Şimdi Ara

Yaptığınız Hareketlerde Kaç Kilo Giriyorsunuz (+ Benim Antreman Günlüğüm) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
16.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ako07

Yag yakim sureciniz nasil veya nasil atlattiniz. Beslenme ve kardiodan bahserder misiniz biraz.

internetten tartı aldım her yediğimi ölçmeye başladım günlük kalori ihtiyacımı hesapladım ona göre kıstım ayarladım olay bu 95ten 81e indim kardio yapmadım düzenli hiç bir zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverheadPress

quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Başlangıç mart 2017 kilo 83 boy 185 yag orani %13-14 kol cevresi soğuk: 39 cm

Bench press 80 kg (4x10 tekrar)

Military veya ohp ne farki varsa 😂 60 kg (4x10tekrar)

Shoulder press dumbell 25kgx2 (4x10 tekrar)

Barbel curl 45 kg (3x10tekrar)

Dar tutuş bench 75 kilo (3x10tekrar) vs vs 😊

Edit: leg press 400 kg (4x10tekrar)

helalll gayet dengeli değerler iyi bir gelişim kaydetmişsiniz de 2017 mart mı 2015 mart falan mı yada spor geçmişiniz var mı

çünkü herhangi bir spor geçmişi olmadan 5 ayda gelinecek bir düzey değil bu düzey

Oyle profesyonel bir spor gecmisim yok. Spora duzenli olarak ilk defa mart 2017 de basladim.

Ilkokul ve lisede cok bisiklet suren biriydim. Gunluk 30 40 km bulan kullanim oluyordu. Bu yuzden bacaklarim her daim kuvvetliydi zaten. Lise zamanlarimda da yazin 1 ay 2 ay bilincsiz beslenmeye dikkat etmeden falan vg yaptim ama bu sure 3 yilda parca parca halinde toplam 4 5 ayi gecmezdi. Yani spor gecmisi bir nevi yok :)

Vucudum cidden cok iyi yanit veriyor spora. Beslenmeyede cok dikkat ediyorumm.Protein tozu kullanmiyorum ama gunluk protein alımımı kas gelisimi icin yeterli seviyede tutuyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

helalll gayet dengeli değerler iyi bir gelişim kaydetmişsiniz de 2017 mart mı 2015 mart falan mı yada spor geçmişiniz var mı

çünkü herhangi bir spor geçmişi olmadan 5 ayda gelinecek bir düzey değil bu düzey

Oyle profesyonel bir spor gecmisim yok. Spora duzenli olarak ilk defa mart 2017 de basladim.

Ilkokul ve lisede cok bisiklet suren biriydim. Gunluk 30 40 km bulan kullanim oluyordu. Bu yuzden bacaklarim her daim kuvvetliydi zaten. Lise zamanlarimda da yazin 1 ay 2 ay bilincsiz beslenmeye dikkat etmeden falan vg yaptim ama bu sure 3 yilda parca parca halinde toplam 4 5 ayi gecmezdi. Yani spor gecmisi bir nevi yok :)

Vucudum cidden cok iyi yanit veriyor spora. Beslenmeyede cok dikkat ediyorumm.Protein tozu kullanmiyorum ama gunluk protein alımımı kas gelisimi icin yeterli seviyede tutuyorum :)

ne kadar alıyorsunuz günlük kilo x2 mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

ne kadar alıyorsunuz günlük kilo x2 mi

En az x1.5 hayvansal protein aliyorum. Bitkiselde aliyorum fakat onlari saymiyorum.

Ama en cok gelisimime katki sağlayan sey kesinlikle antreman sonrasi lor peynirinden yaptigim shake. 250 gr lordan yapiyorum diger malzemelerle 50 gr a yakin protein oluyor. Antramandan sonra 1 saat icindr iciyorum cok faydasini goruyorum.

• doctor I kullanıcısına yanıt
    Overhead Press form nizamiyse 60 kg da 4x10 çok yüksek bi rakam bence.
    Ayrıca diğer ağırlıklarınızla ölçüşmüyor.
    Orada bir sorun var gibi.

Bu arada ben de kendi değerlerimi gireyim.

2x3x140 kg squat
    1x2x130 kg bench press
    1x1x200 kg deadlift
    4x1x80 kg overhead press

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulas. -- 7 Ağustos 2017; 3:13:44 >
  • ako07 A kullanıcısına yanıt
    Beslenmede ortalama 1000 kalori açık bakıyorum haftada bir kilo verdirerek şekilde. Fazlası zarar zamanında tecrübe ettim. Kardiyodan nefret ediyorum artık yapmıyorum. Fullbody ağırlık çalışması zaten kan ter içinde bırakıyor. Oldukça iyi yağ yakiyorum bu ara . Eskiden ağırlık çalışması sonrası 20 dakika hiit kardiyo yapardım. Ama çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum. Hakkını vererek ağırlık calisiyorsan ve beslenmede yeterli açık olusturulabiliyorsa kardiyoya gerek yok benim düşüncem.

• Ulas. kullanıcısına yanıt
    Maşallah hocam. Benim için hayal bu ağırlıklar. Kaç kilosunuz ne kadar zamandır spor yapıyorsunuz?

