Şimdi Ara

USB Flash Belleğinize ve Taşınabilir Harddiskinize Virüs Bulaşmasın ... %100 Çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
13
Favori
18.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım, XP makinalarda da NTFS format atabilirsiniz :

http://www.ntfs.com/quest22.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 29 Aralık 2010; 21:17:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan
    http://www.ntfs.com/quest22.htm

Link bilgilendirmesi için çok teşekkürler, konu için tamamlayıcı bir bilgi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 29 Aralık 2010; 22:59:17 >
  • Süper bişi hala kullanıyorum Tertemiz.. Her bilgisayarda kullanıyorum hiç problem yok..
  • Teşekkürler
  • Windows Vista'da güvenlik izinlerinin hepsi pasif olarak tıklanmış durumda, "izin verme" seçeneğini seçersem bi sorun olur mu çünkü siz bazılarında hiç bişeyi seçmemişsiniz?
  • Faydalı bi konu, eline sağlık
  • Elinize saglı tesekkurler
  • Yanlışlık HDD teki bi sürücüye yaptım, şimdi içersine herhangi birşey ekleyemiyorum izin vermiyor. Everyone ye tüm izinleri vermeye çalışıyorum onada izin vermiyor ne yapacam bunu düzeltmenin imkanı yokmu
  • Taşınabilirdeki harddiskteki dosyaları bilgisayara kopyalayın, daha sonra taşınabiliri biçimlendirin, bütün ayarlar sıfırlanmış olur

Daha sonra yukarıdaki ayarları sırasıyla yaparsanız sorun olmaz

EDİT: Sonradan farkettim galiba siz yanlışlıkla normal harddisk bölümüne bu ayarı yaptınız. Eğer durum bu şekildeyse harddisk teki dosyaları başka bir bölüme kopyalayın, daha sonra "Bilgisayarım" simgesine sağ tıklayıp " Yönet " i seçin, buradan "disk yönetimi" ni tıklayın. Mevcut disk yapınız tabloda gelecektir. Ayarları bozulan disk bölümünüzü sağ tıklayıp "Birimi sil " veya "Biçimlendir" i seçerek ayarları sıfırlamış olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 12 Ocak 2011; 12:30:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Windows Vista'da güvenlik izinlerinin hepsi pasif olarak tıklanmış durumda, "izin verme" seçeneğini seçersem bi sorun olur mu çünkü siz bazılarında hiç bişeyi seçmemişsiniz?

Tüm yönetici haklarına sahip olmadığınız için pasif işaretlenmiş olabilir, yapacağınız işlem "Flash disk" ve "Taşınabilir hard disk" için ise hiç bir sorun olmaz
  • Güzel yöntem denilebilir mi? Belki...

Bu yöntem sadece autorun.inf 'yi önler, çünkü sadece o diskin root kısmına yazıyor kendini. Diğer tüm virüsler (neredeyse hepsi) direk olarak klasöre bulaşıyor. Bahsi geçen tek klasörde de herhangi bir güvenlik kısıtlaması olmadığı için virüs bulaşır.

Sonuç olarak pek bir işe yaramadığı gibi USB'nize direk olarak dosya atmak istediğinizde "Erişim yok" tarzı uyarıyla karşılaşırsınız. Dosyalarınızın tamamının klasörde olması gerekir...
  • Güzel yöntem tecrübe edip paylaşan kardeşe teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem08

Güzel yöntem tecrübe edip paylaşan kardeşe teşekkürler

Sayın kardeşim ben teşekkür ederim,

Kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa yöntemi daha güzel sorgulamış oluruz. Güvenilirliğini çok daha kişi test etmiş olur. Amaç virüslerden oluşan sıkıntıları en aza indirmek (sality, alman, parite vb. gibi virüslerden dolayı çok fazla veri kaybettim şimdiye kadar)

Bu yöntemle korumaya aldığım disklerimi 2 aydır bir çok bilgisayara takıp çıkarıyorum şimdilik virüs bulaşmadı

Virüssüz sağlıklı günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 12 Ocak 2011; 15:33:36 >

• Basit ve faydalı bir yöntem , teşekkürler
  • arkadaşım çok teşekkürler. gerçekten işe yaradı
  • arkadaşım flash diskinde vardı böyle bir şey, bende Harici diske yapacam
    dosya tipi ntfs biçimlendirmeden doğrudan yapsam olur mu?HDD dekileri atacak kadar yerim yok pc de :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: turker03

arkadaşım flash diskinde vardı böyle bir şey, bende Harici diske yapacam
    dosya tipi ntfs biçimlendirmeden doğrudan yapsam olur mu?HDD dekileri atacak kadar yerim yok pc de :D

maalesef bu işlem için NTFS biçimlendirme şart
  • Ellerine Sağlık Kardeş , Faydalı Olmuş
  • usb guardian usb belleklerden virüs bulaşmasını engellemek için çok güzel bir program kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim kendimde kullanıyorum.
  • bende yaptım hadi bakalım. umarım yemez virus falan
    teşekkürler bu arada.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.