Şimdi Ara

USB pic Programlayıcı devre seması??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
61.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm mau baksana sen bu devreyi(ft232 li olan-k128) aynen mi bastın yoksa baskıyı yeniden mi çıkardın???

eğer yeniden çıkarsıysan bana çıkarğığın devrenin baskı devresiini gönderirsen çok sevinirim...

eğer dışarıda bastırdıysan kaç liraya ve ayrıca bana da çıkartırıp gönderebilir misin???

tabi ki ücretini ben karşılayacağım

bi türlü çıkaramadık yollar çok ince ve yeniden baskıyı çıkaracak zamanım da yokk

umarım hemen okursun ve cvp yazarsın cvbını beklşiyorum...
  • slm dostum
    evet 128 yapıyorum kendim cıkarrım utu yontemiyle orjinal pcb sini
    ama sistemi oturtturana kadar canım cıktı
    hadi pcb yi cıkarttık bu sefer vi lar adamı deli ediyo rahat 20 via var ve coğu sakat yerde
    suan bitmek uzere
  • walla ben baskıyla ugrasıyorum...

pozitif 20 ile yapmama rağmen hala tam olmadı

ütüyü tam ayrıntılı anlatırmısın... ama hiçbir ayrıntıyı ihmal etmezsen sevinirim...
  • Arkadaşlar ben bu devreyi yapmayı düşünüyom ama U2=FT232BM bu parçayı elektronikçilerde bulabilirmiyim?

http://www.diyot.com/resim/usb%20programmer/usb1.JPG
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamitco

walla ben baskıyla ugrasıyorum...

pozitif 20 ile yapmama rağmen hala tam olmadı

ütüyü tam ayrıntılı anlatırmısın... ama hiçbir ayrıntıyı ihmal etmezsen sevinirim...

http://forum.donanimhaber.com/m_5873835/mpage_1/key_bask%25FD%252Cdevre%252C%25FCt%25FC//tm.htm#5873835

http://forum.donanimhaber.com/m_4647988/mpage_1/key_bask%25FD%252Cdevre%252C%25FCt%25FC//tm.htm#4654630

http://forum.donanimhaber.com/m_1043199/mpage_1/key_bask%25FD%252Cdevre%252C%25FCt%25FC//tm.htm#1046827

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MK102 -- 20 Mayıs 2006; 10:14:58 >

• çok tesekkür MK102...

ft232bm yi de bulabilirsin
    eğer istanbuldaysan kadıköyde int-el elektronikten alabilirsin değilse şipariş edebilirsin... ben öyle yaptım

fiyatı 9 YTL

www.int-el.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitco -- 20 Mayıs 2006; 13:51:25 >
  • slm millet umarım herkes iyidir...

mau sen ütü ile yaptığını söyledin... umarım ütü le yaptığında o görüntünün (k128) mirror (ayna) ünü alman gerektiğini fark etmişsindir...

işte ben de burda takıldım...bir türlü mirrorünü alamadım...sen aldıysan nasıl aldın??? ve eğer mirrorunu aldıysan buraya da ekler misin... teşekkürler
  • herkese slm arkdaşlar...

ben bu dereyi(k128-usb flash programmer) yaptım ama çalışmıyor gibi devreyi usb ye taktığımda
    "bu bilgisayara takılı usb aygıtlarından biri çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor" diye msj veriyo
    yani ft232bm yi tanıtamadım...kabul etmiyo...

bi çok kez kontrol wttim ama devrede bi sorun yokkk...

3 ihtimal var ya ft232bm arızalandı... ya ft232bm sorunlu çalışıyo... ya da devre çalışmıyor...

devreyi yapan çalştıran veya çalıştırımayan arkadaşlar varsa beni ve diğer herkesi bilgilendirirse sevinirm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitco -- 28 Mayıs 2006; 12:37:14 >
  • Hamidco ,ticari değilse,azmini takdir etmemek mümkün değil.

Devrede 628 olmadığı zaman ya da programında bir hata varsa dediğin hatayı veriyor.

