Şimdi Ara

ÜSTADLARA KOMBINE SORULAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> ÜSTADLARA KOMBINE SORULAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6719 Mesaj
    Merhaba B ehlıyetım var A2 almak ıstıyorum subat mart gıbı,bu yondekı sorularım.

1. herhangı bır yazılı sınava gırıyormuyum sadece dıreksıyonamı gırıyorum?
    2.otomobıl gıbı sadece otomatık kullanma ve sınavı cesıdı varmı?
    3. mecburen vıteslı motorlamı sınava tabı tutuluyoruz?
    4.yıllardır bısıklet,3-5 kezde otomatık scoter kullanmıslıgım var,kursa kayıt olurken mutlaka vıteslı ders verıyormusunuz dıye sormam gerekırmı?

bu sınfıta buyuk tekerlek avantajı ıle yamah xenter mı? uygun fıyat ıle delıgth mı? pıyasası az olsada saglam ve kalıtesı ıle suzukı adress mı? yoksa tıpsızlıgıne ragmen saglam ve en yaygın servısle honda fızy mı?

ısten eve,evden ıse gunde yaklasık 10 km kullanacagım İstanbul buyukcekmecede.

usenmeyıp okuyan,ve cevaplarıyla yardımcı olan arkadaslara tesekkurler.

|
    |
    Kısaca yardımcı olmaya çalışayım
    1- yazılı sınava girmiyorsunuz, yalnız direksiyon sınavı olacak
    2- otomatik / vitesli ayrımı yok
    3- evet
    4- istersen sor ama direksiyon dersi veren kurs sayısı çok az. verdikleri eğitim de tırışkadan sadece sınavı geçmeye yarar. Asla öğrendim ben deyip de trafikte kullanacak bir seviye değil. Kurs haricinde sağlam bir yerden eğitim almanı tavsiye ederim. (Honda, Gis akademi, vespaacademy vb)

xenter olur ama öyle büyük tekerlek çok büyük avantajı da yok. Delight çok küçük bana göre daha çok bayanlar için, suzuki adress de keza küçük. Honda fizy bence de çok tipsiz. Ben size nispeten daha iyi SYM fiddle2-3 veya SymphonySR125 (büyük teker için) tavsiye ederim. Honda pcx veya yamaha nmax bütçenize uyarsa düşünebilirsiniz.

not : imzanızda htc pişmanlıktır yazıyor, neden acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 28 Aralık 2015; 11:08:31 >

• Yarbay
    6719 Mesaj

oncelıkle usenmeyıp cevapladıgınız ıcın tesekkurler bende her gun cep telefonu kısmında yazar aktıf ır uye oldugum ıcın ortalama hafatda 3458u390583908530 kısı ımzayı soruyor ama banada gına geldıgı ıcın artık ızah etmekten gecmıstım fakat sızın yardım ıcın yazmanız benıde duyarsız edemezdı,anlatayım 0 oalrak htc one m8 almıstım,bır sure sonra sebeke sıkıtnıları oldu cekmeme yada cekıor gosterırken bana ulasılamama gıbı,servıse verdım daha 2 aylık degıldı tamır oldu tekrar aldım bır kacgun sıkıntı yok fakat sonrasında tekrar yasadım,hat degıstırm yıne aynı,sım kart degıstım yıne aynı verdım servıse degısım kararı cıktı,tekrar m8 aldım bunda cok sukur o sorunlar yoktu fakat bundada ses sıkıntıları var,kulaklık takılı ıken hoporleden calmalar,kulaklıgı cıkartsanızda telefon gorusmesınde speakerın devreye gırmemesı gıbı sonunda sattım kurtuldum.

sımdı anladıgım kadarıyla buyuk teker her zaman trafıkte avantaj cukurda falan helede benım gıbı tecrubesız bır kullancı ıcın,fakat buyuk tekerlek ıcın bagajdan feragat etsekte aslında buyuk tekerın avantajının abartıldıgını dusunen bır kullancısı kesımıde okuyorum hergun arastırırken.syphony begenıorum fazla kımse bılmesede kymco ve sym nın ıyı bırer uretıcı oldugunu ama ufakda olsa kusurlarını oldugnu dunsuuyorum(agılıty cıty sert sele ve suspansıyonu gıbı)

fıddle 3 ten haberım yo0k acıkcası 2016damı gelıyormu?suan delıgth ve adress favorım ama adresı nerdeyse ulkemızde kullanan yok face bıle turk sayfası grubu bulamadım,pcx yada delıgt kadar bılgı edınemıyorum.fuarıda bekeleycegım ehlıyete yazılırken,para olsa aprılıa scrabeo alınır ama sanırım ben daha cok pcx,delıgth,fıddle ve sympony arasında karar verecegım.

