Şimdi Ara

Ustalar hep mi böyle:( (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
12.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-06A76CC2B

sandık motorlar bir araba parası 30 milyardan başlıyor 7 milyara anca piston üst kapak gömlek felan alırsın :)

Alıntıları Göster
    10 bin liraya 2.0 motor satılıyor sandık.

Hatta ufak bir google araması ile 6 bin liraya buldum. Ha bu Clio'nun mudur değil midir bilemem ama 6-10 bin lira arasında bulunuyor sıfır sandık motorlar. İcabında 2001 Clio'ya daha yeni bir arabanın motorunu takabilirsiniz, kulaklar uyuyorsa ki uyuyordur yasal prosedür olarak sıkıntı yok.https://urun.n11.com/motor-ve-sanziman/renault-motor-komple-k4m-606-16-16v-105-hp-onden-mars-dinamolu-P373473524?gclid=CjwKCAjw5fzrBRASEiwAD2OSVyTlvvmTCYK_vEUz8i3mLCjCZJacQzobGUjjShOf082kBPu7q-_gixoCrSsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Aracinizin sorunlarini once internetten arastirin bi dunya forumlar youtube tamir videolari var sonra ustaya goturun ve detaylica konusun icinize yatmazsa baska ustaya goturursuzunuz bide asla ustayla arabayi yanliz birakmayin her zaman aracinizin basinda olun ve her asamayi kontrol edip yanlis gordugunuze karisin.
  • Maalesef hep böyle. Birşey olmaz,değiştirip ne yapacağız,değiştirdim sandım kafasındalar çoğunlukla. Ben arabadan anlayan birisiyim ben bile illallah diyorum. Şu parça değişecek diyorsun illa kendi bulacak usta arızayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

10 bin liraya 2.0 motor satılıyor sandık.

Hatta ufak bir google araması ile 6 bin liraya buldum. Ha bu Clio'nun mudur değil midir bilemem ama 6-10 bin lira arasında bulunuyor sıfır sandık motorlar. İcabında 2001 Clio'ya daha yeni bir arabanın motorunu takabilirsiniz, kulaklar uyuyorsa ki uyuyordur yasal prosedür olarak sıkıntı yok.https://urun.n11.com/motor-ve-sanziman/renault-motor-komple-k4m-606-16-16v-105-hp-onden-mars-dinamolu-P373473524?gclid=CjwKCAjw5fzrBRASEiwAD2OSVyTlvvmTCYK_vEUz8i3mLCjCZJacQzobGUjjShOf082kBPu7q-_gixoCrSsQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Alıntıları Göster
    O 5 6 bin yazan motorlar ya çıkmadır yada fabrika da onaydan geçmeyen kusurlu motorlardır bana söylenen bu yetkili serviste.Rektefiye bile 7 8 bin tl tutuyorken sıfır sorunsuz motoru o paraya vereceklerine cidden inanıyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ya onu gectim birinden duydum istanbulda satiliyor 7000 tl ye kargo su bu bak masraf isini gectim. Adam aldik taktik diyor bir mars yaptik tak tuk ses geldi calismiyor araba sifir depoda duran sandik motor. Sonra actik baktik motorun ici paslanmis geri iade etsen edemezsin adam sifir motor fatura kestim bana ne sen bozdun kullanici hatasi... su bu ugras dur. Bu riskide var al basina belayi...

Kapali kutu acip bakmadan bilemiyorsun yeni uretim tarihli bulman lazim onuda ucuza satmazlar

• Tanıdık yoksa sanayilerin içine adım atmayın.

• Hanım korkusundan yeni arabada alamamıs arabanın fiyatından fazla masraf yapmıs :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Ya onu gectim birinden duydum istanbulda satiliyor 7000 tl ye kargo su bu bak masraf isini gectim. Adam aldik taktik diyor bir mars yaptik tak tuk ses geldi calismiyor araba sifir depoda duran sandik motor. Sonra actik baktik motorun ici paslanmis geri iade etsen edemezsin adam sifir motor fatura kestim bana ne sen bozdun kullanici hatasi... su bu ugras dur. Bu riskide var al basina belayi...

Kapali kutu acip bakmadan bilemiyorsun yeni uretim tarihli bulman lazim onuda ucuza satmazlar
    yok ben gidip yerinden öğrendim zaten satan adamlar kendi diyor 30 binden başlıyor 1.6 atmosferik opel motoru diye.Millet boşuna mı rektefiye yapıyor çatır çatır ? Ozaman her aracı bozulan gider 5 milyar verip sıfır sandık motor alırdı niye rektefiyeyle uğraşsın değil mi? Akıl var mantık var.İnternetde ki dolandırıcı üç beş ilana kanmayın bence, çıkma motoru sandığın üstüne oturtup al sandık diye milleti de kazığa oturtuyorlar

• Öncelikle ustalarda mı sorun var yoksa ülkenin bütününde mi?Bence, ilk olarak insanımızın fikir yapısı değişmelidir.
  • Kazık yediğim 3 usta da tanıdıktı, ben de acaba diyorum hiç bilmediğim birine mi gitsem...

• sadri.abi kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar katılıyorum. Arabama iyi bakayım aman fazla sorun çıkmadan parası neyse yaptırayım desende yapmaya yanaşmazlar. Biryerlerden ses geliyor dersin oturur dinler abi o basit bi parçadan geliyor birşey olmaz ondan deyip gönderirler. Ancak maalesef yetkili servislerinde durumu içler acısı.

