Şimdi Ara

USB Flash Belleğinize ve Taşınabilir Harddiskinize Virüs Bulaşmasın ... %100 Çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
3
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 16 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • tcebeci (2 mesaj) Hayalci (1 mesaj) Peerless (1 mesaj) Ulpian (1 mesaj) seven44 (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 7 >> USB Flash Belleğinize ve Taşınabilir Harddiskinize Virüs Bulaşmasın ... %100 Çözüm
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Donanım Haber topiklerinde en sık karşılaşılan sorunların başında USB flash disk virüslerini ve bunların yol açtığı zararları okumaktayız.
    Bu konudaki sıkıntıyı gidermek için USB flash disklerinizi ve taşınabilir HDD lerinizi virüslerden %100 koruyacak yöntemi (bilmeyen arkadaşlar için) paylaşmaya çalışacağım.

Çözüm;

1. USB diskinizdeki dosyalarınızı bilgisayara kopyalayın.
    2. USB diskinizi NTFS dosya yapısını seçip "Biçimlendirin".
    3. USB diskinizde bir klasör oluşturun, ismini siz belirleyin. Örneğin bu klasörün ismi "KLASÖRLERİM" olsun.
    Çünki artık tüm dosyalarımızı bu klasörün içine kopyalayacağız.
    4. Windows pencerelerini kapatıp, "Bilgisayarım" ı tıklayın. USB diskinizin olduğu simgeyi sağ tıklayıp; "Özellikler" i, buradanda üstteki "Güvenlik" sekmesini tıklayın.
    5. Kullanıcı yetkilerini şekildeki gibi ayarlayın;

Windows XP İçin Ayarlar

"Tamam" ı tıklayın.
    6. Daha önceden oluşturduğunuz "KLASÖRLERİM" klasörünü sağ tıklayın, yine "Özellikler" kısmından "Güvenlik" sekmesine tıklayın.
    7. Kullanıcı yetkilerini şekildeki gibi ayarlayın;

"Tamam" ı tıklayın.

Windows 7 İçin Ayarlar

USB flash diskinizi NTFS ile biçimlendirmeyi unutmayınız.

Daha sonra USB diskin içinde bir klasör oluşturup klasöre bir isim veriyoruz

Bilgisayarımdan flash diskin üzerine sağ tık, "özellikler", "Güvenlik", "Düzenle" yetkileri sağdaki resimdekine göre ayarlıyoruz

Sonra isim verdiğimiz klasörün üzerine sağ tık, "özellikler", "Güvenlik", "Düzenle" yetkileri sağdaki resimdekine göre ayarlıyoruz

"Uygula", "Tamam"

Bu işlemlerden sonra USB diskinizin root alanı yazmaya karşı korunmuş olacağından artık USB disk ile yayılan virüslerden kurtulmuş oldunuz.
    Klasörlerinizi ve dosyalarınızı oluşturduğunuz "KLASÖRLERİM" klasörünün içine kopyalayıp silebilirsiniz.

Bu işlemi taşınabilir harddiskleriniz ve USB flash diskleriniz için yapabilirsiniz. Kendim yaklaşık 1 aydır test ediyorum, USB diskimi ve taşınabilir HDD mi takmadığım virüslü bilgisayar kalmadı, kesinlikle virüs bulaşmıyor bu nedenle paylaşmaya karar verdim

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

ALINTIDIR

|
    |

• Kurmay Yarbay
    10679 Mesaj
    Güzel bir paylaşım yapmışsınız teşekkürler.
    |
    |
  • Yarbay
    3848 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

ben teşekkür ederim
    |
    |
  • Yarbay
    4619 Mesaj
    elinize sağlık
    |
    |
  • Yüzbaşı
    450 Mesaj
    Hocam teşekkürler. Sanırım yöntem başarılı oldu. 1haftadır deniyorum farklı pclerde. Virüsle karşılaşmadım hiç.
    |
    |
  • Binbaşı
    1221 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ArdilesS

Saolasın hocam, faydalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulpian -- 17 Ocak 2011; 20:27:32 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    731 Mesaj
    Teşekkürler hocam.
    |
    |
  • Yarbay
    5090 Mesaj
    Kardeş, ama bende güvenlik sekmesi yok aradım bulamadım bire yardım edin lütfen çok ihtiyacım böyle bir ayara
    |
    |
  • Yarbay
    4307 Mesaj
    hocam harici hdd lerde denedim.. mükemmel oldu ellerinize sağlık...
    |
    |
  • Yarbay
    2530 Mesaj
    Zor iş bana göre. USB security i indirip kurun. bu programın sanal autorun olusturma özelliği var. istedğiniz hdd ye flash bellege hafıza kartına sanal autorun olusturun. 2 sn ancak alır. Daha virüsle karsılasmazsınız.
    |
    |
  • Yarbay
    2561 Mesaj
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.