• boy: 1.92
    kilo: 96

bench: 90 x 4
    bar squat: 110 x 6
    deadlift: 110 x 6
    overhead press: 64 x 6

önceden 15 - 20 sene basketbol geçmişim var.
    basketi bırakıp 2 sene vg yaptım. sonra 1 sene de vg'ye ara verdim

şimdi terar başladım 2 aydır Leangains uyguluyorum. ilk defa bu ağırlıklara çıktım. muazzam bir sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hot_sauce -- 7 Ağustos 2017; 22:39:2 >
  • sağol dostum 75 kg civarıyım tam birşey söyleyemem tartılmadım bayadır.
    3,5 4 yıl oldu sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulas. -- 7 Ağustos 2017; 21:53:9 >
  • updullah
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

boy: 1.92

şimdi terar başladım 2 aydır Leangains uyguluyorum. ilk defa bu ağırlıklara çıktım. muazzam bir sistem.

helal olsun üstad, 30+ yaşta bu sporla ilgilenenleri görünce çok saygı duyuyorum

bu leans gains sistemi nedir link falan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeIsraetel -- 15 Ağustos 2017; 20:17:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulas.

sağol dostum 75 kg civarıyım tam birşey söyleyemem tartılmadım bayadır.
    3,5 4 yıl oldu sanırım

overhead presste kendinden ağır kaldırmak helal valla, nikimle beraber helal olsun diyorum ben de görebilecek miyim acaba

nikkimin hakkını vereceğim o günleri
  • hot_sauce kullanıcısına yanıt
    Ağırlıklar çok güzel,tebrikler. Özellikle 110kg squat iyi bir ağırlık.
    Yalnız deadlift diğerlerinden geride kalmış biraz genellikle deadlift squattan yüksek olur hatta 110 squat yapan biri çok zorlanmadan 130-135kg deadlift yapabileceği düşünülebilir.

Form konusundamı acaba problem var
  • doctor I kullanıcısına yanıt
    OHP diğerlerine göre bayağı yüksek. Sayısal olarak öyle gözükmüyor olabilir ama omuz gibi küçük bir kas gurub için 60kg çok iyi bir değer 4x10'da.

Hatta bir dengesizlik hissetirebilecek kadar yüksek desem yeridir. 80kg Squat yapan birinin normal şartlarda 40-45 belki 50kg ancak ohp yapabileceğini düşünüyorum ben.

Ayaktan destek alıyor olabilir misiniz? çünkü kendimden biliyorum azıcık ayak momenti ile 70kg bile çalışabilirken sabit duruşta maksimum 50kg çalışabiliyorum ben aynı set ve tekrar sayısında (bu arada bench pressim 90kg, incline bench ise 70kg çalışabiliyorum zaten normal olan bu açı dike yaklaştıkça neredeyse yarısına kadar hatta daha bile fazla düşmesi gerekir ağırlığın).

Ya da bench pressi çok az yapıyorsunuz.
    Ne kadar süredir spor yapıyorsunuz? (powerlifting sanırım?)
    Gayet yüksek ağırlıklar belki benim 2 yıl sonrası için ancak hedefim olabilir. Gayet de dengeli bir gelişim olmuş. Tebrik ederim hocam.
  • quote:

quote:

helal olsun üstad, 30+ yaşta bu sporla ilgilenenleri görünce çok saygı duyuyorum

teşekkür ederim. geç başladık ama olsun biraz aşama kaydedebildik.
    leangains, 16-8 intermittent fastingi yayan isveçli martin berkhanın programı.pek fazla türkçe içerik yok hakkında.
    ama çok etkili bir program olduğunu söyleyebilirim.

10 dakikada leangains - fitkedi

leangains program

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Ağırlıklar çok güzel,tebrikler. Özellikle 110kg squat iyi bir ağırlık.
    Yalnız deadlift diğerlerinden geride kalmış biraz genellikle deadlift squattan yüksek olur hatta 110 squat yapan biri çok zorlanmadan 130-135kg deadlift yapabileceği düşünülebilir.

Form konusundamı acaba problem var

sana katlıyorum, deadlift 130 x 4 çıkartırım diye düşünüyorum. ama dediğim gibi leangains uyguluyorum. bu program belli bir sistem içinde progresif olarak sürekli tekrar artırmaya ya da ağırlık artırmaya yönelik. formla ilgili bir sıkıntı yok ama uyguladığım program dahilinde kendime biraz fazla genişleme alanı bıraktım diyebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim. geç başladık ama olsun biraz aşama kaydedebildik.
    leangains, 16-8 intermittent fastingi yayan isveçli martin berkhanın programı.pek fazla türkçe içerik yok hakkında.
    ama çok etkili bir program olduğunu söyleyebilirim.

10 dakikada leangains - fitkedi

leangains program

hocam 16 saat hiç besin vermemek 24 saatlik anabolik pencereyi 8 saate indirmek pek mantıklı gelmedi bana

• Teşekkür ederim 3-3,5 yıl oluyor.
    Aslında powerlifting değil ama sanırım kayıyorum yavaş yavaş.Şuan 10 gün ara vermek zorunda kaldım gidince kendimi vermeyi düşünüyorum.https://www.instagram.com/rassoislifting/
    Burada sporla alakalı kendimle ilgili şeyleri paylaşıyorum merak eden olursa buyrun.
    Forumun eskilerindenim ama Troll, cıvık adam dolunca uzaklaştım BB bölümünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulas. -- 17 Ağustos 2017; 0:37:19 >
    kullandığın steroidleride soyle arkadaşlara
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.