İkinci el aldığım fiat linea aldığım günden beri vites değişimlerinde şanzımandan çıkır çıkır ses geliyordu 2-3 sene böyle kullandım.Sanayide 4 farklı ustaya farklı zamanlarda sordum heoside fiat araflarda kronik abi bu deyip geçtiler. Daha sonra serviste 20 nokta kontrolü mu ne haltsa öyle bir checkup a girdi inceleme öncesi şanzımandan gelennses hakkında ayrıca uyardım bu neden oluyor bir inceleyin dedim. İnceleme sonunda vites üst merkezi değişecek dediler 550tl parca 200civarida işçilik. Yaptirmadım başladım kendim araştırmaya ve sanzuman yağı ile ilgili bazı yorumlarla karşılaştım ve otomobili aldığım adamın verdiği bakim belgelerinde baskı balata değişimi sırasında kullanilan sanzuman yağının aracın kullanma klavuzunda belirtilen specification numarasindan farli uygun olmayan bir yag oldugunu fark ettim. Orjinal ve kullanma klavuzunda yazan specification numarasını karsilayan sanzuman yağını istanbul sadece bir yer satıyor onu buldum ve yağı aldım ustaya götürdüm şanzıman yağını degistirttim ve sanzumanda ses seda kalmadı.

Maalesef durum böyle insanı cileden çıkartırlar... Ya oturup saatlerce arayıp tarayıp kendin bulacan onunda garantisi yok yada ne derlerse yapican ondada paranla rezil olacan

• https://www.bonpar.com/100019471r-d4f-732-logan-sandero-clio3-benzinli-1.2-komple-motor

Bu acaba nedir ne degildir ?

• İvedik'te duyduğum hikayeyi paylasayim. Markasını hatırlamıyorum dizel bir araç enjektör arızası var diye ustaya gitmiş. 3500 istemişler. Sahibi de tamam demis ve gitmiş. Usta bir bakıyor ki enjektörün fişi çıkmış sadece. Yerine takıyor ve 3 gün bekletiyor arabayı . Sahibi gelince de tamam oldu kardeş diyerek 3500 lirayı cebine indiriyor. Bizzat çalışandan duydum hikayeyi. Tabi anlatan arkadaş onu gördükten sonra ayrılmış oradan.

Bu ülkede Allah :

Sanayiye - Hastaneye - Galeriye düşürmesin.

Sanayi desen arabamızı ya daha çok bozuyor ya da olması gerekenden 2-3 kat fazla ücret istiyor . Özel servislerin zaten kökü kurusun. Hastaneye gidiyorsun ilgi alaka yok anca özele bir ton para basman lazim yoksa ölürsün. Galericiler desen Allah'ı şaşmış arabayı temiz diyerek yalanın binbir türlüsünü söyleyerek itelemeye çalışıyorlar.

Cehenneme ad koysam Türkiye derdim. Kim kime ne takarsa aga. Yeri gelicek arabanın doktoru sen olacaksın arastiracaksin öğreneceksin.Arabani tamir ediceksin. Kendi işini kendin gormezsen vay halineee!!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sanayi de bir şey yaptıracağın zaman öncelikle parça listesini çıkaracak usta ondan sonra eyvallah ustam ben alırım diyeceksin gideceksin tüm parçaları elinle alacaksın. Ondan sonra al ustam diyeceksin masaya vuracaksın ve ustayla arandaki tek maddi bağ işçilik olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok geçmiş olsun.

Cilio seni sevmemiş yol ver ona

• Ustalarda sorun yok. Ortadoğu kültürü bu, kim kimi denk getirirse şeklinde ilerliyor.

• bende de 2006 clio var . Benzer durum .Ben birde akraba kazığı yedim :( . Neyse şu An 6 bin harcadım ama arabadaki ses gitmedi. İlle motor indirlecek diyorlar.7-8 arası motor indirmesi dediler. Bende maddi durumdan ötürü yaptıramıyorum.Ama aracımda ses harici hiçbir sıkıntım kalmadı. yatak sesi gibi bir ses var.

Açıkçası piyasanın altında verip satmayı düşünüyorum. Ama ona da 2-3 senem var :)
  • Sanayide arka tekerden ses geliyor gittim ustaya hangisine gitsem milyarlarca masraf cıkarıyor en son köşe biyer de bi adam gösterdim aldı wd40 sıktı ses falan kesildi.
    Ustaların yüzde 90 ı çakal yüzde 10u çakaloğluçakaldir

• Bu devirde tanımadığın sanayiciye araba vermek akıl mantık işi değil 3-5 Kuruş Az vericem diye yetkili servise götürmeyip sanayiye götürmüşsün bir dünya para dökmüşsün adamlarda birşey yapmadan habire sallamış akıllanmamışın tekrar tekrar sanayiye gitmişssin oysaki Resmi yetkili servise gitsen yaptıkları işciligin değişimin birebir faturasını alır eski değişen parçalarıda teslim alır detaylıca bilgilendirilir ve parça km garantin olurdu olaki tekrar sorun yaptı diyelim ücret ödemeden tekrar sorunun çözülürdü.
  • Fiyat şişirme işini neredeyse bütün tamirciler yapıyor. O yüzden işçiliği iyi olan usta için biraz görmezden gelmek gerekebiliyor bazen.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.