Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (81. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emmmreee

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Arkadaşlar selamlar, Seagate FreeAgent 1 tb taşınabilir hdd'ye sahibim. Hdd'yi usb'ye taktığım zaman; "hub bağlantı noktasında güç yüklenmesi" hatası alıyorum. Var mıdır bunun bir çözümü? İnternetten baya baktım ama taşınabilir hdd'de böyle bir problemle karşılaşan yok sanırım... Şu anlık birşey olur diye takmıyorum, çözüm önerilerine göre hareket edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Diğer usb girişlerine taktığınızda da bu uyarıyı alıyor musunuz? (mesela arka girişlere taktığınızda)

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim dejaay. Hayır, arka girişlere taktığımda o hatayı almıyorum.

Dostum o zaman kasanın ön USB girişlerinizin bağlantısı yanlış yapılmış. Bi kontrol ettriseniz iyi olur. Ters bağlanmış da olabilir.

Aygıtınızı arka girişlerde kullanmanız aygıtınızın geleceği açısınıdan daha iyi olur..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar, Seagate FreeAgent 1 tb taşınabilir hdd'ye sahibim. Hdd'yi usb'ye taktığım zaman; "hub bağlantı noktasında güç yüklenmesi" hatası alıyorum. Var mıdır bunun bir çözümü? İnternetten baya baktım ama taşınabilir hdd'de böyle bir problemle karşılaşan yok sanırım... Şu anlık birşey olur diye takmıyorum, çözüm önerilerine göre hareket edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Diğer usb girişlerine taktığınızda da bu uyarıyı alıyor musunuz? (mesela arka girişlere taktığınızda)

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim dejaay. Hayır, arka girişlere taktığımda o hatayı almıyorum.

Dostum o zaman kasanın ön USB girişlerinizin bağlantısı yanlış yapılmış. Bi kontrol ettriseniz iyi olur. Ters bağlanmış da olabilir.

Aygıtınızı arka girişlerde kullanmanız aygıtınızın geleceği açısınıdan daha iyi olur..

Teşekkür ederim, öyle yaparım bundan sonra. Ama cihaza birşey olmaz değil mi? 930 gb'ın 700'ü dolu çünkü...
  • quote:

Teşekkür ederim, öyle yaparım bundan sonra. Ama cihaza birşey olmaz değil mi? 930 gb'ın 700'ü dolu çünkü...

Zannetmiyorum bişey olacağını ancak her zaman derim: "önemli verilierinizi mutlaka ikinci bir yedek ortamda yedekleyiniz."
  • Merhaba arkadaşlar
    İlk mesajı inceledim fakat sorunuma rastlayamadım.

Sandisk Cruzer U3 8GB Flash Belleğim var. Yaşadığım sorun ise şu; birşey yüklerken durup dururken bağlantı kesiliyor ve hemen ardından tekrar bağlanıyor. Çıkarıp takmışım gibi...

Sorunun kaynağı sizce nedir ?
  • 2 yıldır format atmaya üşendiğim dizüstüme 3gün önce format attım ancak formattan sonra USB'lerde garip bir sorunla karşı karşıya kaldım. USB Portlardan herhangi bir bileşeni çıkardığım zaman, tekrar taktığımda o bileşen çalışmıyor. Örneğin mouse'u çıkarttığımda hangi porta takarsam takayım tekrar çalışmıyor. Hatta USB portlardan birinden bir aygıt çıkardıktan sonra bilgisayar tamamen iptal oluyor nerdeyse, düğmesine basılı tutmadan pc'yi kapatamıyor, klasör açmakta zorlanıyorum. Ama bilgisayarı yeniden başlatınca hiçbir sorun yokmuş gibi çalışmaya devam edebiliyorum(aygıtlar da aynı şekilde). Yazılımsal bir sorun var belli. Orijinal XP SP2 kullanıyorum.
    Senelerdir ilk defa böyle bir problem görüyorum. Ne yapsam olmadı, eğer sorunu çözemessem devamlı tak-çıkar yapmamak için USB çoğaltıcı alacağım.
    Ne yapılabilir? SP3 yüklemek işe yarar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __BaRıŞ__

Merhaba arkadaşlar
    İlk mesajı inceledim fakat sorunuma rastlayamadım.

Sandisk Cruzer U3 8GB Flash Belleğim var. Yaşadığım sorun ise şu; birşey yüklerken durup dururken bağlantı kesiliyor ve hemen ardından tekrar bağlanıyor. Çıkarıp takmışım gibi...

Sorunun kaynağı sizce nedir ?

