Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mesela benim harici harddiskim 3. defa yerel disk f olarak görüyor ve açılmıyor diski biçimlendir diyor. ben bunla alakalı çözümleri araken usb bellekleri de taramak yerine -arama bölümünden sağlıklı sonuç alamadım- girilen yoruma etiket eklenebilir harddisk usb gibi çok olacağına bende inanmıyorum ama ne biliiym daha kolay bir arama kategorilendirmeye gidilmeli.

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLaCKNiGhTinViTaTioN

Riskli olabilir biliyorum ama ben 3-4 gündür o menüleri açabilme umuduyla 4-5 kere yani yada eski sürümleri yükleyip değiştiriyorum.
    Benim sorum değişik bir bios la örneğin phoenix&award la yapabilirmiyim bunu?Benim bios sadece phoenix.

Maalesef bu konuda bi bilgim yok ama muhtemelen yapamazsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil berk

mesela benim harici harddiskim 3. defa yerel disk f olarak görüyor ve açılmıyor diski biçimlendir diyor. ben bunla alakalı çözümleri araken usb bellekleri de taramak yerine -arama bölümünden sağlıklı sonuç alamadım- girilen yoruma etiket eklenebilir harddisk usb gibi çok olacağına bende inanmıyorum ama ne biliiym daha kolay bir arama kategorilendirmeye gidilmeli.

selamlar

Tabiki olabilir bunu site yönetimine ileteceğim..
  • 4gblık kingstonem var. Düne kadar sağlam çalışıyodu, bugün taktım makine hiç görmüyor. Çözüm ne olabilir?
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan Çorum

4gblık kingstonem var. Düne kadar sağlam çalışıyodu, bugün taktım makine hiç görmüyor. Çözüm ne olabilir?

Başka bilgisayarlarda çalışlıyor mu denediniz mi?
  • WD 320 gb taşınabilir bellek usb aygıtı tanınmadı sorunu...hiçbir usb de çalışmadı laptopumun..bende bunun üzerine recovery yaptım...buna rağmen laptopun sol tarafındaki usb tanımadı..sağdaki tanıdı en azından..recovery sonrası..ama o da zorla yani..çok uğraştırdı..SOL taraftaki usbninde eskisi gibi tanıması için ne yapmalıyım ?

ayrıca darbe v.s hiç almadı..masada öylece duruyor..ve de içinde yaklaşık 200 gb veri var..

ben format v.s de bilmiyorum..belki makinam formatla düzelirdi..sıfırlanırdı ama laptop daha yeni yani

hp dv6 1235
    3 gb ram
    v.s v.s

neden böyle oldu anlamadım..........

sol usb girişini nasıl düzeltebilirim acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

WD 320 gb taşınabilir bellek usb aygıtı tanınmadı sorunu...hiçbir usb de çalışmadı laptopumun..bende bunun üzerine recovery yaptım...buna rağmen laptopun sol tarafındaki usb tanımadı..sağdaki tanıdı en azından..recovery sonrası..ama o da zorla yani..çok uğraştırdı..SOL taraftaki usbninde eskisi gibi tanıması için ne yapmalıyım ?

ayrıca darbe v.s hiç almadı..masada öylece duruyor..ve de içinde yaklaşık 200 gb veri var..

ben format v.s de bilmiyorum..belki makinam formatla düzelirdi..sıfırlanırdı ama laptop daha yeni yani

hp dv6 1235
    3 gb ram
    v.s v.s

neden böyle oldu anlamadım..........

sol usb girişini nasıl düzeltebilirim acaba ?

Aygıt yöneticisine girin evrense seri yol denetleyicileri altındaki bütün usb köklerini kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın..

• Merhaba herkese,

Ebay-Amerika'dan aldığım 5 adet "NEW 8GB 8 GB 2.0 USB FLASH,THUMB, PEN DRIVE MEMORY" sorunlu. Özellikle video ve fotoğraf yüklediğimde, ya dosya var içeriği yok, ya da sembolik terimlerle görünen dosyalar açılmıyor. Format atıyorum, taratıyorum, biçimlendiriyorum ve ardından bilgisayar a bağlayıp veri yüklediğimde gene aynı sorun devam ediyor. Forumlardan araştırdım ancak, benim sorunuma çözüm bulamadım. İşin içinden çıkamadım. Bu çin malı ürünlerde, onarılmaz bir hata mı var acaba? Ancak ebay üzerinden iki farklı firmadan almış olduğum ürünlerin her iki cinsinde de aynı sorun var. Bu nedenle, bu çin malı ürünlerin Türkçe işletim sistemlerine, uzantılarına ve sembollerine uyumlu olmama durumu olabilir mi? Aklıma hiç bir teknik sorun ve çözümü gelmiyorum biçimlendirme-format-taratma dışında.

