Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • next ye8000-xcam cihazıma yazılım yükleyemedim. Superloader 109 ve ye-8000xcam dosylarını indirdim. Yeni aldığım RS232 kabloyu ve USB girişli Laptopuma kabloyu bağladım. Ama bir türlü yazılım yüklenmedi. Okuduğum yönergeleri izledim olmadı. 'USB-Serial Controller' yüklememi istiyor. Bu programı bulamadım. Ne yapmam lazım.

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

• arkadaşlar superdowaloader ile cihazıma yazılım yüklemeye çalışıyorum. İlk defa deniyorum. Karşıma şu resimdeiler çıkıyor ve öylece kalıyor.

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

• Selamlar;

Benim 1gb lık çıkarılabılır usb belleğim var.Onla ilgili problemim var.Bi ara bozuldu format attım bende.Sonra içine tekrar dosya yükledim.Ertesi gün pc ye taktım.''Bu disk yazmaya karşı korumalı'' diye habire habire aynı sorunu alıyorum.Bi turlu çözümünü bulamadım.Nerden kaldırabılırım bu korumayı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: warchieferen

Selamlar;

Benim 1gb lık çıkarılabılır usb belleğim var.Onla ilgili problemim var.Bi ara bozuldu format attım bende.Sonra içine tekrar dosya yükledim.Ertesi gün pc ye taktım.''Bu disk yazmaya karşı korumalı'' diye habire habire aynı sorunu alıyorum.Bi turlu çözümünü bulamadım.Nerden kaldırabılırım bu korumayı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

Dostum belleğin üzerinde herhangi bir açma kapama düğmesi var mı ? (bazı belleklerde bu tür bir koruma düğmesi oluyor..!!!)

Eğer düğme yoksa, malesef, belleğini servise göndermen gerekecek. Büyük ihtimal de değişim yaparlar... Çünkü bu yazmaya karşı korumalı sorununun çözümü bulunabilmiş değil.

• diğer 98 kullanan bilgisayarlara taktım.belleğe dosya ekleyip,dosya alabiliyorum.ama benim 98 bilgisayarımda doya ekleyip veya alma -silme yaptığım zaman bilgisayarda kitlenme-açılıp kapanma gibi hatalar veriyor ne yapmam lazım yardım edersen sevinirim ...
  • merhabalar..
    dexonic marka 120 gb usb 2.0 diskim ile ilgili bir sorunum var.
    sildiğim dosyalar anında geri geliyor. bunun için unlocker ve eraser programlarını da kullandım ama sonuç alamadım.
    sanırım sorun şu otb -one touch back up - tuşu ile ilgili. disk kendini korumaya mı aldı o yüzden mi silemiyorum. tuşa basıp tekrar silmeyi deniyorum yine olmuyor. back up ı iptal etme diye birşey var mıdır bilmiyorum.
    konuyla ilgili çok fazla bilgim olmadığı için çözemedim sorunumu
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: janverjan

diğer 98 kullanan bilgisayarlara taktım.belleğe dosya ekleyip,dosya alabiliyorum.ama benim 98 bilgisayarımda doya ekleyip veya alma -silme yaptığım zaman bilgisayarda kitlenme-açılıp kapanma gibi hatalar veriyor ne yapmam lazım yardım edersen sevinirim ...

Dostum bilgisayarında sorun var gibi.. Belleğin diğer bilgisayarda çalışıyor ise belleğin sorunsuz.. Bilgisayarında donanımsal bir sorun da olabilir (bilgisayarında başka bir bellek denedin mi, deneme imkanın varsa bi dene. Bakalım bilgisayar yine hata verecek mi), yazılımsal bir sorun da olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: karyaman

merhabalar..
    dexonic marka 120 gb usb 2.0 diskim ile ilgili bir sorunum var.
    sildiğim dosyalar anında geri geliyor. bunun için unlocker ve eraser programlarını da kullandım ama sonuç alamadım.
    sanırım sorun şu otb -one touch back up - tuşu ile ilgili. disk kendini korumaya mı aldı o yüzden mi silemiyorum. tuşa basıp tekrar silmeyi deniyorum yine olmuyor. back up ı iptal etme diye birşey var mıdır bilmiyorum.
    konuyla ilgili çok fazla bilgim olmadığı için çözemedim sorunumu
    yardımcı olursanız sevinirim.

one touch back up yazılımlı bir aygıt kullanmadığım için fazla bir yorum yapamıyacağım ama sorun büyük ihtimal bu özellikten kaynaklanıyor..

