Şimdi Ara

USB Flash Belleğinize ve Taşınabilir Harddiskinize Virüs Bulaşmasın ... %100 Çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım Haber topiklerinde en sık karşılaşılan sorunların başında USB flash disk virüslerini ve bunların yol açtığı zararları okumaktayız.
    Bu konudaki sıkıntıyı gidermek için USB flash disklerinizi ve taşınabilir HDD lerinizi virüslerden %100 koruyacak yöntemi (bilmeyen arkadaşlar için) paylaşmaya çalışacağım.

Çözüm;

1. USB diskinizdeki dosyalarınızı bilgisayara kopyalayın.
    2. USB diskinizi NTFS dosya yapısını seçip "Biçimlendirin".
    3. USB diskinizde bir klasör oluşturun, ismini siz belirleyin. Örneğin bu klasörün ismi "KLASÖRLERİM" olsun.
    Çünki artık tüm dosyalarımızı bu klasörün içine kopyalayacağız.
    4. Windows pencerelerini kapatıp, "Bilgisayarım" ı tıklayın. USB diskinizin olduğu simgeyi sağ tıklayıp; "Özellikler" i, buradanda üstteki "Güvenlik" sekmesini tıklayın.
    5. Kullanıcı yetkilerini şekildeki gibi ayarlayın;

Windows XP İçin Ayarlar

USB Flash Belleğinize ve Taşınabilir Harddiskinize Virüs Bulaşmasın ... %100 Çözüm

"Tamam" ı tıklayın.
    6. Daha önceden oluşturduğunuz "KLASÖRLERİM" klasörünü sağ tıklayın, yine "Özellikler" kısmından "Güvenlik" sekmesine tıklayın.
    7. Kullanıcı yetkilerini şekildeki gibi ayarlayın;

"Tamam" ı tıklayın.

Windows 7 İçin Ayarlar

USB flash diskinizi NTFS ile biçimlendirmeyi unutmayınız.

Daha sonra USB diskin içinde bir klasör oluşturup klasöre bir isim veriyoruz

Bilgisayarımdan flash diskin üzerine sağ tık, "özellikler", "Güvenlik", "Düzenle" yetkileri sağdaki resimdekine göre ayarlıyoruz

Sonra isim verdiğimiz klasörün üzerine sağ tık, "özellikler", "Güvenlik", "Düzenle" yetkileri sağdaki resimdekine göre ayarlıyoruz

"Uygula", "Tamam"

Bu işlemlerden sonra USB diskinizin root alanı yazmaya karşı korunmuş olacağından artık USB disk ile yayılan virüslerden kurtulmuş oldunuz.
    Klasörlerinizi ve dosyalarınızı oluşturduğunuz "KLASÖRLERİM" klasörünün içine kopyalayıp silebilirsiniz.

Bu işlemi taşınabilir harddiskleriniz ve USB flash diskleriniz için yapabilirsiniz. Kendim yaklaşık 1 aydır test ediyorum, USB diskimi ve taşınabilir HDD mi takmadığım virüslü bilgisayar kalmadı, kesinlikle virüs bulaşmıyor bu nedenle paylaşmaya karar verdim

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

ALINTIDIR

• Güzel bir paylaşım yapmışsınız teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Güzel bir paylaşım yapmışsınız teşekkürler.

ben teşekkür ederim
  • elinize sağlık
  • Hocam teşekkürler. Sanırım yöntem başarılı oldu. 1haftadır deniyorum farklı pclerde. Virüsle karşılaşmadım hiç.
  • Saolasın hocam, faydalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulpian -- 17 Ocak 2011; 20:27:32 >
  • Teşekkürler hocam.
  • Kardeş, ama bende güvenlik sekmesi yok aradım bulamadım bire yardım edin lütfen çok ihtiyacım böyle bir ayara
  • hocam harici hdd lerde denedim.. mükemmel oldu ellerinize sağlık...
  • Zor iş bana göre. USB security i indirip kurun. bu programın sanal autorun olusturma özelliği var. istedğiniz hdd ye flash bellege hafıza kartına sanal autorun olusturun. 2 sn ancak alır. Daha virüsle karsılasmazsınız.
  • Güzel bir paylaşım yapmışsınız teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.