Başka bir bilgisayarda da böyle yapıyor mu denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr0wn1ng

2 yıldır format atmaya üşendiğim dizüstüme 3gün önce format attım ancak formattan sonra USB'lerde garip bir sorunla karşı karşıya kaldım. USB Portlardan herhangi bir bileşeni çıkardığım zaman, tekrar taktığımda o bileşen çalışmıyor. Örneğin mouse'u çıkarttığımda hangi porta takarsam takayım tekrar çalışmıyor. Hatta USB portlardan birinden bir aygıt çıkardıktan sonra bilgisayar tamamen iptal oluyor nerdeyse, düğmesine basılı tutmadan pc'yi kapatamıyor, klasör açmakta zorlanıyorum. Ama bilgisayarı yeniden başlatınca hiçbir sorun yokmuş gibi çalışmaya devam edebiliyorum(aygıtlar da aynı şekilde). Yazılımsal bir sorun var belli. Orijinal XP SP2 kullanıyorum.
    Senelerdir ilk defa böyle bir problem görüyorum. Ne yapsam olmadı, eğer sorunu çözemessem devamlı tak-çıkar yapmamak için USB çoğaltıcı alacağım.
    Ne yapılabilir? SP3 yüklemek işe yarar mı ?

Aygıt yöneticisine girin evrensel seri yol denetleyicileri altındaki bütün bileşenlere sağ tıklayıp kaldır diyin ve bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyiniz..
  • quote:

Aygıt yöneticisine girin evrensel seri yol denetleyicileri altındaki bütün bileşenlere sağ tıklayıp kaldır diyin ve bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyiniz..

Hocam çok teşekkür ederim, tam format cdsini çıkarmışken mesajınızı görüp dediğinizi uyguladım ve bilgisayardaki bütün sorunlar çözüldü. Elinize emeğinize sağlık
  • benimde bi sorunum var.
    Aciliyeti var (:
    ben hicbiseye dokunmadıgım halde bilgsayardan donanım çıkarma sesi geliyor ve wirelless adaptörünün ışığı sönüyor. 4-5 ila 20-30 kere adaptörü takıp çıkarttıgımda adaptörün öndeki ışığı yanıyor. bazen arkası yanıyor önü yanmıyor felan.
    Driver'nı yeniden yükledim olmadı.
    bazende biraz fazla sarsıntıya uğrayınca adaptörün ışığı sönüyor ve internet gidiyor.
    Bunu msn'e girerkende yapıyo. Kişi listesini yüklerken 4-5 kişi açık oluyo sonra internet gidiyo yeniden tak çıkart tak çıkart yapıyorm tekrar msne girmeye çalışıyorum yine tak çıkart felan bikaç kere deneyince msne giriyo.
    Varmı bi çözümü olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmxstar

benimde bi sorunum var.
    Aciliyeti var (:
    ben hicbiseye dokunmadıgım halde bilgsayardan donanım çıkarma sesi geliyor ve wirelless adaptörünün ışığı sönüyor. 4-5 ila 20-30 kere adaptörü takıp çıkarttıgımda adaptörün öndeki ışığı yanıyor. bazen arkası yanıyor önü yanmıyor felan.
    Driver'nı yeniden yükledim olmadı.
    bazende biraz fazla sarsıntıya uğrayınca adaptörün ışığı sönüyor ve internet gidiyor.
    Bunu msn'e girerkende yapıyo. Kişi listesini yüklerken 4-5 kişi açık oluyo sonra internet gidiyo yeniden tak çıkart tak çıkart yapıyorm tekrar msne girmeye çalışıyorum yine tak çıkart felan bikaç kere deneyince msne giriyo.
    Varmı bi çözümü olan ?

Bilgisayarınızın anakrt cd si içinde bulabileceğiniz chipset sürücülerini yeniden yüklemeyi deneyiniz..
  • 16 Gb Sd kartım var karta fotoğraf makinamdan format atamıyorum, pc de SD FORMATTER programını deneyince kartın write-protected olduğunu söylüyor bunun için regeditten çözüm önerilmiş fakat benim win7de oyle bir reg. yok ve ben bu karta ne klasör açabiliyorum ne de bişey yapabiliyorum yandaki lock tuşunu biliyorum ona bant yapıştır falan demişler yabancı forumlarda onunla ilgli olduğunu sanmıyorum şu yazma engellemesin kaldırabilsem sorunun çözüleceğine inanıyorum lütfen yardımcı olun, teşekkürler.
  • Arkadaslar Merhaba

benım desktopta bu1.5 tb seagate baglıydı. makıne ıle acılıp kapanıyordu. evı tasırken ne olduysa ayarları bozulmus aletın ben de anlamadım. sımdı pc yı acarken kılıtlenıyor pc. acınca takınca da kapatınca kapanmıyor:)

uzun lafın kısası. bu aletın ben wındows acılınca calısmasını ıstıyorum. baslar baslamaz dııl yanı.. desktopum da anakart asus .. nasıl bır yontem ızlemelıyım. bır de bazen bu usb bellek daha hızlı calısabılır 2.0 olana baglayın dıyor.. ben hangı usb nın 2.0 oldugunu nerden bılecegım.

walla kafam karıstı ustalardan yardım ıstıyorum.. bıos ayarlarını nasıl yapacagım .. benım sorunum bıostan hıssedıyorum ama nasıl cozecegım

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: musyun

16 Gb Sd kartım var karta fotoğraf makinamdan format atamıyorum, pc de SD FORMATTER programını deneyince kartın write-protected olduğunu söylüyor bunun için regeditten çözüm önerilmiş fakat benim win7de oyle bir reg. yok ve ben bu karta ne klasör açabiliyorum ne de bişey yapabiliyorum yandaki lock tuşunu biliyorum ona bant yapıştır falan demişler yabancı forumlarda onunla ilgli olduğunu sanmıyorum şu yazma engellemesin kaldırabilsem sorunun çözüleceğine inanıyorum lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