Devre çalışan bir devre.İçeride dışarıda forumlarda meşhur.
  • yooo ticari deil benim laptop da maalesef seri port yok... ben de usb seri çevirici aldımm, ama yine de multi pic programmer devresini çalıştıramadım... ben de ft232bm ile kendim bir çevirici yaptım ama o da aynı hatayı verdi...

en son olarak da bu devreyi yaptım ve yine çalışmıyor... bakalım hayırlısı... ben senin verdiğin hex ler ile programladım ama çalışmıyo malesef, başka bildiğin bir hex daha varsa onu da veririsen sevinirim... neyse bi gelişme olursa haber ederim... dikkate aldığın için çok teşekkürler musallim kardeş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitco -- 28 Mayıs 2006; 23:47:55 >
  • bu arada musallim eğer sadece 628 de sorun olsaydı yine bilgisayarın ft232bm yi tanıması ve usb seri çevirici olarak görmesi lazım değil mi?

ayrıca bu 628 nin programı sadece hex dosyası mı var... PİC C,PİC basic veya orjinal asm (yani hex den çevrimemiş) dosyası yok mu???
  • Sanırım Hamidco ya usb driver lazım

Anahtar "ftdi" de

Hexler çalışıyor.Üzüm ve bağ arasındaki ilişki yoğurt yiyenin hesabı gibidir pek karıştırmamak gerekir.

Hamidco okuyormusun,nerede?
  • slm musallim yoo driver var ama kabul etmiyo 4 faklı bilgisayarda ve 4 farklı işletim isteminde denedim ama nafile...

ben öğretmenlk yapıyorum bayburt'ta... zorunlu hizmet... aslen hatay antakya lıyım...

elektronik çıkışlı bilgisayar öğretmeniyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamitco -- 29 Mayıs 2006; 7:34:45 >
  • Bu adresdeki sürücüleri denedinmi.

http://www.ftdichip.com/
  • ewet hem de dediğim gibi 4 farklı bilgisayar ve dört farklı işletim siteminde...

tabi her işletim sisteminin kendi driverini denedim...
  • arkadaşlar aynı şekilde 149 u denediniz mi acababen de onu yapmakla ugrasıyorum birde anlamadığım bir nokta var mesela orda zif soketin bacağına lehim yapmak gerekiyor usten bu pek mumkun değil yani cift taraflı çalısırken nasıl lehim yapıyoruz bunu bir anlatırmısnız.

bende 128 yapmayı planladım ilk etapta ama uzerinde yuzey montaj malzemeler olduğu için çekinmiştim. Sizce 128 mi yapsam yoksa149 mu.

Bu arada ben 149 u pcb ye utu yontemi ile bastım harikada cıktı ama bir anlık acemi,liğime geldi o heyecanla devrenin mirrorunu almayı unutmuşum. :)
  • slm thenoone walla ben onu denemedim ben 128 i yaptım ama çalıştıramadım...

bu arada zif soket meselesine de şöyle uçuk bi çözüm buldum...
    prestij diye çift taraflı lehimlenebilen soketler var... onu kullandım... ama bu sokete zif soket girmedi... ben de bunun(prestij soketin) üzerine normal bi soket daha koydum ve onun da üzerine zif soketi yerleştirdim...
    sağlam oldu...

umarım çalıştırabilirsin...

kolay gelsin
  • bu arada 128 yüzey montajlı ewet ama ben bc856b hariç, hepsini normal elemn kulandım... hiç de zorlanmadım... sadece uzay montazj yaptım...

saygılar
  • evet bende normal kalem havy ile lehim yapacağım zaten fakat su pdf deki dosyanın mirroru nasıl alınacak dosyayı copyalayımp photoshopa atmak ta istemiyorum o zamanda olcek ve diğer işler bozuluyor elimdeki yazıcının metni buyutme ozelliği var ben bu ozelliği kullanarak 109 buyutuyorum tam olcek oluyor ama mirror alamıyorum bunu nasıl yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.