Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: omessiah

Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

fotoğraf mak. ya da usb bellekği taktığınız sıra disk yönetimine girip bu aletlerin orada görünüm görünmediğine bi bakınız..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini
  • quote:

Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

baktım az önce görünmüyor...
  • quote:

quote:

Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

baktım az önce görünmüyor...

Bıosdan USB controllere girip USB hızının 1.1 mi 2.0 mı olup olmadığını kontrol ediniz..
  • Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...
  • quote:

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...

Evet genelde usb sorunlarının çözümü maalesef format oluyor..

Ben teşekkkür ederim..
  • MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
    CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

• quote:

Orjinalden alıntı: dj_mero

MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
    CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

dosya sistemi raw oldu ise yapacak birşey yok maalesef. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderiniz.
  • dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu

Selam muhtemelen virüs sorunu.. Linkdeki dosyayı usb belleğiniz takılı iken çalıştırmayı deneyiniz
    http://www.divshare.com/download/4748120-fa9

Bu sorununuzu çözmezse veri kurtarma programlarını deneyerek verilerinizi sorunsuz kurtarabilirsiniz. "EasyRecovery Professional" adlı program veri kurtarmada işinizi görecektir.

• eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

sistemimde eset4 var nasıl atladıki acaba usb hdd deki virüsü

ben kopyalarkende görünmüğyodu

usb deki virüstenmidir şimdi yani
  • quote:

eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

Evet muhtemelen virüs sorunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

• http://support.microsoft.com/kb/810881/tr

burdaki işlemleri yap dedim olmamış yine

vista ultimate kullanıyo ayar farkedermi acaba
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

Klasöre sağ tıkla girebiliyor muymuş? Bir de başka bir bilgisayarda hddyi deneyip klasöre ulaşmaya çalışınız.

• akşam sorunu çözmüş

nasıl yaptın dedim bi yerlere girdim oldu hatırlamıyom dedi nasıl yaptığımıda

biraz düşünsün bulur çözümü nasıl bulduğunu bakalım
  • ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: otherworld

ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.

Şunu bi deneyiniz:
    Windows Gezgini’nden C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri’nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster’i işaretleyin. Önce Uygula’ya ardından Tamam’a tıklayın.dönüşüm Kutusu’nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Artık görünür hale gelen “Inf” klasörüne girerek “Infcache.1” dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve GeriSürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın.

Bu işlem işe yaramazsa BIOS 'u resetlemeyi deneyiniz.

• Bir yılı aşkın süredir harici diskim sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma bağlı olarak duruyordu. Fakat bugün bilgisayar açıkken elektrikler gitti, daha sonrasında bilgisayarı açtığımda harici diskin ışığının yanmadığını gördüm. Önce bütün kablolarını çıkardım, daha sonra sadece enerji kablosunu fişe taktım ama diske bağlamadım adaptörün ışığı yanıyordu ama kablonun diğer ucunu diske taktığımda ışık sönüyordu. Bütün kablolar takıkken fişi çekip tekrar taktığımda adaptörde ve harici diskte 1-2 saniyelik ışık görünüp gidiyor ve bir daha yanmıyor. Dizüstü bilgisayarımda ve diğer bilgisayarımda da denedim ve durum aynı. Daha sonra flashdisk taktım o ilk başta "Usb Device Not Recognized" dedi. Bunun üstüne driverları güncelledim ve biostan ayarları resetleyip tekrar yaptım. Yeniden açtığımda flash diski taktım sorunsuz birşekilde açıldı lakin harici diskimde aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı veya içindeki bilgileri kurtarmanın; 450GB oyun,dizi,film vs. arşivim vardı bunu kurtarmanın veya diski düzeltmenin bir yolu var mı?

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.