Lütfen bu konuda donanımlı, yardımcı olabilecek biri varsa yazsın bana. Dediğim gibi bir tanecik bir cihaz da değil. Tam 5 tane ve hepsinde aynı sorun var. :(

Benimle bu forum üzerinden veya email adresimden irtibat a geçerseniz çok sevinirim.

ismailyornuk@hotmail.com

• Bende üç tane media marktan aldığım wd 1 tb hdd var. 3'ü de birbirinin kopyası.

Sorun 1: Windows vista ve 7 'de birde ubuntu da denedim bu olayı. Windowslarda sadece ilk taktığım hdd yi görüyor. 2. taktığıma sadece elektrik gidiyor sanki. Bilgisayarımda ilk taktığım hdd 'nin sürücü harfi var. Ama ubuntuda sorun yok. 3'ünüde taktığımda üçünüde bilgisayarımda gösteriyor. Hdd ler arası dosya kopyalıyor. Sizce sorun nedir?? Windows'un dandikliğimi ??

Sorun 2: Bu hdd'ler arası dosya kopyalarken hız ortalama 20 MB civarında. Bilgisayara atarken de 30 MB civarında. Sizce bu hız normal mi..? Bana az gibi geldi. Daha fazla olması gerekmezmi..?
  • arkadaşlar selam

arkadaşımdan 500 lük harici disk aldım, ancak pc ye taktığımda pc diski görmüyor. aygıt yöneticisinden güncelleştirme yaptığımda "şu anda yüklü sürücüden güncel sürücü bulunamadı" diyor. acaba disktemi sorun var ama ışığı yanıyor motoruda çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimpiro

Merhaba herkese,

Ebay-Amerika'dan aldığım 5 adet "NEW 8GB 8 GB 2.0 USB FLASH,THUMB, PEN DRIVE MEMORY" sorunlu. Özellikle video ve fotoğraf yüklediğimde, ya dosya var içeriği yok, ya da sembolik terimlerle görünen dosyalar açılmıyor. Format atıyorum, taratıyorum, biçimlendiriyorum ve ardından bilgisayar a bağlayıp veri yüklediğimde gene aynı sorun devam ediyor. Forumlardan araştırdım ancak, benim sorunuma çözüm bulamadım. İşin içinden çıkamadım. Bu çin malı ürünlerde, onarılmaz bir hata mı var acaba? Ancak ebay üzerinden iki farklı firmadan almış olduğum ürünlerin her iki cinsinde de aynı sorun var. Bu nedenle, bu çin malı ürünlerin Türkçe işletim sistemlerine, uzantılarına ve sembollerine uyumlu olmama durumu olabilir mi? Aklıma hiç bir teknik sorun ve çözümü gelmiyorum biçimlendirme-format-taratma dışında.

Lütfen bu konuda donanımlı, yardımcı olabilecek biri varsa yazsın bana. Dediğim gibi bir tanecik bir cihaz da değil. Tam 5 tane ve hepsinde aynı sorun var. :(

Benimle bu forum üzerinden veya email adresimden irtibat a geçerseniz çok sevinirim.

ismailyornuk@hotmail.com

Sonuçta çin malı. Muhtemelen bu bellekler sahte. 1. de sorun olsa anlıyacaz ama 5.inde de aynı sorun var.
    Uyum sorununa gelince. Bu aygıtlar tak kullan aygıtlardır. Ayrıca bi sürücü istemezler. Takar takmaz işletim sistemi,donanım..vs gözetmeksiniz çalışırlar.

Ürünleri mümkünse iade ediniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: abdsev

Bende üç tane media marktan aldığım wd 1 tb hdd var. 3'ü de birbirinin kopyası.

Sorun 1: Windows vista ve 7 'de birde ubuntu da denedim bu olayı. Windowslarda sadece ilk taktığım hdd yi görüyor. 2. taktığıma sadece elektrik gidiyor sanki. Bilgisayarımda ilk taktığım hdd 'nin sürücü harfi var. Ama ubuntuda sorun yok. 3'ünüde taktığımda üçünüde bilgisayarımda gösteriyor. Hdd ler arası dosya kopyalıyor. Sizce sorun nedir?? Windows'un dandikliğimi ??

Sorun 2: Bu hdd'ler arası dosya kopyalarken hız ortalama 20 MB civarında. Bilgisayara atarken de 30 MB civarında. Sizce bu hız normal mi..? Bana az gibi geldi. Daha fazla olması gerekmezmi..?

