Şimdi Ara

USB den Format Atarken Büyük Sorun Lütfen Biri Yardım Etsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.iyiblogcu.com/windows-7/flash-diskten-windows-kurma/

burda denilenlerin aynısını yaptım, usb mi boot edilebilir hale getirdim.

Bios ayarlarında USB Floppy işaretledim 1. ye

Bunlara ramen usb yi takıp bilgisayarı yeniden başlattığımda hiç bir şey olmuyor bilgisayar normal bir şekilde açılıyor format ekranı veya farklı hiçbirşey açılmıyor :/

Not:Windows 7'ye XP format atıyorum.

Allah Rızası için Yardım Edin 5 Saattir Uğraşıyorum

• usb floppy isaretlersen bi 5 saat daha ugrasirsin. hdd boot priorty kismina gidip usb bellegi 1. siraya al yada boot selection gibi f12 f8 gibi kisa yolla erisilen menuden hdd sirasina git usb bellege tikladiginda usb bellek uzerinden acilmasi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

usb floppy isaretlersen bi 5 saat daha ugrasirsin. hdd boot priorty kismina gidip usb bellegi 1. siraya al yada boot selection gibi f12 f8 gibi kisa yolla erisilen menuden hdd sirasina git usb bellege tikladiginda usb bellek uzerinden acilmasi gerekir.

Çok sağolun da benim bilgisayar biraz eski olduğundan olabilir belki hdd boot priorty diye bir şey görmemiştim yeniden başlatıp bir daha bakayım.Eğer beceremezsem özel mesajdan size bildirmemde bir sakınca var mı
  • Buraya yazin ki baskalari da yararlanabilsin...
  • quote:

Buraya yazin ki baskalari da yararlanabilsin...

Kardeşim çok sağol allah razı olsun usb hard driveyi başa aldım floppy yerine format atmaya başladım Bana bir soru sordu D diskiniz NTFS mi olsun aynı şekilde mi kalsın diye NTFS daha hızlı değil mi?
  • ntfs daha guvenli...
  • quote:

ntfs daha guvenli...

Format atarken D sürücüsü hasarlı format devam edemiyor dedi ne yapmam lazım
  • Sorun Devam Ediyor, Yardım Edebilecek
  • c surucusunde ne var?
  • quote:

c surucusunde ne var?

Bir şey yok programlar var ben http://www. ****lar.org/isletim-sistemleri/578-mac-osxp-sp3-2012-turkce-gorsel-modifiye.html

bu xp ile format atmaya çalışıyorum galiba otomatik atıyor direk d ye kurulacak diyor ve ntfs olarak biçimlendir/bir şey yapmadan devam et seçenekleri mevcut.İkisini de denedim ikisinde de d sürücüsü arızalı kurulum başarısız diyor :/ halbuki hard diskimde bir arıza yok acaba sata yı disable yapsam biostan işe yarar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taxone -- 12 Ocak 2013; 23:50:00 >
  • Siz windows 7 kurun. bosuna ugrasmayin
    c de program var diyorsunuz silinmesi onemsizse tum diski yeniden bolumleyerek ilerleyin.
  • quote:

Siz windows 7 kurun. bosuna ugrasmayin
    c de program var diyorsunuz silinmesi onemsizse tum diski yeniden bolumleyerek ilerleyin.

Tüm diski yeniden nasıl bölümleyeceğim bende öyle bir seçenek yok Şuanki sistemim windows 7 zaten sistemim yetersiz olduğu için kasmalar oluyor bundan dolayı xp ye geçiyorum
  • Ben sadece 4gb ram ve sizinkinin neredeyse aynisi sisteme ekran karti 7300go olan makinede windows 7 kurdum kasma vs olmadi. sizde ram az bunu arttirirsaniz xp ye gerek kalmaz.
  • quote:

Ben sadece 4gb ram ve sizinkinin neredeyse aynisi sisteme ekran karti 7300go olan makinede windows 7 kurdum kasma vs olmadi. sizde ram az bunu arttirirsaniz xp ye gerek kalmaz.

Sistemim:

İntel Core 2 Duo 1.66 Ghz

1 GB Ram (512x2) DDR2 337 Mhz

Nvidia Geforce 7400 ekran kartı

Ram en fazla 2 GB olabiliyor bu bilgiasyarda şu an windows 7 halindeyken yazıyorum allahtan bilgisayara birşey olmadı Siz şimdi xp kurma mı diyorsunuz bir de windows 7 yi nasıl hızlandırabilirim
  • En fazla 4gb diye ben size soylemistim... 667 mhz olmak ve 16chipli ramler kullanmaniz mantigi ile 4gb ram e cikabilirsiniz. daha hizli bir disk ile cok iyi sonuclara ulasabilirsiniz. Birde grafik olarak zaten kartiniz directx 9 destekli.. xp de de windows 7 de de ayni performansi verecektir.
  • quote:

En fazla 4gb diye ben size soylemistim... 667 mhz olmak ve 16chipli ramler kullanmaniz mantigi ile 4gb ram e cikabilirsiniz. daha hizli bir disk ile cok iyi sonuclara ulasabilirsiniz. Birde grafik olarak zaten kartiniz directx 9 destekli.. xp de de windows 7 de de ayni performansi verecektir.

Tamam çok teşekkür ederim en çok canımı sıkan şey 2 gündür boşa 7 saatimi bu format işi için harcamış olmam Peki acaba bu 4 GB Ram'in fiyatı ne kadar olur tahminen?Bir de windows 7 aero şeffaf pencere özelliğini kapasam hızlanır mı bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taxone -- 13 Ocak 2013; 0:25:12 >
  • Bilemem ama ben full performansta 7200 rpm disk ile iyi performans aliyordum ssd ile daha da performans aldik.

Fiyat konusunu burada konusmuyoruz. onu sizin arastirmaniz lazim.
  • quote:

Bilemem ama ben full performansta 7200 rpm disk ile iyi performans aliyordum ssd ile daha da performans aldik.

Fiyat konusunu burada konusmuyoruz. onu sizin arastirmaniz lazim.

Tamam.Her şey için çok çok çok sağolun size minnettarım Ben çıkıyorum kendinize iyi bakın iyi geceler, iyi forumlar
  • Usb den win 8 formatlarken aralarda bilgisayar kendini resetlediğinde her seferinde kuruluma tekrar baştan başlıyor. Nasıl çözerim bu durumu ?
  • usb yi boot listesinde ilk sıraya getir dostum yoksa ben fotoğraf makinasının hafıza kartını kart okuyucusuna takıp format atmıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.