En güzeli (öncelikle verilerinizi yedekleyiniz) diskinizi aşağıdaki program vasıtası ile biçimlendirmeniz. Denemekte fayda var..

USB DİSKLERİNİZE FORMAT ATMA
    SwissKnife V3.22
    http://www.compuapps.com/download/Swissknife/swissknife.htm

• sağolasın bir deneyeyim.
  • merhaba benim iki bilgisayarımdan biri vista öbürü xp bir flaş bellek almak istiyorum ready boost alırsam iki bilgisayardada kullanabilirmiyim birbirlerine bellekle geçiş yapabilirmiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hüron

merhaba benim iki bilgisayarımdan biri vista öbürü xp bir flaş bellek almak istiyorum ready boost alırsam iki bilgisayardada kullanabilirmiyim birbirlerine bellekle geçiş yapabilirmiyim

Soruyu tam anlamamakla beraber, usb belleğinizin readyBoost özelliğinin olması onu xp kullanamayacağınız anlamına gelmez. Eğer siz belleği vistada kullaırsanız, vista belleğinize ready boost özelliğini katar, o şekilde kulanırsınız. Çıkarıp belleği de XP ye takarsanız herhangi bir sorun çıkmaz. Dosya alışverişinizi yine bellek üzerinden yaparsınız..

• teşekkür ederim
  • Bilgisayarım, harici disk sürücülerini hiçbir şekilde "tanımaz" oldu. Ne yapmam gerekir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kazan2

Bilgisayarım, harici disk sürücülerini hiçbir şekilde "tanımaz" oldu. Ne yapmam gerekir?

Disk sürücünüzün kablosunda sorun olabilir. Eğer imkanınız varsa başka bir USB kablosu deneyiniz. Bir de harici hdd nizi başka bir bilgisayarda denediniz mi? Çalışıyor mu?

Bilgisayarınıza herhangi bir USB aygıtı taktığınızda, o zaman durum nedir tanıyor mu? Uyarı falan çıkıyor mu? USB aygıt taktığınız zaman Aygıt yöneticisinde sarı soru işareti var mı?

Bilgisayara yeni mi format attınız?

Bir de ilk sayfada birkaç çözüm önerisi var,onları denediniz mi?

Ne çok soru sordum ama..

• Merhabalar
    forumu dolaştım biraz fakat böyle soruna rastlamadım.
    Bende kingston dtı/1gb flah bellek var alalı yaklaşık 4 ay oldu sorunsuz gayet iyi çalışıyordu fakat 3 gün önce kendi bilgisayarımdan başka bir bilgisayara takıp ordan dosya aktardım yaklaşık 10 mb boş yer kalmıştı.tekrar kendi bilgisayarıma taktığımda bilgisayar usb yi görmedi biraz takılı kaldı usb yi çıkarmak istediğimde elimi yakacak derecede ısınmıştı acaba usb yandımı tekrar kullanılamazmı bilgisayarın tekrar görmesinin imkanı warmı.garanti ye verirsem yapılabilirmi???başka bilgisayarlarda da denedim yine çok aşırı derecede ısınıyor ve görünmüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLaCKNiGhTinViTaTioN

