Şimdi Ara

USRobotics Modem Tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. USR 9108 marka bir kablosuz modemimiz vardı. Aileimin evinde duruyordu. çalışmıyordu uzun zamandır. Neyse memlekete bir ziyarette bulunalım dedik. Baktım ki modem atılmış bir kenara. elime alır almaz bir şıkırtı geldi içeriden. Açtım içini baktım. Resimde yuvarlak içine aldığım yerden şu ufak parça kopmuş. Net çıkmadı fakat parçanın üstünede 220 yazıyor. Kare bir parça. Bunu yerine monte edebilecek biri ya da bir yer var mı? makul bir ücret karşılığı bunu yapabilecek olan? teşekkür ederim.

Tuna.

http://img380.imageshack.us/img380/4162/17052008002mediumli6.jpg

• Resim çok bulanık ayırt edilmiyor
  • evet daha güzeini çekmeyi başaramadım. şemasını bulabilirsem tekrar link vereceğim.
  • kapasitör olabilirmi acaba?
  • Gerçekten resimden birşey anlaşılmıyor
  • bobin o parça, yerine lehimlenebilir
  • hatta resimdeki bobine benzer

USRobotics Modem Tamiri
  • http://img529.imageshack.us/img529/526/p5170143largeue5.jpg

buradan belli oluyor sanırım. tam olarak güç girişlerinin yanında duruyor devre.
  • Bahsettiğin parça yüzeye montajlı bobin olduğu için zamanla lehim atmış olabilir.Bobini takabilme imkanın varsa tak,eğer bobin yoksa çerçeve içindeki L isimi uçları kısa devre yapınca modem çalışır ama bu yolu önermem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duna

http://img529.imageshack.us/img529/526/p5170143largeue5.jpg

buradan belli oluyor sanırım. tam olarak güç girişlerinin yanında duruyor devre.

İlk verdiğin resimde bobinin koptuğu yeri yanlış tespit etmişsin bobin kırmızı daire olan yere bağlı

Bobinin bağlantı uçları belli ve oraya direk lehimlemen zorsa bir ince kablo ile lehimle, yönü değişmez fakat canlı olan iki uçvar o ucu ölçü aleti ile bulmalısın (ohm kısmında) Resimde ise devrenin üzerinde bobinden gelen önemli 2 ucu belirttim.

USRobotics Modem Tamiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 18 Mayıs 2008; 1:11:41 >

• saygısızlık etmek istemem ama o gösterdiğiniz açık uçlar üzerlerinden bir devre kopmuş gibi değil. gayet temiz törpülenmiş duruyorlar. ayrıca o kırmızı olan 2 bölge var ya. ilk resimde daire içine aldığım. o koptu dediğim parçanın altında da aynı o 2 kırmızı diktörgen gibi 2 dikdörtgen var. yani oradan ayrılmış gibi. bilmem anlatabildim mi.
  • tabii yanılıyorda olabilir. pek lehimden filan anlamam. onu yaptıracak birini bulsam daha iyi olur :) istanbul mecidiyeköy - şişli civarında oturuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duna

tabii yanılıyorda olabilir. pek lehimden filan anlamam. onu yaptıracak birini bulsam daha iyi olur :) istanbul mecidiyeköy - şişli civarında oturuyorum.

Bobin 4 bacaklı ise anahtarın sağ altındaki yere 2 bacaklı ise sol altındaki yere takabilirsin.Tam seçilmiyo ama L etiketiyle işaretlenmiş yer bobin yeridir.
  • @Duna tabi ben de yanılıyor olabilirim çünki insanın kendi gözüyle tehşis etmesi ayrı. Resimden tam anlaşılmıyor nete araştırdım aynı modemin resminden bulamadım o yüzden;@nıl_35 arkadaşımızında dediği gibi 4 bacakli ise göstrdiğim yer değilse öteki taraf
  • makro çekim yapamıyorum. lanet kamera oraya odaklanamıyor. istanbula döndüğümde yeni foto çekeceğim. ama o kopan parçanın altında genişçe birbirine değmeyen 2 tane dikdörtgen ayak var. yani kısaca 4 değil 2 ayaklı. istanbulda olup ben bu işi hallederim diyen varsa getirip göstermek isterim.
  • ya da aynı modemden olup içini açabilecek bir babayiğit varsa. böylece anlardık o parça nereden kopmuş :) ama benim ilk resimde yuvarlak içine aldığım yerden kopmuş :) ben eminim :)
  • kardeşlerim ankara konya sk. ne ararsan var elekronik parça çokta ucuz alın kendiniz leğimleyin dünyanın parasını vermeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panter06 -- 23 Nisan 2009; 9:29:44 >
  • bende 9107 modeli var aynı devre bi tek anten takılan kart yok kırmızı yuvarlaktaki yer kesinlikle DEGİLDİR orası boş kalıcak ilk resimdeki kahverengi görünen yere takılıcak bendeki modemde 220 yazan 2 olan kısmı açma kapatma dügmesinin oraya bakıyor 0 yazan ise anten kartının oraya bakıyor konu hort oldu ama kolay gelsin xD
  • :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamepark -- 11 Haziran 2012; 23:35:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.