Böyle sorun yaşayan arkadaşlara o regedit ayarını, format atmayı..vs de önerdik ancak bi sonuç alamamıştık. Sizin sorununuzda %90 donanımsal. Sd kartınız bozulmuş muhtemelen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRADERX

Arkadaslar Merhaba

benım desktopta bu1.5 tb seagate baglıydı. makıne ıle acılıp kapanıyordu. evı tasırken ne olduysa ayarları bozulmus aletın ben de anlamadım. sımdı pc yı acarken kılıtlenıyor pc. acınca takınca da kapatınca kapanmıyor:)

uzun lafın kısası. bu aletın ben wındows acılınca calısmasını ıstıyorum. baslar baslamaz dııl yanı.. desktopum da anakart asus .. nasıl bır yontem ızlemelıyım. bır de bazen bu usb bellek daha hızlı calısabılır 2.0 olana baglayın dıyor.. ben hangı usb nın 2.0 oldugunu nerden bılecegım.

walla kafam karıstı ustalardan yardım ıstıyorum.. bıos ayarlarını nasıl yapacagım .. benım sorunum bıostan hıssedıyorum ama nasıl cozecegım

tesekkurler

BIOS dan usb controllerden hız ayarına bi bakın. Highspeed de mi şu an yoksa 1.1 mi?
  • Evet bozulmuş, yeni kart aldım gitti 16gblık kartım..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musyun

16 Gb Sd kartım var karta fotoğraf makinamdan format atamıyorum, pc de SD FORMATTER programını deneyince kartın write-protected olduğunu söylüyor bunun için regeditten çözüm önerilmiş fakat benim win7de oyle bir reg. yok ve ben bu karta ne klasör açabiliyorum ne de bişey yapabiliyorum yandaki lock tuşunu biliyorum ona bant yapıştır falan demişler yabancı forumlarda onunla ilgli olduğunu sanmıyorum şu yazma engellemesin kaldırabilsem sorunun çözüleceğine inanıyorum lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

Böyle sorun yaşayan arkadaşlara o regedit ayarını, format atmayı..vs de önerdik ancak bi sonuç alamamıştık. Sizin sorununuzda %90 donanımsal. Sd kartınız bozulmuş muhtemelen..
  • Arkadaşlar 2 harici harddiskimde bilgisayarıma bağlıydı dün.Wd yi samsunga yedekliyordum.100-150 gb yedekleme yaptım,sonra bi 1 saat sonra 40gb daha yedekleme yapıcaktım ki harddiskte boş yer yok uyarısı çıktı.(300gb boş yer olduğuna rağmen)Tedirgin oldum 2 kere harddiski kapattım ve açtım sonuç aynıydı.Hatta yerel disktende 100 mb lik bir dosya atmaya çalıştım ama nafile.En sonunda bilgisayara restart attım ve sorun çözüldü.

Sorum şu bu sorunun tekrarlamaması için ne yapmalıyım yada harddiskin verdiği bu uyarı gidici olduğunu mu gösteriyor(harddisk daha 3 günlük,formatı NTFS ve ilk geldiğinde bölme ve biçimlendirme işlemi yaptım)
  • selam, forumda arattım ama cevap bulamadım. daha önce açıklandıysa kusuruma bakmayın.
    Harici bellekle ev sinema sistemi arasında bağlantı kurmanın bir yolu var mı acaba? 500 gb' lık belleğimden film izleyemiyorum
  • Ev sinema sisteminiz harici HDD'den film seyretmeyi destekliyor mu? Destekliyorsa doğru bir şekilde HDD'ye format atmanız lazım. (Logical ya da Primary, NTFS ya da Fat32 gibi)
    Genel kanı 3,5" leri görüyor 2,5" leri görmüyor yönündeydi ama ben bu görüşü yıktım. Ev sinema sistemi yeterli enerjiyi sağlıyorsa 2,5"'ler de çalışıyor.
    Aşağıdaki başlıkta yaptığım denemelere göz atabilirsiniz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_28111852/mpage_1/key_//tm.htm#28148403
  • Arkadaşlar bu ne demek..

2 tane harici diskim var bir tanesi 120gb wd diğeri 1tb seagate ,wd'den seagate'e dosya atmak isterken çıkarttığı baloncukta bunlar yazıyor.Ne yapabilirim.?

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli1961 -- 19 Aralık 2009; 23:26:01 >
  • Yukarıda sorduğum olayı bir şekilde hallettim şöyleki WD'den Seagate'e dosya atarken (daha doğrusu atamazken) o yazı çıkıyodu ve dosyaları atmıyodu.Verbatim hariciyi taktım sorunsuz bir şekilde dosyaları attım.Demekki neymiş Seagate, WD'ye gıcık kapmış..

şaka bir yana bilgisi olan arkadaşların bu soruna neyin sebep olduğunu yazarlarsa sevinirim..kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.