Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

USB Kullanıcılar Bağlantınıza Dikkat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
96
Cevap
0
Favori
1.785
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> USB Kullanıcılar Bağlantınıza Dikkat
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1421 Mesaj
    O zaman bu mantıkla biz usb modemi 56k modem olarak kullanabiliriz ne fonksiyonlu bir aletmiş bu. Nasıl olsa yazılımsal bir şey adsl kablosu koparsa yine bulunsuz bir yerde di mi
    |
    |
    bu konu uzar gider arkadaşlar.adsl modemlerdeki chipset inin dial-up yapma özelliği yokki.yani diyelim bir virüs var ve dial-up yapıp yurtdışı numaraları çeviriyor , yani bir yazılım bu ; ama modem de bu yazılımın etki göstereceği hardware yok (donanım yok).virüs olmayan donanımı modemin içine mi sokuyor acaba ilginç!!! adsl modem zaten klasik modem işini yapmaz aslında bir modem değildir bile....
    |
    |
    afferim pcforum tebrikler konuya güzel alaka ben saçma zewap yazmayın diyorum sen neler diyorsun.
    saten insan oğluna bişey söyleuyip iyilik yapmıcaksın.

quote:

Orjinalden alıntı: pcforum

Bu arada "Keysmart" geçen gün modem satmak istiyordu bana. Sanırım ethernetli (routerli) modem satış işine girdi. İnşallah bu başlığın modem satış işi ile bir alakası yoktur.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    968 Mesaj
    pcforum millette gerçek sanacak ... :) sen önce kendi modemini değiştir önene gelen geçen dalıyo :) hacklendiğin günü unutma :) sende değiştir bence
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    keysmart bende bi virus geliştirdim çok yakında bütün dünyaya yayılcak hatta telekomun temizlikçileri arasında bi konuşuluyor 56 K yı 8mbit yapıyo hadi herkeze hayırlı olsun
    |
    |
  • Binbaşı
    1100 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: fLaVa

O zaman bu mantıkla biz usb modemi 56k modem olarak kullanabiliriz ne fonksiyonlu bir aletmiş bu. Nasıl olsa yazılımsal bir şey adsl kablosu koparsa yine bulunsuz bir yerde di mi

walla denılebılecek en gusel şeyi sölemişsin..çünkü benım modem de bıraz farklı aynı 56k gibi bı bağlantı oluşturuyor aynı tarz bağlanıyor.acaba dıyorum ama espri yapan arkadaşlarada hak vermemek elde değil..
    |
    |

Orjinalden alıntı: umutcan15

ethernet modemlerde internet ağ üzerinden geldiği için direkt bağlanır fakat usb modemlerde modem adsl e bağlandıktan sonra bu bağlantıyı
    bilgisayara tanıtmak için dial-up arayüzü kullanılır(yanlış anlamayın dial-up değil arayüzü) buradan bağlan dediğimizde zaten adsl hattına bağlanmış olan
    modemimiz internet bağlantısını bilgisayara açar. bağlantı kurmak için böyle bir arayüze ihtiyaç vardır. arkadaş bunu gerçek dial-up zannetmiş galiba
    adsl modem hiçbir şekilde numara çeviremez bu yüzden de dialer gibi bir sorun asla olamaz
    Eğer yukarıdaki doğruysa geyik çevirmeye başlayabilirsiniz
    |
    |

• Yüzbaşı
    735 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: girmiyor

quote:

ethernet modemlerde internet ağ üzerinden geldiği için direkt bağlanır fakat usb modemlerde modem adsl e bağlandıktan sonra bu bağlantıyı
    bilgisayara tanıtmak için dial-up arayüzü kullanılır(yanlış anlamayın dial-up değil arayüzü) buradan bağlan dediğimizde zaten adsl hattına bağlanmış olan
    modemimiz internet bağlantısını bilgisayara açar. bağlantı kurmak için böyle bir arayüze ihtiyaç vardır. arkadaş bunu gerçek dial-up zannetmiş galiba
    adsl modem hiçbir şekilde numara çeviremez bu yüzden de dialer gibi bir sorun asla olamaz
    Eğer yukarıdaki doğruysa geyik çevirmeye başlayabilirsiniz

siz yeni mi başlıyorsunuz

bu arada keysmarttan hala tatmin edici bi açıklama gelmedi, bekliyoruz...
    |
    |

