Şimdi Ara

Usta oyuncu Ferhan Şensoy hayatını kaybetti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
3.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Allah rahmet eylesin.Hem iyi bir sanatçı hemde iyi bir insandı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin büyük ustaya.

• Programming Guru kullanıcısına yanıt

Bir laf vardır para ile imanın kimde olduğu belli olmaz diye, o yüzden kimse kimsenin dinini imanını sorgulayamaz. Herkes kendinden mes'ul dur ister içer, ister zina yapar benim için önemli olan başkasına yaptıkları kula hakkı yememesi. Ben Ferhan ŞENSOY un başka bir dine mensup olduğunu bilmiyorum veya böyle bir açıklamasını, o yüzden rahmetimi okurum, kabul olur yada olmaz o yaradana kalmış.

Tekrardan Allah rahmet eylesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hulkibey

Yüce Allah yarattığı insanlardan bugün hayatta olanlarin dortte üçüne rahmet eylemeyecekmis yani...

Siz de bizzat kendisiyle konuştunuz oradan bu kadar kesin konuşuyorsunuz sanirim...

Allahla konusmak mümkün değildir çünkü olmayan bir seyle konusamayız. Ben müslümanların bu konuda görüşünü ve genel davranısını sizlere aktarıyorum. Adamı yermissiniz böyle olmaz terbiyesizlik yapma diye kızmıssınız diyorum ki kızmanıza gerek yok adamların inancı budur rahmet okumayı sadece inanclı olduguna emin oldukları kisilere saklarlar diyorum.. Allahla değil ama cok sayıda müslümanla konustum benim inanmadığımı da biliyorlardı ve insallah günün birinde inanırsın diyorlardı bu rahmet ve razı olma durumlarını da konusmustuk.. Ben müslümanları ve hatta islam dinini de cok iyi bilirim..

4 de 3 meselesine gelince evet kisinin ne kadar iyi ya da kötü oldugu önemli değildir sadece müslüman mı değil mi iman etmis mi etmemis mi ona bakılır.. müslüman değilse rahmet dilenmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 2 Eylül 2021; 9:15:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: storm350

Bir laf vardır para ile imanın kimde olduğu belli olmaz diye, o yüzden kimse kimsenin dinini imanını sorgulayamaz. Herkes kendinden mes'ul dur ister içer, ister zina yapar benim için önemli olan başkasına yaptıkları kula hakkı yememesi. Ben Ferhan ŞENSOY un başka bir dine mensup olduğunu bilmiyorum veya böyle bir açıklamasını, o yüzden rahmetimi okurum, kabul olur yada olmaz o yaradana kalmış.

Tekrardan Allah rahmet eylesin.

Ben ölenin dini inancını falan bilemem ben kisinin gecmisteki acıklamalarını falan yani islamla ilgili takip etmedim o yüzden bilemem bilsem de umursamam cünkü dinsizim.. orada adam ölen kisinin, müslüman olmadığını düsünmüs ki rahmet edilmez diyor. Hemen hızlı bir google sorgusu calıstırdım dinle ilgili konusan bir Ferhan Sensoy haberi karsıma cıktı ama vakit harcayıp yazıyı detaylıca okumadım. Bu beni ilgilendirmez yani ölen müslüman mı değil mi, müslüman kabul edilir mi edilmez mi? bilemem.. fakat burada arkadas tarafından müslüman kabul edilmediğine göre ve dinci gazetenin birine gecmiste haber olduguna göre, dinle islamla ilgili mutlaka dinsiz oldugunu dincilere düsündürecek negatif acıklamaları falan olmus.. söyledigim gibi o ayrı bir konu.. eğer Ateistse zaten kendisine ben de katılırım..

ben kendim zaten müslüman değilim. o rahmet bana da okunmaz.. fakat ben buna alınmam gücenmem cünkü zaten inanmadığım bir yaratıcının rahmetine ihtiyac duymam.. hatta cenaze namazı falan da istemem bilmiyorlarsa kılabilirler ama bilip de kılmazlarsa sorun olmaz.. Mevzu o değil yani.

Sizler bilmediginiz icin görünce adamı yani müslümanı yermissiniz terbiyesizlik yapıyor zannetmissiniz fakat adam inancının geregini yapıyor tebiyesizlik gibi bir amac tasıdıgını sanmıyorum ben sadece buna değindim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 2 Eylül 2021; 9:20:27 >

Islam inancina gore, Allah'ın kime rahmet edip etmeyeceği ancak O'nun takdiridir. Kul aklıyla, kime rahmet edilmeyecegi hakkında, Allah adına peşin ve kesin hüküm veren kişiden "müslüman" olmaz, zira bu Allah'a şirk kosmaktir. Bunu sizin özelinizde söylemiyorum, "müslümanların bu konuda görüşü ve davranısı" olarak tanımladığınız şeyin aslında Islam'in temel kurallarıyla çeliştiğini, bu konuda, bahsettiğiniz doğrultuda görüş bildiren, bu şekilde davranan kişilerin "musluman" sıfatı taşıyamayacağını söylüyorum.

