Şimdi Ara

USB sorunu (bilgisayar kapanıp açılıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık iki yıldır kullandığım bilgisayarımda son birkaç gündür sorun yaşıyorum. İki gün önce telefonumu şarj etmek için kasanın önündeki USB girişe bağladığım anda bilgisayar kapanıp açıldı fakat bilgisayar açıldığında; kasanın arka tarafında, anakart üzerindeki USB girişten bağlı olan fare çalışmamaya başladı, halbuki yine arka taraftaki USB girişe bağlı olan direksiyon seti, gamepad ve klavye tüm fonksiyonlarıyla (ekran, ışık) çalışıyordu. Dün MP3 çalarımı bağladım öndeki, aynı USB girişine, yanındakine de telefonu bağlayayım derken yine aynı olaylar başıma geldi.

Sorun tam olarak neden kaynaklanıyor olabilir? Öndeki USB girişlere bağladığımda bilgisayar kapanıyor ve açılıyor fakat arkadaki USB'lere bağlı olan mouse da çalışmayabiliyor (üzerindeki LED ışıklar yanıyor sadece).

• Güncel.

Bugün aynı olay tekrar meydana geldi. MP3 çalarımı bağlamak isterken bilgisayar kapanıp açıldı. Açıldıktan sonra tekrar bağladığımda sorun yaşamadım fakat ne zaman olacağı belli olmuyor.
  • bağladıgın kablo (ara kablosunda sorun olabılırmı acaba)?
  • belki kasada kisa devre olabilir uzay kasa kurup deneyebilir misin?
  • psu yetrsız kalıyor olabılr ..psu marka model nedır ?
  • pardon hocam sımdı farkettım sıstem ımzandakı sanrıım ?
  • ama dedıgım gıbı sorun yuzde 99 psu dan kaynaklanıyor .. ımzanda yazanları o psu ıle stabıl kullanamassın ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxirfoxx

bağladıgın kablo (ara kablosunda sorun olabılırmı acaba)?

Hem MP3 çalarımı bağlarken hem de telefonumu bağlarken bu sorun oldu. İkisinin de kablosu farklı ve de bu kablolarla dizüstü bilgisayarıma bağladığımda sorun yaşamıyorum.

@cengomatik

Kısa devre olabilir ama neden kaynaklanıyor olabilir? Sistem 2 yıldır aynı çünkü.

@nıggaa

Evet, imzamdaki sistem. Açıkçası 2 yıldır hiçbir sorun olmadan kullanıyordum. USB bağlarken böyle olması şaşırttı beni. Güç kaynağından USB'ler için ayrılan belirli bir limit mi var acaba? Zira, sistemim 500W tüketecek bir sistem değil, hele ki masaüstünde:

USB sorunu (bilgisayar kapanıp açılıyor)

• Güncel.

Her zaman olmasa da bu sorunla karşılaşmaya devam ediyorum.
  • usbler çakışıyo olabilir. format atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan-94

usbler çakışıyo olabilir. format atın.

Donanımsal bir sorun olma ihtimali var mı peki USB'lerle ilgili?
  • olabilir.ama düşük bi ihtimal.format attıktan sonra düzelmez ise biosuda komple resetleyin. eğer hala sorun devam ediyorsa.donanımsal arıza var demektir.
    bilgisayara taktığınız elektronik cihazların kablolarınada dikkat etin birbirine geçmiş varsa onlarda usbleri yakmış olailir.
  • Teşekkürler. Deneyeceğim.

Güncelleme: Bilgisayara format attım, Windows 7 Ultimate 64 Bit SP1 kurdum, henüz kasanın önündeki USB girişlere bir USB cihaz bağlamadım fakat aynı bölümde bulunan kulaklık girişine kulaklık bağlamıştım, ikinci kez bağladığımda yine bilgisayar kapandı açıldı. Sorun USB ile değil de kasanın ön bölümündeki girişlerin kablolarının kısa devre yapmasıyla alakalı gibi görünüyor. En son birkaç ay önce kasanın ön kapak kısmını açmıştım, ön taraftaki fanı temizlemek için, o sırada bir sorun olmuş olabilir gibi geliyor kablolarla alakalı olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 23 Şubat 2012; 18:17:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.