Şimdi Ara

usrobotics 9115 için port yönlendirme sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    USRobotics 9115 model markalı tek port çıkışlı modemimiz var ve aynı evde iki laptop ile bu modem aracılığıyla internete bağlanıyoruz. Aynı kabloyla vardiyalı olarak ethernetten bağlanıyoruz. Modemin sürücüleri ve programı her iki laptopta da yüklü.www.portforward.com adresinde bu modemin ayarları yok ama zar zor laptoplardan birinde bir port açtım torrentte kullanmak için. Ancak diğer laptopta torrent programına bu portu girince kapalı görünüyor. Her iki laptop için ayrı ip adresleri ile ayrı portlar mı açmam gerek? ip adresi olarak da zaten modemin ayarlarına girilen sayfa adresini yazdım (192.168.1.1 olarak). Ayrıca nod32 port açmayı engelliyor olabilir mi?
    USB modemimi çok özledim =D Bu modemin USB çıkışı da var. Olmadı buna USB kablo alıcam artık...

• bu sabah laptoplardan portu açılmış olana baktım; port kapalı görünüyor. kendi kendisine resetliyor olabilir mi?
    adsl çıktığından beri bu port yönlendirmeden çektiğim kadar hiçbir şeyden çekmedim. herkes çok kolay, şöyle böyle diyor, ama her zaman bir pürüz çıkıyor
  • İlk öncelikle kendi notebook'unuzun ip adresine modem üzerinden gerekli port yönlendirme işlemini yapınız.
    Daha sonra makinanızda ki windows firewall ı ya tamamen disable edin, yada gerekli portu gerirerek porta izin verin.
    En son olarak kullandığınız firewall türü yazılımlar var ise (internet securtiy yazılımları ve antivirüs ile beraber gelen firewall lar -nod32'i de vardır.-) bunu ya tamamen disable edin yada gerekli portu onada girerek izin vermeniz yeterlidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.