Şimdi Ara

USB pic Programlayıcı devre seması??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
61.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bilgisayarında protel kurulu ise sana database dosyasını gönderebilirim. devredeki pici bulabilirmisin bilemem ama ben yaptım. 2.0 çalışıyor. harici güç kaynağı da istemiyor. zıf soket var 40 pine kadar olan tüm picleri programlıyor. baskı devreyi bizzat biz çıkardık ama devrede pic18f2550 kullanılıyor. bu picin özelliği ise usb yi tanıması. okulda yapmıştık bu devreyi. biz malzemeleri dışardan aldıydık(yurtdışından) isterseniz gerekli tüm verileri burada yayınlarım. (en geç cumaya kadar).
    driver filan gerekiyo. onlarda var. ayrıca malzeme 40 ytl tuttu(pic18f2550 ve zif soket dahil) birazda masraf olsa 50-60 a geliyo. aynısı microchipte 200 ytl....
    saygılar...

hocam saygılar elinde ki dokumanları paylasırsan cok sevinirim
  • bugün yollıycaktım ama flaş belleğim yandı maalesef
    en kısa zamanda iletirim...

usb aygıtı tanınmadı diyo kusura bakmayın çok özür dilerimm
  • memin su bahsettiğin programmer devresini ve tüm gereken seyleri gönderecektin...

herhalde unuttun... onu gönderirsen çok makbule gececek... saygılar ve şididen tesekkürler
  • hocam pic programlama devresiniwww.altaskitap.com dan ucuz bir fiyata temin edersin.(15ytl civarında)
    kendim pic programlam yaptım defalarca olmadı ıc prog tanımıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: akif6565

hocam pic programlama devresiniwww.altaskitap.com dan ucuz bir fiyata temin edersin.(15ytl civarında)
    kendim pic programlam yaptım defalarca olmadı ıc prog tanımıyor

arkadaşım senin 15ytl ye aldığın programlayıcıyı ben 3ytl ye kendim yapıyorumilk denememde de başarılı oldum yalnız buradaki arkadaşlar usb üzerinden programlayan bir kart istiyorlar usb üzerinden çalışan programlayıcılarda az değil hani

• şu zamana kadar kendi yaptığı usb programlayıcısını kullanan görmedim forumda. ümidimi kestim diyebilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjv16

şu zamana kadar kendi yaptığı usb programlayıcısını kullanan görmedim forumda. ümidimi kestim diyebilirim

abi zor biraz insanlar bunun üzerinden para kazanıyor sonuçta öyle beleş verirlermi.dimi ama

ancak elinde usb den programlayıcısı olan bir arkadaş şema çıkarırsa belki diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezer1247

quote:

Orjinalden alıntı: bjv16

şu zamana kadar kendi yaptığı usb programlayıcısını kullanan görmedim forumda. ümidimi kestim diyebilirim

abi zor biraz insanlar bunun üzerinden para kazanıyor sonuçta öyle beleş verirlermi.dimi ama

ancak elinde usb den programlayıcısı olan bir arkadaş şema çıkarırsa belki diyorum

abi haklısın beklemeye devam edelim bakalım. Gerçi comdan bağlananlardan da gayet memnunuz en azından com portumuz var :)

• http://www.kitsrus.com/upuc.html#k128

Özür diliyorum,Zarkabul arkadaşım aynı linki vermiş,gözümden kaçmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musallim -- 12 Mayıs 2006; 20:58:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: musallim

http://www.kitsrus.com/upuc.html#k128

Özür diliyorum,Zarkabul arkadaşım aynı linki vermiş,gözümden kaçmış.

kardeş buradaki devrenin içinde sanırım pic vardı gerekli yazılım olmadan bu işimize yaramaz

• quote:

sezer1247 sanırım benim gibi gözlük takma vaktin gelmiş.
    Senin için biraz büyüteyim.

http://www.diyot.com/USBPRG.html

http://www.ozitronics.com/micropro.html#vcpdrivers

http://www.ing-steen.se/share/pic/k150-usb-programmer/share.html

arkadaşım kusura bakma ben ediğin linke bakmadan cevap yazarak biraz aptallık ettim daha önce aynı siteden alınan usb programlayıcıda pic16f628 kullanılmıştı ve gerekli yazılım yoktu o nedenle cevap verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerkıran -- 12 Mayıs 2006; 23:52:21 >

• Sayın arkadaşım kusurluk bir şey yokki ne diye üzülüyorsun.

Vesile oldu arayan arkadaşlar için.Evet piyasada hazır satılıyor 3-5 firma üretiyor ama kendi yapmak ve yaparken bir şeyler öğrenmek isteyen arkadaşlar kadar öğrenci arkadaşlarda var ve kuruş hesaplanmalı harcarken.
  • quote:

Sayın arkadaşım kusurluk bir şey yokki ne diye üzülüyorsun.

Vesile oldu arayan arkadaşlar için.Evet piyasada hazır satılıyor 3-5 firma üretiyor ama kendi yapmak ve yaparken bir şeyler öğrenmek isteyen arkadaşlar kadar öğrenci arkadaşlarda var ve kuruş hesaplanmalı harcarken.

haklısın arkadaşım sağol

• eywallah musallim kardeş kaç gündür bu programlayısının hx dosyasını arıyordum... umarım çalışıyorddur allah razı olsun... ellerine sağlık...

bu arada benim dendiğim çok basit ama 8-14-18-28 ve 40 bacaklı çoğu pic'i programlayan ve adaptör gerektirmeyen com dan çalışan programlayıcının linkini aşağı atıyorum...

gerekli windows arayüzünü upload etmiştim amayanlışlıkla silindi birazdan yine aynı yere upload ederim...

herkesin paylasımına sağlık...
  • hamitco hocam teşekkürler. Ölçülü pcb sinin olması çok iyi olmuş bunla bi de eprom yazılıp okunsaydı mükemmel olurdu. bu picin takıldığı kollu yuvayı piyasada rahat bulabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjv16 -- 13 Mayıs 2006; 12:17:08 >
  • ewet onun adı 40 bacak zif soket... en fazla 15-20 milyona elektronik parçalarını aldığın yerden zif soketi alabilirsin....

kolay gelesin
  • musallin bi de bana k150 deki 16f628'nin hex dosyası lazım onu da bulabiirsen çok sevinirim...

paylaşımına sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamitco

ewet onun adı 40 bacak zif soket... en fazla 15-20 milyona elektronik parçalarını aldığın yerden zif soketi alabilirsin....

kolay gelesin

hocam 1.5 2 milyon mu yoksa 15 20 milyonmu bi an şaşırdımda..??? 15 20 milyona en kral com port programlayıcıyı alabiliriz sanırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.