Şimdi Ara

Ustalar Bakabilir Mi Kaza Yaptım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://resimupload.sohbetgen.com/upload/IMG_3801.JPG?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

arakadaşlar dün bir kazaya karıştım. Brodwayin sürücü ve arka kapısı göçtü, direkte de yamulma var gibiydi. küçük bi çarpışmaydı yine de allahtan içindeki 2 abiye bişey olmadı... ara yoldan çıkmak için ilk baktığımda brodway yoktu (ben diğer tarafı kontrol ederken gelmişler), gaza basmadan önce tekrar baktığımda da şanssızlık eseri brodway kör noktaya gelmiş ve yine şanssızlık onlarda benim oldğum yola dönmeye çalışmışlar, sağ ön camın ordaki direk yüzünden hiçbişey görmedim.

benim aracın hasarı hakkında birkaç sorum var..
    1- Tamponumdaki kırık sanayide falan giderilebilir mi ?
    2- Bu hasar mini onarım kapsamında kasko bozulmadan tamir edilir mi ?
    3- Sizce tamir oluyosa bile yetkili servise gidip yenisiyle mi değiştirmeliyim ?
    4- Suç bende olması durumunda, karşı tarafın aracındaki hasarın büyüklüğü benim trafik poliçemi hangi oranda etkiler
    yani brodwayin pert olması ya da 3 bin tl hasarının olması aynı oranda mı trafik poliçemdeki artışı etkileyecektir, %60 hasarsızlık indirimim de sıfıra mı düşer

teşekkürler

• tampon plastik/fiber gibi ise sanayide yaptırılabilir.

tamir oluyorsa tamir ettirmek daha mantıklı satarken tampon deişik yada boyalı olması karşı tarafı kıllandırabilir.
    hasarsızlık oranı bildiğim kadarı ile ortadan kalkıyor bir sonraki yapacağınız sigorta da hatrı sayılır bi artış görebilirsiniz.
    geçmiş olsun.
  • Rapor tutuldu mu? Hata sende ise karşı tarafın masraflarını sizin sigorta öder hasarsızlık indiriminiz gider üzerine %20 prim artışı uygulanır.

Tamponu değiştirecekseniz eğer kaskodan yaptırmayın cebinizden ödeyin bari kaskonun hasarsızlığı bozulmasın.
  • Hocam sizin tampona olan durumun aynisi arkadasimin basina gelmisti mercedes benz servisinde degistirdi bence sanayide onarim yaptirabilirsiniz bu arada tamponu istediginiz kadar degistirin istediginiz kadar boyatin aracin deger kaybini etkilemez plastik parca oldugu icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farın ayakları kırılmış yada Çatlak olmuş olabilir. tamponun tırnakları kırılmış olabilir bir kontrol ettirin ona göre karar verin. Sıkıntı yoksa Mini onarım dahilinde yapılır gibi duruyor. Servise bırakırsanız direk değişim diyecektir tamir gibi bir olayları yok. Basit birşey için Kaskoyu bozdurmayın 1.5 katına çıkıyor.

• arkadaşlar bugün sanayiye gidip aracı bıraktım,
    tampon demiri falan eğilmemiş,tampondaki yırtık için de çok basit birşey eskisi gibi olur dedi, forumda konusu açılmıştı Zeki ustanın...

Hatanın bende çıkacağını tahmin ederek yazıyorum, benim trafik sigortası indirimim 7. derece yani %20
    acentenin dediğine göre 1 basamak gerilermiş..
  • he_man kullanıcısına yanıt
    Kaskoyu bozdurmadiginiz iyi olmuş söyle ki Yüzde yirmi surprim o şekilde olmuyor normali 100tl iken indirimlisi 80tl diyelim zamlı tarife 100ken 120 oluyor ki 80in 1.5 katına denk geliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.