Şimdi Ara

USB Diskteki silinemeyen rar dosyası...Bu bir virüs mü? Sorunu çözemiyorum bir türlü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Telefondaki dosyaları masaüstünde bir klasörde topladım ve bu klasörü sıkıştırıp rar dosyası haline getirdim winrar ile. Daha sonra bu oluşan rar uzantılı dosyayı flash belleğe atmak istedim fakat kasanın önündeki usb yuvasında temassızlık olduğu için flash bellek simgesi, bilgisayarım penceresi içerisinde bir görünüp bir kayboluyordu. En sonunda sabit olarak göründü ve rar dosyasını diske kopyalamaya başladım ve tam olarak kopyalama bitmeden yine temassızlık oldu ve bağlantı gitti. Fakat bir diğer full dolu flash diski taktığımda onda en ufak temassızlık olmuyordu fakat o da tamamen doluydu.

Tüm bu işlemleri internet cafe bilgisayarında yaptım fakat daha sonra o ilk usb diski evdeki bilgisayara taktığımda o rar dosyasının 0 Bayt büyüklüğünde olduğunu gördüm ve silmek istedim. Silindi fakat sağ tuşla Yenile menüsünü tıkladığımda usb disk penceresi içinde, o dosyanın yeniden geri geldiğini gördüm.

Dosyayı çift tıklayıp açmaya çalıştığımda " Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı." uyarısı çıkıyor.

Bu olay sonucunda, caba bu dosya virüslü bir dosya mı ? Niye böyle birşey oldu ?

Ayrıca dosyayı; Winrar programını açıp, winrar penceresi içerisinden usb diskin içine girip buradan dosyayı seçili hale getirip yukarıdaki düğmelerden sil düğmesine bastığımda aşağıdaki uyarı çıkıyor sağ tarafta.

Görüntüleyemeyenler için http://i64.tinypic.com/5a2eq0.jpg

Bu sorunu nasıl çözerim ?
    Bu bir virüs mü veya virüs yüzünden mi böyle oldu ?
    Daha önce de temassızlık olmuştu fakat böyle bir şey olmamıştı..

Pcde antivirüs yazılımı yok. Ayrıca bu dosya virüslüyse evdeki pcde de bu diski takıp, bu dosyayı tıkladım ve bu usb diski çıkarıp diğer usb diski de taktım. Ne olacak şimdi ? Ayrıca evdeki pcde dosyanın adını değiştirmek istediğimde 0x800700570 hatası veriyordu fakat şimdi cafedeyim hata vermeden bu bilgisayarda dosya adı değiştirilebiliyor ??? Evde net olmadığı için geldim cafeye...

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Diskinize chkdsk yapıp öyle bir bakın.
    Yine aynı sorunlar oluyorsa farklı bir makineden deneyin.
  • Probleminiz hala devam ediyor mu ?
  • Evet, diski bir kenara atmıştım ve az önce baktım. Sorun halen devam ediyor.
  • Merhaba

Bu dosya ile ilgili internette hiç bilgi yok. Sadece aşağıdaki bilgiye erişebildim.

Cplus.C.exe ---kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkilendirilebilir.
    http://www.systemlookup.com/search.php?list=&type=name&search=Cplus.C.exe&s=

=====================================

Aşağıdaki işlemi yaparak dosyayı ve sistemin diğer sorunlarını izleyebilir ve silebiliriz.

Problemli disk sisteme takılı olsun. Sisteminizi yönetici olarak açın.

Farbar yazılımını yönetici olarak çalıştırın. 2 log verecek. O logları paylaşın. Logları inceler ve silinmesi gerekenleri silmeye çalışırız.

https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.