Şimdi Ara

Usta Birliğinde nereye düşeceğin neye göre belirlenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
41.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Usta birliğine düşeceğimiz yer acemi birliğini yaptığımız yere göre belli oluyormuş, doğru mudur?

Mesela yakın bir arkadaşım Pazartesi acemi birliğine teslim olacak. Acemi birliği ISPARTA MERKEZ KOMANDO EĞİTİM TUGAYI oldu size göre usta birliği doğuya mı düşer illaki?

• birliklerin yada birliklerin içerisindeki bölüklerin nerelere gönderdiği az çok bellidir.yine de yıllara göre rakamlar değişebilir ancak az çok bellidir.

mesela ısparta komando eğitim tugayı,dağ komandosu yetiştirir.dolayısıyla doğu ağırlıklı bir kura olacaktır.

mesela hataydaki jandarma alayında 12 bölük vardır bunlardan ilk 4'ü mutlaka batıya gönderir,diğer 8 bölük % 90 doğuya gönderir.

dediğim gibi birliğe göre değişir fakat ısparta dağ komando,bir komando birliği olduğundan özel birliklerdir batıya düşmek imkansız demiyorum ama düşük ihtimallidir.
  • Biraz bağlıdır biraz değildir.Komando birlikleri genelde doğuya gönderir.Ama birazda senin ne olarak gittiğine bağlı.Mesela Ankara MEBS okulu çoğunlukla batıya ve kıbrısa gönderir.Belli bir ortalaması var burda şans devreye girer.Benim gibi şansın azsa Mardin e gidersin ordan.Ama doğudan korkmayın arkadaşlar doğuda askerlik batıdaki çoğu yere göre daha rahattır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.