sız ne kullanıyorsunuz yada oncesınde neler kulandınız,bırde faydası oalcaktır boyum 1.80 kılom 82 ..

az once sym sıtesınde gordumde sypony nın yenı versıyonu varmıs st dıye onu nasıl yorumlarsın,buyuk lastık enjeksıyon komple dısk fren yuksek cc hacim ve nıspten uygun fıyat fıddle3 alana kadar daha cazıp deıglmı yoksa o paraya pcx mı al dersınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crauls -- 28 Aralık 2015; 11:48:33 >
    |
    |
    forumnik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    12966 Mesaj
    Benim ilk motorum sym symphony idi. fiddle2 ile arasında gittim geldim sonunda büyük teker olması, ithal olması fiddle2 ye nazaran malzeme kalitesinin bir tık iyi olması boyuma uygun olması vb gibi sebeplerden symphony almıştım. güvenli gidişi ve dengesi çok çok iyi, ancak çukurlar konusunda beklediğiniz konforu sunmuyorlar bunlarda amortisör ayarı da yok. genel olarak serttirler bunun avantajı virajlarda savrulmazsınız trafikte iyi manevra yaparsınız. ince gövdesi ile giremediği aralık yoktur. Kymco ve Yamaha'nın konfor açısından daha da sert olduğunu söylüyorlar. Benim esasen değiştirme nedenim de artık konfor istediğimden dolayıdır, nitekim şu an 250cc piaggio xevo sahibiyim.
    ST200 45cc daha güçlü motoru var biraz da farklı bir tasarım. Ben o kadar para verecek olsam pcx alırdım. 2. eli de düşünmek lazım. Sym nin fiddle2 hariç diğer modellerin 2. eli zayıf. Oysa pcx alsanız satarken çok zarar etmiyorsunuz. ben symphony i plaka sigorta dahil 5000TL ya almıştım. Üzerine michelin lastik aldım givi top case aldım. brandası vs 10000km de 4000TL ya sattım.
    Bu arada ne alırsanız alın yamaha hariç tüm motorlarda dandik lastik geliyor, mutlaka değiştirmelisiniz. Lastik masrafını da hesaba katın derim. (400TL)
    |
    |

• Yarbay
    12966 Mesaj

Benim ilk motorum sym symphony idi. fiddle2 ile arasında gittim geldim sonunda büyük teker olması, ithal olması fiddle2 ye nazaran malzeme kalitesinin bir tık iyi olması boyuma uygun olması vb gibi sebeplerden symphony almıştım. güvenli gidişi ve dengesi çok çok iyi, ancak çukurlar konusunda beklediğiniz konforu sunmuyorlar bunlarda amortisör ayarı da yok. genel olarak serttirler bunun avantajı virajlarda savrulmazsınız trafikte iyi manevra yaparsınız. ince gövdesi ile giremediği aralık yoktur. Kymco ve Yamaha'nın konfor açısından daha da sert olduğunu söylüyorlar. Benim esasen değiştirme nedenim de artık konfor istediğimden dolayıdır, nitekim şu an 250cc piaggio xevo sahibiyim.
    ST200 45cc daha güçlü motoru var biraz da farklı bir tasarım. Ben o kadar para verecek olsam pcx alırdım. 2. eli de düşünmek lazım. Sym nin fiddle2 hariç diğer modellerin 2. eli zayıf. Oysa pcx alsanız satarken çok zarar etmiyorsunuz. ben symphony i plaka sigorta dahil 5000TL ya almıştım. Üzerine michelin lastik aldım givi top case aldım. brandası vs 10000km de 4000TL ya sattım.
    Bu arada ne alırsanız alın yamaha hariç tüm motorlarda dandik lastik geliyor, mutlaka değiştirmelisiniz. Lastik masrafını da hesaba katın derim. (400TL)
    |
    |
    Crauls kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6719 Mesaj

Anlıyorum tesekkurler,aslında lastıklerıde degıstırılmıs temız 2.el bır syphony bana uygun gelebılır aslında,sym fıddle2 sırın ama kucuk lastık benım boyuma ve yollara sanırım syphony kadar uygun gelmeycektır yınede fuarda bakmak nıyetım var bakalım 2016da ne degısecek olumlu yonde.sızın motor ıyımıs suan senelrce goturur.
    |
    |
    Bahsedilenler: forumnik
    up
    |
    |
    arkadaslar guncel
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.