Şimdi Ara

USB kablo yerine network ağı kullanılabilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir proje için yardımınıza ihtiyacım var. Kendi çapımda araştırdım ama sonuç bulamadığım için buraya yazma ihtiyacında bulundum.

Proje bileşenleri Şu şekilde:

1 Adet Dizüstü Bilgisayar, bir adet yazılım ve USB üzerinden bağlı bir CAN BUS cihazımız var. Bilgisayar ile USB üzerinden Can Bus aracılığı ile elektronik bir modül kontrolü yapıyoruz.

Yapmak istediğimiz şey Şu:

Uzaktaki bir şubemizdeki CANBUS cihazına bağlanmak istiyoruz. Özetleyecek olursak Tek bir Bilgisayar ile 3 Farklı Şubemizde bulunan CANBUS cihazlarına bağlantı kurmak istiyoruz.

CANBUS cihazlarımız sadece USB üzerinden çalışıyor.

Şubelerdeki CANBUS lara internet üzerinden nasıl bağlanırız? Bilgisayarımızın USB sine bağlayacağımız bir modem ve CANBUS cihazına bağlayacağımız bir modem ile bu mümkünmü?

Bilgisayardaki veri aktarım yönünü (USB harici) değiştiremiyorum, CANBUS taki veri girişini (USB harici) değiştiremiyorum. Bilgisayardaki USB-COM ile Canbus taki USB ye nasıl Bağlarız. PC tarafı USB den çıkacak bir bağlantı cihazı ile, Canbus Tarafı modem to Usb Olacak gibi. Özetle İki cihaz arasındaki USB kablosunun yerine uzak bağlantı kullanmak istiyorum, USB ler ile oynamadan.

Umarım anlatabildim.

Bir Miktar bütçem var ve en stabil bağlantıya ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Şu tarz ürünler var. Fikir verebilir.

kvaser
    Kvaser Ethercan HS - Kvaser - Advanced CAN Solutions
    https://www.kvaser.com/product/kvaser-ethercan-hs/

Edit: Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 30 Haziran 2022; 20:18:16 >
  • rafet32 kullanıcısına yanıt

bu ürün ethernet ten serial port yapıyor. İstediğim Şey bu değil.

• "ewon cosy industrial gateway" var onları araştır. ben biraz bakındım direkt canbus olanları yok. mpi rs232 ve usb versiyonları var.

mantık olarak şöyle çalışıyor.örnek veriyorum adanada izmirde ewoncosy takıyorsun 1er tane. sen istanbuldasın diyelim. adana ewoncosy e bağlantı kurduğun an ewon cosynin usb yada ethernet portuna bağlı cihazlar senin bilgisayarın ağdaymış gibi o ağa komple bağlanıyorsun.

canbus yerine mpi yada rs232 desen direkt bağlanırdın ama canbus dediğin için o usb to canbus kablo sürekli orda takılı olması gerekebilir.

ewon cosy sürekli internete bağlı olmalı internet üzerinden bağlanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insanno8693 -- 21 Temmuz 2022; 0:4:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can to Ethernet
    Can bus to Ethernet
    Bu iş için yapılmış cihazlar çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.