bıraktığım bilgisayarcılığa tekrar başlamak istiyorum. Yeni taşındığım yerde bu potansiyeli gördüm. Ama şuan en avantajlı fiyatlar hangi firmalarda onu tam bilmiyorum ve malumunuz bayiliğim olmadığı kıyaslama yapamıyorum. Mevcut firmaların hakkında bilgi (fiyat, ürün çeşidi, ödeme çeşidi, bayi ilişkileri, kâr marjı, avantaj-dezavantajlar) verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce bu isle mesgul olduysan bilmen lazim. Hic bir firmada hersey ucuz degildir. Her zaman farkli firmalarla calismalisin. Ayrica her müsterinin farkli fiyati vardir. Bu biraz tecrübe isi. Bir ucundan basla bakalim. Zaten firmalar arasindaki fiyat farkindan etkilenecek duruma gelecegini düsünüyorsan hic baslama derim. Kazanacagini düsünüyorsan da böyle kücük seyleri kafana takma. Is yapabilmek önemli, yoksa ucuza almissin, isler kesat, neye yarar..

Simdiden basarilar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganza

Daha önce bu isle mesgul olduysan bilmen lazim. Hic bir firmada hersey ucuz degildir. Her zaman farkli firmalarla calismalisin. Ayrica her müsterinin farkli fiyati vardir. Bu biraz tecrübe isi. Bir ucundan basla bakalim. Zaten firmalar arasindaki fiyat farkindan etkilenecek duruma gelecegini düsünüyorsan hic baslama derim. Kazanacagini düsünüyorsan da böyle kücük seyleri kafana takma. Is yapabilmek önemli, yoksa ucuza almissin, isler kesat, neye yarar..

Simdiden basarilar dilerim.

Daha önce bu işi yaptığımı yineliyeyim öncelikle. Bir firma çok ilgiliyken çeşit sunmuyor bir diğeri teslimatları geciktirirken uygun fiyat sunuyor bir diğeri ise vade farkı almazken problemlerini çözemiyor vs. Yani ben uzun zamandır ilgilenmiyordum. Malum bu sektörde 3 yıl diğer birçok sektörden kat ve kat hızlı gelişiyor değişiyor. Ben eski günlerdeki sıkıntılarımı yaşamamak ve kafam ağrımadan her firmadan bayilik almadan birkaç bayilikle işi halletmeyi planlıyorum. Hem böylece hesabımı kolay tutacağım hemde az bayilik olduğu için kotamı, promosyon limitimi daha rahat dolduracağım. Yine de cevabın için teşekkür ederim...

• Hocam tamir mi yapacaksınız yoksa sadece satış mı ?
  • Yer neresi aceba??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sspanzerr

Hocam tamir mi yapacaksınız yoksa sadece satış mı ?

İkisi de, web-grafik tasarım da yapıyorum. İşler pek yoğun olmazsa web grafik de derdimizi körler biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

Yer neresi aceba??

Söylemem

Açıkçası pek rekabet yok ve çok geride rakibim diyebileceklerim. Onun için hazine buldum gibi hissediyorum ve bu kadar bilgisayar uzmanının bir arada bulunduğu bir ortamda alenen söylemek istemiyorum. Ticari sır diyelim :) Kusura bakma hayallerim var işin ucunda...

• quote:

Orijinalden alıntı: ModDoctor

quote:

Orijinalden alıntı: sspanzerr

Hocam tamir mi yapacaksınız yoksa sadece satış mı ?

İkisi de, web-grafik tasarım da yapıyorum. İşler pek yoğun olmazsa web grafik de derdimizi körler biraz

Ustam web-grafik işinin ne kadar kazanç sağlayacağını bilemem ama tamir olayı kazandırabilir eğer işinizde iyiyseniz. Staj yaptığım yerde bga makinemiz var ve neredeyse dışarı çalışmıyoruz sadece bilgisayarcıların bilgisayarlarını tamir ediyoruz..
  • Bulunduğun yerde vatan felan varsa hiç girme derim o işlere

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

Yer neresi aceba??

Söylemem

Açıkçası pek rekabet yok ve çok geride rakibim diyebileceklerim. Onun için hazine buldum gibi hissediyorum ve bu kadar bilgisayar uzmanının bir arada bulunduğu bir ortamda alenen söylemek istemiyorum. Ticari sır diyelim :) Kusura bakma hayallerim var işin ucunda...

haklısınız anlıyorum hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkank

Bulunduğun yerde vatan felan varsa hiç girme derim o işlere

Bulunduğum yerde hazır markalar var ve 1 tane tamir yapan var. Yani toplama yok ve tamir olayında da pek profesyonel değiller.

• quote:

quote:

Bulunduğum yerde hazır markalar var ve 1 tane tamir yapan var. Yani toplama yok ve tamir olayında da pek profesyonel değiller.

En iyisi intel, amd çok ısınıyor gibi bir anlayışla sistem toplamadıkça her türlü iş yaparsınız hocam. Bu arada konuyu dahili bileşenler bölümüne açarsan daha çok cevap alabilirsin

• quote:

quote:

quote:

En iyisi intel, amd çok ısınıyor gibi bir anlayışla sistem toplamadıkça her türlü iş yaparsınız hocam. Bu arada konuyu dahili bileşenler bölümüne açarsan daha çok cevap alabilirsin

Dahili bileşenlerde de açtım fakat burada daha çok cevap alıyorum. Marka fanlığım yok. Bilgisayar isteyen kişiyle konuşurken kullanım alanı-beklenti, bütçe gibi bilgileri öğrenerek hareket ederim. Pek stok yapmam ve ikinci el-takas işlerine asla girmem. Ben yeterli birikime sahibim. Sadece güncel firmalar hakkında bilgi edinmek istiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.