1. Vistada ya da 7 de herhangi bir sanal sürücü kurulu mu? Bu sorun 2. taktığınız hddnin harf alamamasından kaynaklanıyor muhtemelen. Şunu yapın: 2. hddnizi taktığınızda bilgisayarım kısa yolundan sağ tık vasıtasıyla yönet'e girin. Oradan disk yönetimine. Disk yönetimine girdiğinizde orada 2. hddnizi görmeniz lazım. Onun üzerine geliğ sağ tıklayın sürücü yolu ve harfi değiştir başlığına tıklayarak harf atamayı deneyin. Sonrasında tamam diyerek pencereleri kapatın. Bu şekilde yaparsanız 2.hddnin bilgisayarımda görünmesi lazım.

2. Hızlar da normal..

• quote:

Orijinalden alıntı: özgün

arkadaşlar selam

arkadaşımdan 500 lük harici disk aldım, ancak pc ye taktığımda pc diski görmüyor. aygıt yöneticisinden güncelleştirme yaptığımda "şu anda yüklü sürücüden güncel sürücü bulunamadı" diyor. acaba disktemi sorun var ama ışığı yanıyor motoruda çalışıyor.

Disk yönetiminde görebiliyor musunuz? (disk yönetimine nasıl gireceğinizi bi üst iletimde yazdım)
  • Merhabalar, Bende de Toshiba 250 Gb'lik HDD var ama Güncel olarak kullandığım Pc'ye taktığımda ışığı yanmasına rağmen tanımıyor. (Windows 7)

Windows Vista yüklü notebook'uma taktığımda yeni donanım bulundu diyor ve kuruyor.

Windows 7 de tanıması için ne yapmam gerekiyor acaba ?

Yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Upcomin_vibes

Merhabalar, Bende de Toshiba 250 Gb'lik HDD var ama Güncel olarak kullandığım Pc'ye taktığımda ışığı yanmasına rağmen tanımıyor. (Windows 7)

Windows Vista yüklü notebook'uma taktığımda yeni donanım bulundu diyor ve kuruyor.

Windows 7 de tanıması için ne yapmam gerekiyor acaba ?

Yardım ederseniz sevinirim.

win7 yeni bir işletim sistemi. Bu tip usb sorunları çıkıyor. Belki microsoft bunun için bi yama falan hazırlayabilir.

Şu an için aygıt yöneticisine girip evrensel seri yol denetleyicileri altındaki ana köklerden birine sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyin..
  • Dediğinizi yaptım fakat bütün denetleyicilerin en son güncelleme olduğunu söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: emekli1961

Yukarıda sorduğum olayı bir şekilde hallettim şöyleki WD'den Seagate'e dosya atarken (daha doğrusu atamazken) o yazı çıkıyodu ve dosyaları atmıyodu.Verbatim hariciyi taktım sorunsuz bir şekilde dosyaları attım.Demekki neymiş Seagate, WD'ye gıcık kapmış..

şaka bir yana bilgisi olan arkadaşların bu soruna neyin sebep olduğunu yazarlarsa sevinirim..kolay gelsin.

Gecikmeli yazma başarısız uyarısı ya bilgisayarınızdaki hddnin ya da harici hddnizin sorunlu olduğunu gösterir..

Dejaay hocam benim seagate'in WD'ye gıcıklığı herhalde geçtiŞöyleki size ilk soruyu sorduğum zaman seagatin yazılımı yüklü değildi en azından güncel değildi diye düşünüyorum ,herikiside (WD veSeagate) kasanın önündeki USB girişlerine bağlıydı.Önce seagatin yazılımını kaldırdım kendi sitesinden tekrar yükledim ve arkadaki usb girişine bağladım WD yi de öndeki usb girişlerine bağladım şu an kardeş kardeş çalışıyolar ve birbirlerine çok rahat bir şekilde dosya atabiliyorum.Bu arada BİOS'tan dediğiniz gibi baktım ama orada herhangi bir terslik gözükmüyor herhalde bağlantıda bir sorun var.bir tanesinide kullanmayı veririz artık ..Tekrar teşekkürler kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Upcomin_vibes

Dediğinizi yaptım fakat bütün denetleyicilerin en son güncelleme olduğunu söylüyor.

Bir de anakartınızın sitesinde win7 için anakart chipset sürücüleri var mı bi bakın. Varsa onu indirin ve kurun.

Yine sorun çözülmezse xp ye geçin derim
  • öncelikle iyi forumlar dilerim. samsung marka hafızası olan 2 gb lık Rogadis FM-18 Transmitter ürününü satın aldım fakat windows7 işletim sistemli bilgisayarıma, şarkı yüklemek için usb den taktığımda maalesef aygıtı tanıyamadı. (AYGIT SÜRÜCÜSÜ YAZILIMI BULUNAMADI) uygun sürücü istedi. windows7 ye uygun sürücüsü var mıdır? ya da ne yapmam gerek? yardımcı olursanız sevinirim. ürünü kullanamıyorum. hızlıal.com dan aldım.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.