Başkasının inanç durumuna göre "bu insana Allah'ın rahmeti gelmez" diye Allah adina hukum vererek, Allah'in sonsuz rahmetini dilemekten imtina eden kişiye müslüman denmez, kendi "muslumanim" dese de itibar edilmez. Dolayısıyla sizin "müslümanların bu konuda görüşü ve davranısı" olarak tanımladığınız durum, aslinda "müşriklerin ve kufurbazlarin bu konuda görüşü ve davranısı"dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Islam inancina gore, Allah'ın kime rahmet edip etmeyeceği ancak O'nun takdiridir. Kul aklıyla, kime rahmet edilmeyecegi hakkında, Allah adına peşin ve kesin hüküm veren kişiden "müslüman" olmaz, zira bu Allah'a şirk kosmaktir. Bunu sizin özelinizde söylemiyorum, "müslümanların bu konuda görüşü ve davranısı" olarak tanımladığınız şeyin aslında Islam'in temel kurallarıyla çeliştiğini, bu konuda, bahsettiğiniz doğrultuda görüş bildiren, bu şekilde davranan kişilerin "musluman" sıfatı taşıyamayacağını söylüyorum.

Başkasının inanç durumuna göre "bu insana Allah'ın rahmeti gelmez" diye Allah adina hukum vererek, Allah'in sonsuz rahmetini dilemekten imtina eden kişiye müslüman denmez, kendi "muslumanim" dese de itibar edilmez. Dolayısıyla sizin "müslümanların bu konuda görüşü ve davranısı" olarak tanımladığınız durum, aslinda "müşriklerin ve kufurbazlarin bu konuda görüşü ve davranısı"dir.

O senin islamı kendi yorumlayış tarzından kaynaklanıyor. İslam komünist fraksiyonlar gibi 150 çeşit falan..   Fakat kuran açıktır. Gerçek islam kuran da ne yazıyorsa odur.

Allah dinsiz olarak ölene rahmet etmiyor ve affetmiyor. Af ve tövbe sadece yaşarken mümkün nisa 18'de bu açıkça belirtiliyor

Alıntı

metni:
    Yoksa kötülükleri yapıp yapıp da içlerinden birine ölüm gelip çattığında “Ben şimdi tövbe ettim” diyenlerle kâfir olarak ölenler için kabul edilecek tövbe yoktur. Onlar için acı bir azap hazırlamışızdır.

kuran.diyanet.gov.tr
    Nisâ Suresi 17-18. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı
    https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Nis%C3%A2-suresi/510/17-18-ayet-tefsiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 2 Eylül 2021; 9:28:18 >

Tamam, ben de onu diyorum: Bu, zamanı geldiğinde Allah'ın takdiridir. Kul aklıyla peşinen Allah adına hüküm verip, ona gore davranmak şirktir.

Samimi müslüman Allah'ın sonsuz rahmetini herkese diler, hükmü Allah'a bırakır.

Bu arada sonsuz rahmet, sonsuz bağışlayıcılık sahibi olarak tanımlanan bir yaratıcının, rahmetinin ve bagislayiciliginin belli kosullarla peşinen sınırlandırılmış olmasının bir paradoks olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

• quote:

Yüce Allah yarattığı insanlardan bugün hayatta olanlarin dortte üçüne rahmet eylemeyecekmis yani...

Siz de bizzat kendisiyle konuştunuz oradan bu kadar kesin konuşuyorsunuz sanirim...

Evet konuştuk! Kuranda yazıyor!😠

• Merak etmeyin herkese sıra geliyor.

• Allah rahmet eylesin. Tiyatro adına ülkemizin mihenk taşlarından biridir. Çok önemli bir değeri kaybettik

• Mion kullanıcısına yanıt

Aferin, iyi muhabbetler, selam söyle...

• quote:

Aferin, iyi muhabbetler, selam söyle...

Malik seni çağırıyor😂

• Konu Dışına ya da Ülke ve Dünya Gündemine açılması gereken bir konu. Teknolojiyle alakasız.

• Büyük usta Allah rahmet eylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hastanede tedavi adı altında ne idüğü belirsiz ilaçları aşıları vurduktan sonra ölüyorlar. Bakın Turgay Yıldız da aynı şekilde hayatını kaybetti

salak

• Allah affetsin kendisini hiç sevmezdim bana çok itici geliyordu ama ne diyelim Allah rahmet eylesin Allah geride kalanlara sabır versin

• Münir Özkul'un kavuğunu almak herkese nasip olmaz. Sayılı tiyatroculardan birisiydi. Mekanı cennet olsun.

Pardon filmini repliklerini izledim. Hakikaten ayrı bir dünya.

• Mizah anlayışı bana hitap etmese de entelektüel gücüne çok saygı duyduğum bir sanatçıydı. Ölüm üzücü olsa da yerine aynı çizgiyi devam ettirecek sanatçıların yetişmemesi çok daha üzücü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 2 Eylül 2021; 13:19:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.