• Yarbay
    2543 Mesaj
    o da türk telekomu bekliyor
    |
    |
    abşi bende zoom x5 kullanıyorum ben konuyu eleştirmek amacıyla değil öğrenmek amacıyla soruyorum zoom x5 router'ı olan bir modem ben usb ile bağlıyorum ve meco arkadaşın söylediği gibi sadece birkere kullanıcı adı ve şifre girdim modem bunu aklında tutuyor buna rağmen zoom x5 kullanıcılarının bir tehlikesi varmı ayrıca makina kapalı olsa bile modem devamlı internete bağlı modem açık olduğu sürece bu virüs modeme bulaşıyor değilmi ayrıntılı bilgi verebilirseniz sevinirim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    735 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: aqua

abşi bende zoom x5 kullanıyorum ben konuyu eleştirmek amacıyla değil öğrenmek amacıyla soruyorum zoom x5 router'ı olan bir modem ben usb ile bağlıyorum ve meco arkadaşın söylediği gibi sadece birkere kullanıcı adı ve şifre girdim modem bunu aklında tutuyor buna rağmen zoom x5 kullanıcılarının bir tehlikesi varmı ayrıca makina kapalı olsa bile modem devamlı internete bağlı modem açık olduğu sürece bu virüs modeme bulaşıyor değilmi ayrıntılı bilgi verebilirseniz sevinirim.

böyle bir virüsün olduğu ispat edilmedi ve mantık dışı dert etme yani..

keysmart modem satmaya çalışıyo
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    quote:

SON DERECE HAKLISIN
    Bazı ADSL modemlerin (örn. Zyxel prestige 600) bağlantı arayüzü Dial-Up görünümündedir. Ancak normal numara çeviremez.
    Şimdi birinin öyle bir virus yaptığını hayal edelim ki bu virus hem bilgisayarınızdaki dial-up özelliklerini kökten değiştirsin, hem de ADSL modemin içindeki ADSL bağlantı türünü analog bağlantı ile değiştirsin (bunu nasıl yapacaksa ? Neyse hayal ediyoruz ya devam edelim..) Bu durumda bile bir bağlantı oluşturduğunuzda hiçbir internet sitesini veya programını kullanamıyor olmanızdan durumu hemen anlarsınız..

Bu arada kendisiyle direkt dalga geçilmesine rağmen sevgili BEKO teknisyeni arkadaşımın bu kadar çok uyarı mesajı yazması da ilginç. Kendisi ya çok iyi kalpli biri, ya da ethernet kartı distribütörü. (şaka Gökhan şaka.. temelsiz de olsa uyarın için teşekkürler..)
    |
    |

• Yarbay
    3254 Mesaj
    bende de 5510 var. böyle bişey olacağını sanmıyorum ama hattı yurt dışına kapattırsak kesin çözülürmü olay. o kadar şey yapıyomuş virüs bunu da çözer heralde bide 56k modemi illa sökün demiş. kablo mablo yok öyle takılı duruyor. virüs o halde nasıl kullancan modemi anlamadım. bide 5510da zaten bağlan cart curt olayları yok. bağlandığımız numaraya nasıl bakcaz.
    |
    |

bang! bang!
  • Çavuş
    75 Mesaj
    ya adam duydugunu söylüyor.ister inanın istre ianmayın.önlem almak size kalıyor..
    |
    |
    yurt dışı çıkışlarınızı kapatın derim bu da ir tavsiye ama size düşen görev telekomu sıkıştırmak... ben bilginiz olsun diye yazdım ama bazı kişileriniz dalgaya aldı inşallah balarına öle bişey gelir ...
    |
    |
  • Yarbay
    3650 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: keysmart

ben bilginiz olsun diye yazdım ama bazı kişileriniz dalgaya aldı inşallah balarına öle bişey gelir ...

Of iş bedduaya gelirse o beddua dönüp dolaşıp seni bulabilir.
    |
    |

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

• Çavuş
    56 Mesaj
    Arkadaşlar adsl modemin teknik olarak numara çevirmesi imkansızdır. Usb modemlerde numara çevirme olarak gördüğünüz aslında numara çevirme değildir. Sadece çevirme işlemini simule eder. Ayrıca adsl sistemi telefon hattını kullanır ancak farklı bir sinyal yapısı ile santraldaki portla iletişim kurar. Dial up modemlerdeki röle sistemi yoktur normal çevir sesini alamaz. Söylediğiniz şekilde eğer bir şekilde virüs modeme bulaşıyorsa eternetli modemede bulaşması lazım aynı mantık sonuçta hepsinde flash memory var bu işin yazılımla yapılması mümkün değildir... Tartışmaları başından beri okuyorum sanki eternetli modem almaya teşvik eden bir hava var...
    |
    |
Reklamlar
google reklamları
Masal
haberler
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.