Merhabalar
    forumu dolaştım biraz fakat böyle soruna rastlamadım.
    Bende kingston dtı/1gb flah bellek var alalı yaklaşık 4 ay oldu sorunsuz gayet iyi çalışıyordu fakat 3 gün önce kendi bilgisayarımdan başka bir bilgisayara takıp ordan dosya aktardım yaklaşık 10 mb boş yer kalmıştı.tekrar kendi bilgisayarıma taktığımda bilgisayar usb yi görmedi biraz takılı kaldı usb yi çıkarmak istediğimde elimi yakacak derecede ısınmıştı acaba usb yandımı tekrar kullanılamazmı bilgisayarın tekrar görmesinin imkanı warmı.garanti ye verirsem yapılabilirmi???başka bilgisayarlarda da denedim yine çok aşırı derecede ısınıyor ve görünmüyor

Sonuçta, o derecede ısınması hiç de hayra alamet değil..Büyük ihtimal dediğiniz gibi içindeki devreler de yanmış olabilir. O nedenle anakartınıza da zarar verebilir. En güzeli servise göndermektir. Büyük ihtimal değişim yapacaklardır..

• Hakkaten çok yararlı bir konu olmuş klavyene kahve kola çay neyin dökülmeye dejaay
    Bu arada ben usb düşmanı firewire 800 ve e-sata sempatizanıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

Hakkaten çok yararlı bir konu olmuş klavyene kahve kola çay neyin dökülmeye dejaay
    Bu arada ben usb düşmanı firewire 800 ve e-sata sempatizanıyım

Dostum, iyi dileklerin için teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Bu konu gerçekten çok önemli ve çok güzel, açıklayıcı bilgiler koymuşsunuz. Ellerinize sağlık.
    Benim sorunum da USB Flash Bellek ile ilgili. Markası Toshiba 4 GB U3 smart bellek. Sorun şu:Deepfreeze kurulu iken disk sürücü harfi çıkmıyor. Fakat toshiba flash bellek tanımlaması aygıt yöneticisinde var. Deepfreeze programını ancak uninstall edersem belleğin olduğu sürücü harfi geliyor.(deepfreeze geçici olarak devre dışı iken de sürücü harfini tanımıyor). Deepfreeze'in v.5.50 versiyonu var. Orada sadece c harfini seçtim, usb bellek ve diğer tüm sürücüler kayda açık halbuki.
    Bu sorunun nedeni ne olabilir?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Not:windows xp işletim sistemim var.
  • Arkadaşlar benim başımda da şöyle bir sorun var.
    Geçen hafta bimeksten WD Premium ES Edition 500 Gb external sabit disk aldım. Düne kadar gayet güzel çalışıyodu ama dün kendi diagnostics programıyla hd'yi sıfırlamak istedim. quick versiyonunu yaptım ama bir de full erase yapmak istedim. buna başladıktan sonra 7 saat sürdüğünü gördüm ve vazgeçip cancel'a bastım. devamında hd düzgün çalışmaya devam etti. bir süre sonra desktoptan çıkartıp laptopa taktım ve bir nedenden dolayı hd laptop'a bağlıyken laptop'u restart ettirdim. laptop kendi boot'unu yaparken yavaşladı. sonra da yine ara bir ekrandayken, yani henüz windows'u başlatmadan, laptop takıldı. Ekrana sadece yanıp sönen bir " _ " işareti çıktı. ben de laptopu kapadım usbden de hd'yi çıkarttım. denemek için tekrar masaüstü bilgisayarıma taktığımda bu defa asıl şoku yaşadım. bilgisayarım'a girdiğimde hd'yi göremez oldum. bir kaç kez aygıt yöneticisinden sürücüsünü silip hd'yi tekrar takarak sürücüsünü tekrar tanıttım ancak yine hiçbir çözüm sağlamadı. Sizce bu sorun neden kaynaklanabilir? Hem laptopta hem de desktopta aynı hatayı verdiği için bana donanımsal bir hata gibi geldi. bimekse geri götürsem acaba direk değiştirme şansı olabilir mi? daha 2 haftasını doldurmadı çünkü alet. yoksa teknik servise alıp bir ay kadar beklemek zorunda mı kalırım?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.